Ataşehir

Dipping Tırnak

Anasayfa » Dipping Tırnak

Tıpkı jel tırnak, protez tırnak ve kalıcı oje gibi son yılların popüler tırnak uygulamalarından olan dipping tırnak aslında eski bir tırnak uygulamasının modernize edilmiş halidir. Hem kolay olması hem de doğal tırnak görünümü yaratıyor olması nedeniyle tercih sebebidir. Uzun ömürlü olarak kullanılabiliyor olması da dipping tırnak uygulamasını popüler hale getiren özelliklerden biridir. Peki dipping tırnak nedir ve nasıl uygulanır?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Dipping Tırnak Nedir?

  Jel pudra manikürü olarak da adlandırılan dipping tırnak uygulaması medikal ürünler kullanılarak, UV lamba olmaksızın gerçekleştirilen bir tırnak bakım uygulamasıdır. Tırnakların hem güzel hem de doğal görünüme kavuşmasını sağlar ve uzun süreli etkiye sahiptir. İşlem sırasında ana maddesi Dioxide Titanium olan takto pudra kullanılır. Bu toz pudra gıda, kozmetik ve eczacılık endüstrilerinde kullanılan güvenilir bir üründür. İkinci etken madde olarak ise pek çok kozmetik ve medikal uygulamada kullanılan Benzoyl Peroxide bulunur. Antienflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip olan bu etken madde, tırnak üzerinde bakteri oluşumunu engelleyerek sağlık sorunları oluşması riskini ortadan kaldırır.

  Anti alerjik özellikleri sayesinde herhangi bir reaksiyon olmaksızın kullanılan dipping tırnak uygulaması, tırnakların yumuşak bir pudranın içine batırılması ile gerçekleştirilir. Ayrıca E vitamini ve kalsiyum içerikli olması nedeniyle hasta tırnakları iyileştirir, tırnaklarda yanığa neden olmaz. Uygulama için kullanılan jeller, savaş döneminde yaraların ve kemiklerin yapıştırılması için kullanılan cerrahi yapıştırıcılar ile benzer yapıya sahiptir. Dipping tırnak uygulamasının insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunmadığından, hamile ve emziren anneler de dahil olmak üzere herkes tarafından tercih edilebilir.

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Dipping Tırnak Nasıl Yapılır?

  Dipping tırnak uygulaması, uygulamayı gerçekleştiren merkeze ve nail artiste göre farklılık gösterebilir. Fakat prosedürler büyük ölçüde aynıdır. Dipping tırnak uygulaması için izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Temizlenmiş, kir ve yağdan arındırılmış tırnaklar üzerine Safe Bond denilen solüsyon sürülür. Bu solüsyon tırnakları yağından arındırır ve dezenfekte eder. Tırnakları pudralı maniküre hazır hale getirir,
  • İnce şekilde base sürülür ve tırnak pudraya batırılır. Pudranın fazlası dikkatli şekilde yumuşak fırça ile tırnaktan arındırılır. Bu işlem tırnağın uzunluğuna ve inceliğine göre 4 ila 5 kez tekrarlanır,
  • Tamamen kuruması için L-sealer denilen solüsyon sürülür,
  • Törpülenir ve tırnak şekli verilir,
  • Finish top sürmek için kurutucu solüsyon tekrar sürülür,
  • Son aşama olan fixing topta çok ince bir tabaka hızlı şekilde sürülür ve 15 ila 20 saniye bekledikten sonra bir daha fixing top tüm tırnak yüzeyine dikkatli şekilde sürülür, işlem sonlandırılır,
  • Jel pudra UV lamba veya led lamba kullanımı gerektirmez, havada kurur.
  İlgili Yazılar

  Dipping Tırnak Avantajları

  Dipping tırnak uygulamasının en temel avantajı tırnakları güzel bir görünüme kavuştururken aynı zamanda sağlıklı hale getirmesidir. Uygulanana pudra içerisindeki organik kökenli mineral jel sağlıklı, parlak ve güçlü tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Dipping tırnak uygulamasının öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

