Ataşehir

Manikür

Anasayfa » Makineli Kombi Manikür

Sağlıklı, bakımlı, estetik görünen el, ayak ve tırnaklar için manikür ve pedikür işlemlerinin belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekir. Erkekler ve kadınlar tarafından hem evlerde hem de güzellik merkezlerinde yapılabilen bu işlem, bir bakım uygulaması olduğu kadar, tırnak trendlerine uyum sağlamak için de bir gerekliliktir.

Çeşitli aletler kullanılarak gerçekleştirilen manikür uygulaması, tırnaklarınızın ihtiyacına göre kısa sürede bitebilir ya da çok uzun vakit alabilir. Ayrıca yine tırnaklarınızın ihtiyacına göre istediğiniz aralıklarla manikür işlemini tekrarlamanız mümkündür. Nitekim manikür sonunda hem kusursuz hem de zarif görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz. Peki manikür nedir ve manikür çeşitleri nelerdir?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Manikür Nedir?

  Manikür, ellerin ve tırnakların bakımlı ve güzel görünmesi için gerçekleştirilen bir bakım işlemidir. Ellerin ve tırnakların çok daha estetik görünmesini sağlayan bu işlem tırnak sağlığı açısından da son derece önemlidir. Çeşitli malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen manikür evde yapılabileceği gibi, profesyonel merkezlerde de yaptırılabilir. Bu işlem ile tırnaklarınızı istediğiniz şekle ve renge getirmeniz mümkündür. Ellerdeki ve tırnaklardaki bakımlı, sağlıklı, temiz görüntünün kalıcı olabilmesi için manikür işlemi periyodik olarak tekrarlanmalıdır.

  Manikür işlemi sırasında yalnızca tırnakların kesilmesi ya da renklendirilmesi değil, kopma nedeniyle kanamaya neden olan tırnak etlerinin kesilmesi işlemi de gerçekleştirilir. Aynı zamanda ölü deriler temizlenir, ellerin yağ ve nem dengesinin sağlanması için gerekli bakım uygulamaları gerçekleştirilir. Özellikle mevsim geçişleri, el ve tırnak sağlığının korunması adına manikürün önemsenmesi gereken dönemlerdir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın şekilde gerçekleştirilen manikür, kişilerin iyi görünmeleri, kendilerine olan saygılarını korumaları açısından da son derece önemlidir. Ayrıca kişiler manikür işlemi sonrasında kendilerini iyi hisseder ve özgüven sahibi olurlar.

  Peki manikür nasıl yapılır ve evde manikür pedikür uygulamaları gerçekleştirmek için sahip olunması gereken malzemeler nelerdir?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Manikür Nasıl Yapılır?

  Manikür, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı adımlardan oluşabilir. Fakat özellikle güzellik merkezlerinde gerçekleştirilen manikür işleminin standart adımları bulunur. Bu adımla ise şunlardır:

  • Tırnaklarınızda bulunan eski oje kalıntıları aseton yardımıyla temizlenir; özellikle besleyici ve nemlendirici özelliği bulunan asetonların kullanılması çok daha iyidir.
  • Törpü kullanılarak tırnaklar şekillendirilir; kare, oval, badem ya da istediğiniz herhangi bir şekli tercih edebilirsiniz.
  • Değerli mineraller ve yağlar içeren manikür suyu hazırlanarak tırnak etlerinin yumuşaması sağlanır. Ardından ahşap çubuklar ya da törpünün sivri kısmı kullanılarak tırnak etleri geriye doğru itilir.
  • Kişilerin ihtiyaçlarına göre tırnak etlerini geriye doğru itme değil, manikür makası ile kesme işlemi de yapılabilir. Ardından eller nemlendirilir.
  • Hem tırnağın korunması hem de sürülecek ojenin daha uzun süre kalıcı olması için bir oje bazı uygulanır.
  • Seçilen oje tırnaklara sürülerek manikür işlemi sonlandırılır.

