Küt Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

Küt tırnak; balerin tırnak, badem tırnak, oval tırnak gibi birçok tırnak modeli arasından son yıllarda sade ve şık görünüm arayan kadınların favori tırnak kesimlerinden olmuştur. Tırnaklar sosyal ortamda en önce dikkat çeken yerlerden biridir. Tırnakların bakımlı olması kişiye özgüven sağlar. Aynı zamanda kişinin trendleri takip edip etmediğine dair ipucu verir. Saç, makyaj trendleri gibi tırnak modelleri de zamanla değişkenlik gösterebilir. Tırnak boyutları da bu trendlere eşlik eder. Badem tırnak, balerin tırnak ya da stiletto tırnak daha çok uzun tırnaklarda şık dururken; küt kesim tırnak hem uzun tırnaklarda hem de kısa tırnaklarda şık durur. Aynı zamanda, Nailyuba’da istediğiniz tırnak boyutuna göre hem doğal tırnak hem de protez küt tırnak işlemi yapılır.

Nailyuba’da profesyonel güzellik uzmanları tarafından yapılan her beğeniye ve isteğe göre tırnak modelleri mevcuttur. Küt tırnak modelleri, badem tırnak modellerine benzer olarak daha klasikleşmiş ve zamansız tırnak kesimlerindendir. Şekil vermek ve bakım yapmak oldukça kolaydır. Kalın parmaklı ellerin daha zarif ve ince görünmesine yardımcı olur. Her kıyafete, ortama ve zamana uyum sağlar. Kısacası küt tırnak, pratik kullanımı ile her tarza ve yaşa hitap eden tırnak modelleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Küt Tırnak Nedir?

Tırnak modelleri sizin tarzınızı gösteren küçük ama bir o kadar etkili sembollerden biridir. Günlük hayatınızda nasıl bir tarzınız olduğunu yansıtmanın en kolay yoludur. Yaşam tarzı, iş hayatı ve rutin hayat kişinin tırnak şekline ve modeline yansır. Tırnaklar, uzun, hareketli desenlerden oluşan ve balerin kesim, stiletto kesim gibi farklı tarzlarda olabilirken; daha sade, kullanışlı ve şık tırnak modelleri de mevcuttur. Tırnak görünümünde istenen sadelik ve doğallık küt tırnak modelleri ile ortaya çıkar. Küt tırnak, bakımlı tırnakların vazgeçilmez modelleri arasında yer alır. Küt tırnak modelinin profesyonel kişiler tarafından uygulanması ve bakım yapılması diğer tırnak modellerin kıyasla biraz daha kolaydır. Başlangıçta tırnak boyları eşitlenir. Küt kesen tırnak makası ve küt tırnak törpüsü kullanılarak tırnaklar düz bir çizgi haline getirilir. Yuvarlak tırnağı küt yapma, oval tırnağı küt yapma yani kısacası bütün tırnak modellerini küt tırnak haline getirme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.

Küt Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Küt tırnak modeli, uzun tırnaklara uygulanacaksa özellikle parmak boyu daha kısa olan ve geniş ellere sahip kişiler; kısa tırnaklara uygulanacak ise parmak boyu daha uzun olan kişiler için güzel bir tırnak modeli seçeneğidir. Bu modelle, tırnak yapınız olduğundan daha uzun dururken elleriniz estetik ve modern bir görünüme kavuşur. Küt tırnak modeli, uzman nail artistler tarafından yapıldığında anında bakımlı bir tırnak görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Küt tırnak nasıl yapılır ve temiz, bakımlı görünüm nasıl elde edilir sorularına yanıt bulmak için izlenmesi gereken birkaç adım vardır:

Küt Tırnak İşlemi Öncesi Tırnak Hazırlığı

İlk olarak, tırnakta herhangi bir enfeksiyon oluşmaması adına tırnakların temiz olduğundan ve ıslak ya da nemli olmadığından emin olmak gerekir. Daha önce sürülen oje kalıntıları varsa, içerisinde aseton barındırmayan bir oje çıkarıcı ile temizlenmesi uygun olur. Küt tırnak modelinin ön plana çıkması ve bakımlı durması için manikür işlemi yapılır. Tırnak etlerini temizlemek ve geriye itmek için bir tırnak eti itici gibi aletler ile tırnak ve çevresine zarar vermeden hazırlık işlemi sonlandırılır.