  • Tırnaklarınızı protez tırnaklara gerek olmaksızın sağlıklı şekilde uzatabilirsiniz,
  • Besleyici maddeler ile zenginleştirildiği için her uygulamadan sonra tırnaklarınız çok daha sağlıklı hale gelir,
  • Toksik maddeler içermez,
  • Koku yapmaz,
  • Ekolojik bir üründür,
  • Hipoalerjenik içeriği sayesinde alerjiye ya da hassas tırnak yapısına sahip olan bireyler için uygundur,
  • Ultra dayanıklı bir yapıya sahiptir,
  • Dayanıklılık süresi 2 ila 4 hafta arasındadır,
  • Kolay uygulanır,
  • UV lambası kullanılmadığı için deri ya da tırnaklar üzerinde olumsuz etkiye sahip değildir,
  • Tırnaklar dış etkenlere karşı daha güçlü hale gelir,
  • Hafif ve doğal bir görünüm yaratır,
  • Sararma ya da güneşte solma gibi sorunlar yaratmaz, rengini daima korur,
  • Kolay karışan bir yapıya sahip olduğundan istenilen renkler üretilebilir,
  • Dipping tırnak uygulaması sırasında ağrı ya da acı hissedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

  Tüm bu avantajları sayesinde dipping tırnak son yılların en popüler tırnak uygulamalarından biri haline gelmiştir. Peki dipping tırnak hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir ve dipping tırnak fiyatları ne kadardır?

  Dipping Tırnak Fiyatları

  Tüm tırnak uygulamalarında olduğu gibi dipping tırnak uygulamasında da fiyatları belirleyen birtakım faktörler bulunur. Tırnak yapısı, tırnak uzunluğu, kullanılan dipping tırnak malzemelerinin kalitesi, merkezin güvenilirliği ve popülerliği de dahil olmak üzere pek çok unsur, dipping tırnak fiyatları üzerinde etkilidir. Bu yüzden öncelikle bir tırnak merkezine uğramanız, inceleme sonrasında bir fiyat almanız gerekir. Yine de özellikle düzenli tırnak bakımı için ayrılan maliyetler göz önünde bulundurulduğunda, uzun vadede daha düşük maliyetli bir işlem olduğu söylenebilir. Ayrıca fiyat olarak protez tırnak, jel tırnak ya da akrilik tırnak gibi uygulamalarla da benzerlik gösterir. Eğer siz de dipping tırnak uygulaması hakkında bilgi almak ya da randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dipping Tırnak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Dipping Tırnak Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

  Dipping tırnak uygulamasında kalıcılık süresi uygulamanın kalitesine ve ellerinizi kullanma şeklinize bağlı olarak 2 hafta ile 4 hafta arasında değişir. Eğer tırnaklarınıza sert davranmıyorsanız, sıcak su ya da kimyasallardan uzak tutuyorsanız bu süreyi uzatmanız mümkündür. Dipping tırnak uygulaması ise ortalama olarak 45 dakika sürer.

  Dipping Tırnak Nasıl Çıkarılır?

  Dipping tırnak uygulamasını çıkarmak için öncelikle en üst katmanı 100/180 törpü veya freze makinesi ile temizlemeniz gerekir. Ardından tırnaklarınızı 15 dakika boyunca pamuk üzerinde özel solüsyona batırıp her parmağı ayrı ayrı folyo ile sarıp bekletebilir, ahşap bir çubuk ve pamuk yardımıyla tırnak yüzeyindeki pudrayı çıkarabilirsiniz. Eğer zorlarsanız tırnaklarınız zarar görebilir. Bu yüzden çıkarma işlemi için profesyonel destek almak her zaman en güvenilir yöntemdir.

  Dipping Tırnak Zararlı mı?

  Uygulama güvenilir bir tırnak merkezinde, steril koşullarda ve alanında uzman nail artistler tarafından gerçekleştirildiği sürece herhangi bir zararı bulunmaz. Fakat tırnak mantarı ya da benzer bir sorununuz bulunuyorsa, dipping tırnak uygulaması yaptırmanız önerilmez. Ayrıca yanlış yapılan uygulamalar tırnakların çok daha ağır, sağlıksız ve yapay görünmesine neden olabilir. Bu yüzen seçtiğiniz tırnak merkezinin önemi son derece büyüktür.

  WhatsApp
  Hemen Ara!