  Elbette kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak bu adımları çeşitlendirmek mümkündür. Tüm bu işlemler genellikle teknolojik olmayan ekipmanlarla gerçekleştirilir. Fakat bazı güzellik merkezleri manikür makinesi ya da benzer ekipmanlar kullanmayı tercih edebilir.

  İlgili Yazılar

  Manikür Çeşitleri Nelerdir?

  En çok uygulanan manikür yöntemi, klasik manikürdür. Aynı zamanda kuru manikür de yine erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Farklı bir görünüm yaratmak isteyenler içinse French manikür önerilebilir. Söz konusu manikür çeşitlerinin detayları ise şunlardır:

  Klasik Manikür

  Manikür suyu ve manikür pensi kullanılarak gerçekleştirilen klasik bir manikür işlemidir. Bu manikür işleminde tırnakların şekilleri düzeltilir, şekillendirilir, törpülenir ve parlatma işlemi gerçekleştirilir. Su ile gerçekleştirilen bu manikür işleminde tırnak etleri özel manikür suyu ile yumuşatılır, ölü derileri temizlenir. Bu işlem sırasında ılık su kullanılır ve tırnak dip kısımlarında bulunan etler manikür pensi ile kesilir.

  Kuru Manikür

  Kombi manikür olarak da adlandırılan profesyonel cihaz ile gerçekleştirilen kuru manikür işleminde tırnak etleri derinlemesine temizlenir. Yalnızca deri üstündeki değil, deri altındaki keratin sıkışmalarının da temizlenmesini sağlayan bu işlem klasik maniküre oranla periyodik tekrar zamanını 1 hafta uzatabilir. Bu yöntemde kurumuş olan ölü derilere, mikro uçlar yardımıyla nokta atış yapılır. Yalnızca ölü derilerin ya da tırnak kenarlarındaki canlı derilerin temizlenmesi için gerçekleştirilen kuru (kombi) manikür işleminde tırnak yüzeyine herhangi bir işlem uygulanmaz.

  French Manikür

  French manikür ya da Fransız manikürü tırnak uçlarının beyaz bir çizgi şeklinde, tırnak yüzeyinin ise şeffaf tonlarda olduğu manikür çeşididir. Özellikle uzun tırnaklarda son derece estetik bir görünüm yaratan Fransız manikürü törpüleme, oje bazı uygulama, uç kısma opak beyaz oje sürme, saydam oje sürme ve top coat uygulama olmak üzere 5 farklı adımdan oluşur. İşlem tamamlandığında French manikür ellerinizin çok daha zarif bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Siz de hangi manikür çeşidini uygulamanız gerektiğine tırnaklarınızın durumuna ya da ihtiyaçlarınıza göre karar verebilirsiniz. Peki tırnak bakımının olmazsa olmaz bu işleminde kullanılan manikür malzemeleri nelerdir?

  Manikür Malzemeleri Nelerdir?

  Pek çok insan manikür için güzellik merkezlerine gitmeyi tercih etse de bazı insanlar için evde manikür yapmak keyifli bir aktivite olabilir. Eğer evde manikür yapmak isterseniz, birtakım malzemeleri de hazır bulundurmanız gerekir. Söz konusu malzemeler şu şekilde listelenebilir:

  • Ellerin nemlendirilmesi için kullanılacak manikür suyu için kap,
  • Elleri kurulamak için temiz havlu,
  • Manikür makası ya da manikür pensi,
  • Tırnak törpüsü,
  • Tırnak fırçası,
  • Krong olarak da adlandırılan tırnak eti itici.

  Eğer evinizde manikür yapmak istiyorsanız, tüm bu malzemeleri ayrı ayrı satın almak yerine bir manikür seti almayı tercih edebilirsiniz. Fakat tırnak bakımı çok yüksek maliyetli olmadığı ve evde yapılan manikürün uzmanlarca yapılanlar kadar iyi olamayacağı için manikür pedikür salon ve merkezlerine gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

  Manikür Ne Sıklıkta Yaptırılır?

