Ataşehir

Manikür Eğitimi

Anasayfa » Kombi Manikür Eğitimi

Manikür eğitimi, güzellik merkezi alanında çalışmak isteyen kişilerin edinmesi gereken en temel eğitimlerin başında gelir. El ve ayak bakımı kişisel temizlik açısından dikkat çeker. Manikür ve pedikür işlemi sayesinde bakımlı el ve ayak görünümüne kavuşan kişiler kendilerini daha iyi hisseder. Manikür ve pedikür uygulama alanı olarak birbirinden  farklılaşır. Pedikür, ayaklarda daha temiz, sağlıklı ve estetik bir görünüm oluşturmak için ayak tırnaklarına uygulanan bir işlemleri içerirken; manikür el bakımına özen gösteren kişilerin tırnaklarına yaptırdığı birtakım temizleme işlemleri bütünüdür.

Manikür, tırnak yapısında bulunan ölü derilerin giderilmesini sağlar. Tırnaklara istenilen şekil verilir. Böylece daha temiz ve estetik bir tırnak görünümü ortaya çıkar. Uygulama yaptıran kişiler çoğunlukla kadın olsa da hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir. Manikür el tırnaklarının temiz, düzgün, bakımlı ve daha sağlıklı uzamasına katkı sağlar.

Galeri

Manikür yapılırken, klasik manikür ve kuru (kombi) manikür olmak üzere iki çeşit yöntem kullanılabilir. Hizmet verilen kişinin isteğine göre uygulanacak yöntem belirlenir. Genel olarak manikür uygulamasında sırasıyla; tırnakları ölü deriden arındırma, tırnak yapısını düzeltme ve şekil verme, tırnakları parlatma gibi süreçler izlenir. Klasik manikürde, tırnak etlerinin yumuşaması için kullanılan özel solüsyonlar sayesinde tırnak etleri yumuşatılır. Daha sonra manikür işlemi için kullanılan özel aletler ile (manikür makası veya pensi) tırnakları ölü deriden arındırma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında tırnak etleri yumuşadığı için ölü ya da canlı tırnak derisini ayırt etmek zorlaşabilir. Bu nedenle bazı işlemler esnasında ölü deri ile birlikte canlı deri de alınmış olabilir. Bu durum da kişinin sonraki dönemlerde manikür ihtiyacını sıklaştırır.

Kuru (kombi) manikürde ise tırnak etlerinin yumuşaması için herhangi bir losyon uygulanmaz. Kuru manikür, medikal yöntemlerden biridir. Günümüzde sıkça tercih edilir. Bu yöntemde tırnağı yumuşatmaya ve losyon uygulamaya gerek yoktur. Kuru bir şekilde elektrikli cihaz kullanılarak tırnağın ölü derisi kaldırılır ve makasla alınır, yanları ise kesilmez, freze ile törpülenir. Öncelikle tırnağın yapısına göre yapılan bu işlem tırnak yapısı normalden daha uzun gösterir. Elektrikli törpü yardımıyla yapılan bu işlemde arındırma, şekil verme vb. işlemler için uygun başlıklar kullanılarak manikür tamamlanır. Daha hızlı sürede yapılan bu işlem, aynı zamanda uzun süre kalıcı bir maniküre sahip olunmaya yardımcı olur. Bu manikür tekniğinde su ve kesim aletleri kullanılmadığından manikür daha uzun ömürlü olur.

Ne Dediler?
ilknur güler
ilknur güler
2022-12-10
Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
Ece Köklü
Ece Köklü
2022-09-16
Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
Yasemin
Yasemin
2022-08-26
Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
Neslihan Yalçınkaya
Neslihan Yalçınkaya
2022-08-13
Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
Merve ATA
Merve ATA
2022-08-13
Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
Meryem Ekşi Erdil
Meryem Ekşi Erdil
2022-08-02
Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
ASLIHAN ATALAY
ASLIHAN ATALAY
2022-06-07
İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
Tülin BULUR
Tülin BULUR
2022-04-04
Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
Naciye Akkaya
Naciye Akkaya
2022-03-12
Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

Diğer bakım işlemlerinde olduğu gibi manikür uygulamasının da profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Uygulayıcı kuru manikür eğitimi ve klasik manikür eğitimi gibi teknikleri bilmelidir. Tırnağın ölü deriden doğru bir şekilde arınması, şekillendirilmesi, sağlıklı bir görünüme kavuşması ve kullanıcı memnuniyeti için işlemi gerçekleştirecek kişi profesyonel uygulamalara hakim olmalıdır. Lyuba Nail Akademi’nin amacı da alanında profesyonelleşmiş uzmanlar yetiştirmek ve bilgi kazanımı sağlamaktır. Pek çok ilde farklı kurumlarca manikür kursu programları açılmaktadır.

Özellikle şehir olarak istanbul manikür eğitimi ve diğer kozmetik içerikli eğitimler açısından daha fazla seçenek barındırır. Bu durum da alanında henüz uzmanlaşmamış kişilerin eğitici pozisyonda olması ya da eğitim almak isteyen kişilerin güvenilir bir kurum bulamaması gibi sorunlara yol açabilir. Lyuba Nail Akademi çatısı altında alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimler manikür kursu arayışı olan kişilere hizmet vermektedir. Ayrıca teke tek olacak şekilde tırnakla ilgili tüm eğitimler uygulamalı olarak pekiştirilmektedir.

İlgili Yazılar

Lyuba Nail Akademi Manikür Eğitimi İçeriği

 Lyuba Nail Akademi’nin sağlamış olduğu manikür kursu İstanbul şehri içerisinde eğitim arayışı olan kişilere profesyonel eğitim sunmayı ve çeşitli kazanımlar elde etmeyi amaçlamaktadır. Manikür eğitimi içeriği:

  • Müşteri karşılama ve uğurlama,
  • Manikür uygulamasını gerçekleştirmek için salon hazırlığı ve hijyenin sağlanması,
  • El ve ayak bakımı teknikleri,
  • Klasik manikür,
  • Kuru (kombi) manikür,
  • Manikür uygulama teknikleri,
  • Masaj teknikleri ve tırnak bakımı gibi başlıca konuları barındırmaktadır.

Kurs bitirme belgesi eğitim sonunda Lyuba Nail Akademi tarafından verilecektir.

Lyuba Nail Akademi Manikür Kurs Fiyatları

Lyuba Nail Akademi tarafından sunulan eğitim içeriğin sayesinde manikür eğitiminin yanında; hijyen, bakım teknikleri, müşteri karşılama vb. birden farklı konularda da profesyonelleşme şansı elde edebilirsiniz. Lyuba Nail Akademi içerisinde sektörle alakalı pek çok eğitimi barındırmaktadır. Fiyatlar eğitimin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Manikür eğitim fiyatları hakkında ve eğitim içeriği, eğitmen bilgisi gibi konularda daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp
Hemen Ara!