Küt Tırnak Şekli Verme

Küt tırnak nasıl uzatılır sorusu oldukça merak edilir. Küt tırnak boyu kişinin isteğine göre ayarlanabilir. Kişinin tırnak yatağı ve tırnakları kısa ise protez ya da takma tırnak uygulaması yapılarak istenilen tırnak boyutu elde edilir. Takma tırnak veya protez tırnaklar; sahip olduğu tırnak boyutundan memnun olmayan, gerekli tırnak boyuna sahip olmayan, kendi tırnaklarından daha uzun tırnağa sahip olmak isteyen ya da tırnakları kırılgan olan kişiler tarafından tercih edilebilir. Böylece, her isteğe ve tarza uygun, istenilen boyda tırnaklara sahip olmak artık çok daha kolaydır. Bununla birlikte, eğer kişi küt kısa tırnak kesimi istiyor ise tırnakların uzunluğunu kısaltmak gerekebilir. Küt uçlu tırnak makası veya tırnak kesici alet kullanılarak tırnaklar istenilen uzunlukta düz bir şekilde kesilir. Tırnakları kısaltmadan önce, her iki eldeki tırnakların uzunluklarını birbirine eşitlemek önemlidir. İstenilen boyut elde edildiğinde düzleştirme işleminin yapılabilmesi için törpüleme işlemi uygulanır.

Küt Tırnak Törpüleme

Tırnakları kestikten sonra tırnakların eşitlenmesi ve düzgün olması için törpüleme işlemi yapılır. Törpüleme işlemi sayesinde tırnak düz bir hale gelir. Küt tırnak nasıl törpülenir ya da oval tırnak nasıl küt yapılır diye bakıldığında tırnak yapımında önemli olan nokta, tırnak uçlarında düzgün, eşit ve yatay bir çizgi elde edilmesidir. Tırnaklar küt görünüm elde edilecek şekilde kesilir ve törpülenir. Törpüleme esnasında tırnakların zarar görmemesi adına yoğun bir baskı uygulanmamalıdır ve tırnak uçlarının kırılmamasına özen göstermelidir.

Küt tırnak modelleri arasında oval küt tırnak kesimi de yer alır. Oval küt tırnak nasıl törpülenir sorusunun cevabı merak edilen bir diğer tırnak konularındandır. Küt tırnakların kenarlarının hafifçe törpülenmesi ile oval küt tırnaklar elde edilir. Bununla birlikte tırnakların hızlı kırılmasının önüne geçmek için de tırnak kenarlarının keskinliklerini törpü ile azaltmak yararlı olacaktır. Bu, tırnakların kırılmasının önüne geçmek ve daha zarif bir görünüm sağlamak için önemli bir adımdır.

Oje ve Nail Art Uygulaması

Tırnak bakımı yalnızca kesim ya da tırnak modellerinden ibaret değildir. Tırnaklar kişinin karakterini, ruh halini kısacası günlük hayatını yansıtır. Bu nedenle kadınlar farklı renklerle ve desenlerle tırnak yüzeyini boyar, şekil verir. Oje tırnakları bakımlı gösteren en iyi eşlikçilerdendir. Küt tırnak, modern ve şık bir görünüme sahiptir. Bu, modeli kullanan kişin enerjisine de yansır. Küt tırnak kesimi her renk ve desen ile uyumludur. En çok tercih edilen ve kült olan desen ise küt tırnak french şeklidir. Tırnak yüzeyine sırasıyla; tırnak bazı, oje ve üst kat koruyucu uygulaması yapılarak renklendirme işlemi tamamlanır. Bu adımda önemli olan oje rengine ve tırnak desenine karar verilmesidir.

Küt Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Küt tırnak modelini, sorun yaşamadan uzun süre kullanmak için tırnak bakım rutini oluşturmak oldukça önemlidir. El hijyenine dikkat etmek ilk önemli adımdır. El ve tırnak temizliği ihmal edilmemelidir. Tırnaklar uzadıkça küt ve bakımlı görünümünü kaybedebilir. Bu nedenle, tırnak düzlüğünü koruyarak kesme ve törpüleme işlemi yapılmalıdır. Tırnakları besleyici kremlerle nemlendirmek ve düzenli manikür yaptırmak tırnak kırılması riskini azalmak için önerilir. Özellikle uzun küt tırnakta herhangi bir kırılma, kopma ve çatlama görülmemesi için tırnakları beslemek, nemlendirmek ve zorlayacak olan hareketlerden uzak durmak gerekir. Küt tırnak modeli, tırnak uzmanları tarafından uygulandığında ve dikkatli bakıldığında uzun süre kullanılabilir. Uygulama ve çıkarma işlemlerinin yine profesyonel kişilerce yapılmasına özen gösterilmedir. Nailyuba donanımlı uzman kadrosu ile profesyonel bir hizmet sunarak istenilen küt tırnak görüntüsüne kısa sürede kavuşmanızı sağlar. Siz de daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

WhatsApp
Hemen Ara!