  Sağlıklı ve temiz bir görünüm yaratılması için gerekli bir işlem olan manikür tırnak sağlığı üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Dolaysıyla manikürü periyodik olarak tekrarlarsanız, her zaman temiz ve sağlıklı görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz. Pek çok insan tırnaklarını şekillendirmeye ne zaman ihtiyaç duyarsa o zaman manikür yapar. Yani tırnak kenarlarını ya da tırnağın üst kısmını incelediğiniz zaman sorunların ortaya çıkmaya başladığını fark ediyorsanız, manikür yaptırma zamanınız gelmiş demektir. Bunun süresi ortalama 2 haftadır.

  Ayrıca eğer tırnak kenarlarında et oluşumu başladıysa, bunlar yalnızca kötü bir görünüm oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda oynama ya da koparma nedeniyle yara oluşumuna da neden olabilir. Yani manikür zamanınızın geldiğini buradan da anlayabilirsiniz. Eğer yeterince vaktiniz yoksa ya da el ve ayak bakımı için ayrı ayrı zaman ayırmak istemezseniz, manikür ve pedikür işlemlerini aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hem bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olur hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

  Peki ortalama manikür pedikür fiyatları ne kadardır ve İstanbul manikür merkezleri arasında hangileri tercih edilebilir? Ümraniye manikür ve Ataşehir manikür merkezli güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunar mı?

  Manikür Öncesi ve Sonrası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Manikür yalnızca bakımlı ya da estetik olmakla ilgili değil, aynı zamanda sağlık üzerinde de etkileri bulunan bir uygulamadır. Dolayısıyla manikür öncesinde, işlem sırasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktaları şu şekilde listelenebilir:

  • Eğer bir güzellik ya da tırnak merkezinde manikür yaptıracaksanız, manikürcünüz mutlaka eldiven kullanmalı ya da ellerine antibakteriyel jel uygulamalıdır,
  • Kullanılan törpü tırnak yapısına ve şekline uygun olmalıdır,
  • Törpü yalnızca tırnakları şekillendirmek için kullanılmalı, tırnakları kısaltmak içinse tırnak makası tercih edilmelidir,
  • Manikür sırasında ortak malzemeler kullanılmamalı, kullanılan eşyalar kişiye özel olmalı ya da hijyen koşullarının sağlandığından emin olunmalıdır; aksi halde bulaşıcı el ve ayak hastalıkların kişilerin ciddi sorunlar yaşamasına neden olabilir,
  • Tırnak etlerinin alınması, bu bölgeleri mikropların bulaşması için çok daha uygun hale getirir; bu yüzden bu bölgedeki etler geriye doğru itilmeli ya da çok derinden kesilmemelidir.

  Tüm bunlara ek olarak manikür işlemini kendiniz gerçekleştirecekseniz, bunu her zaman kendi malzemeleriniz ile gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde tedavisi uzun sürecek cilt ve tırnak mantarı gibi bazı hastalıklara yakalanabilir ve tedavi sürecinde estetik olmayan bir tırnak görünümüne sahip olabilirsiniz.

  Manikür Fiyatları

  Tırnakların uzunluğundan kalınlığına, tırnak kenarlarındaki etlerden yapılacak olan manikür uygulamalarına kadar pek çok faktör manikür fiyatları üzerinde etkilidir. Aynı zamanda erkek manikür fiyatları da kadın manikür fiyatları ile farklılık gösterebilir. Bir diğer belirleyici unsur ise uygulamanın hangi yöntemle yapıldığıdır. Nitekim ıslak, kuru ve French manikür çeşitleri birbirinden farklı fiyatlara sahip olabilir. Manikür fiyatları konusunda belirleyici olan bir diğer unsur ise seçtiğiniz merkezin güvenilirliğidir. Eğer kaliteli, alanında deneyimli uzmanlar tarafından hizmet verilen bir merkez seçerseniz, aldığınız hizmetin fiyatı standart manikür fiyatlarına oranla biraz daha yüksek olabilir.

  Eğer siz de manikür nasıl yapılır detaylı şekilde öğrenmek, spa manikür uygulamaları hakkında bilgi almak ya da tırnak bakımı için randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!