Ataşehir

Kalıcı Oje

Anasayfa » Kalıcı Oje

Hem kolay uygulanabiliyor olması hem de uzun süre kalıcı olması nedeniyle popüler hale gelen uygulamalardan biri olan kalıcı oje farklı renklerde, farklı desenlerde uygulanabilir. Sürekli olarak ojeleri yenileme gereksinimini ortadan kaldıran kalıcı oje uygulaması manikür ve pedikür ihtiyacını da minimum seviyeye indirir. Ayrıca yoğun iş ya da günlük hayat temposu nedeniyle tırnak bakım uygulamaları yaptırmaya vakti olmayan insanlar için de son derece idealdir. Bugün sayıları her geçen gün artan güzellik merkezleri ya da nail art stüdyoları, sahip oldukları uzman personeller aracılığıyla bu hizmeti vermektedir.

Eğer siz de estetik görünüşü ile size kendinizi iyi hissettirecek, bir yandan da zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak kalıcı oje uygulaması yaptırmak isterseniz, seçtiğiniz tırnak bakım merkezinin alanında uzman personeller ile hizmet veren kaliteli bir marka olmasını önemsemeniz gerekir. Peki kalıcı oje nedir ve kalıcı oje modelleri nelerdir?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Kalıcı Oje Nedir?

  Normal ojelere oranla çok daha uzun kalıcılık sürelerine sahip olan, profesyonel kişiler tarafından uygulanan ojeler kalıcı oje olarak adlandırılır. Kalıcı oje için UV ışınlarından da faydalanılan özel bir uygulama gerekir. Standart ojelerde ellerin su ile temasına ya da çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelen solma ya da sararma gibi durumlar kalıcı oje uygulamasında meydana gelmez. Kalıcı oje tırnaklara sürüldükten sonra UV ışınları altında sertleştirilir, böylece uzun süre kullanılabilir.

  Kalıcı ojeler aklınıza gelebilecek her türlü renkte bulunabilir. Aynı zamanda üzerine çeşitli desenler ya da figürler yapılabilmesi de mümkündür. Özellikle stres ya da alışkanlık nedeniyle tırnak yeme problemi bulunan, bu nedenle tırnakları sürekli olarak bakımsız görünen kişiler için de uygun bir uygulamadır. Peki kalıcı oje nasıl yapılır ve kalıcı oje yaptıranların yorumları ne şekilde?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

  Kalıcı oje uygulamasında, bu işlem için özel olarak geliştirilmiş olan kalıcı oje malzemeleri kullanılır. Bunlar arasında kaleci oje kalemi ve kalıcı oje makinesi ile birlikte kalıcı oje seti de gösterilebilir. Uygulama direkt olarak gerçekleşmez, öncesinde tırnakların birtakım işlemlere tabi tutulması gerekir. Kalıcı oje uygulamalarında izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Eğer tırnak üzerinde daha önceden sürülmüş olan oje bulunuyorsa tamamı temizlenerek tırnaklar steril hale getirilir,
  • Kişilerin beklentilerine ve zevklerine göre tırnaklara şekil verilerek törpülenir,
  • Gerekli görülen durumlarda manikür yapılabilir,
  • Tırnağın üst kısmı matlaştırılır,
  • Özel bir solüsyon yardımıyla tırnakların yağı alınır,
  • Tırnak yüzeyindeki dokunun ve rengin eşitlenmesi için primer olarak da adlandırılan özel bir baz uygulanır, bu baz aynı zamanda kalıcı ojenin daha iyi yapışmasını sağlar,
  • Ojenin en alt katmanına base cout sürülür,
  • Kişinin seçmiş olduğu renk ince bir tabaka şeklinde tırnak üzerine uygulanır, ardından UV ya da LED lambalar aracılığıyla kurutulur.
  • Son katman olarak ta finish top coat uygulanır.

  Kalıcı oje uygulamasında genellikle birkaç katman gerekebilir ve her katmandan sonra kurutma işlemi yapmak gereklidir. Ortalama olarak 45 dakika sonunda kalıcı oje uygulaması tamamlanmış olur. Kalıcı ojenin uygulama süresi sürülen katmanların sayısına, kişilerin tırnaklarının durumuna, uygulanacak olan renklere, desenlere ya da uzmanın deneyimine göre farklılık gösterebilir. Siz de kalıcı oje renkleri arasından bir seçim yapabilir ve İstanbul kalıcı oje merkezlerinden birini tercih ederek güzel görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  İlgili Yazılar

  Kalıcı Oje Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

  Kalıcı oje standart ojelere göre daha uzun süre dayanıklı olsa da kalıcılık süresini belirleyen birtakım faktörler bulunur. Kalıcı oje kalıcılık süresi standart ojelere oranla 3 kat daha uzundur ve genellikle 3 hafta kadar sürer. Fakat bu süre 1 aya kadar uzayabilir. Tırnak yüzeyindeki solmaların ya da yıpranmaların belirgin hale geldiği durumlarda kalıcı oje uygulaması tekrarlanmalıdır. Yine de uygulamanın başarısı ve elleri kullanma şekli de kalıcılık süresi üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Ayrıca tırnakların uzamasına bağlı olarak ojelerin alt kısmında boşluklar meydana gelmesi de normal karşılanır.

  Eğer elleriniz sabun ya da deterjan gibi kimyasal maddeler ile çok fazla temas ediyor ya da çevresel faktörlere çok fazla maruz kalıyorsa, kalıcı oje kalıcılık süresi çok daha kısa olacaktır. Fakat ayak tırnaklarına gerçekleştirilen kalıcı oje uygulaması, ayakların çevresel faktörlere daha az maruz kalıyor olması nedeniyle daha uzun süre kalıcıdır. Eğer kalıcı oje uygulamasının çok daha uzun süreli kalıcı olmasını istiyorsanız, tırnak bakımına, ellerinizi kullanma şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Peki kalıcı oje nasıl çıkar ve evde kalıcı oje çıkarma işlemi gerçekleştirmek mümkün mü?

  Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

  Nasıl ki kalıcı oje uzmanlar tarafından uygulanan bir işlemse, kalıcı oje çıkarma işleminin de uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kalıcı ojelerin standart ojelerde olduğu gibi aseton ile çıkarılması mümkün değildir. Bu yüzden özel tırnak merkezlerinde freze cihazları bulunmaktadır. Özel freze ile tırnak dikkatli şekilde ojeden arındırılır veya kalıcı oje çıkarmak için özel olarak üretilmiş, kalıcı oje asetonu olarak da adlandırılan solüsyonlar kullanılır. Uygulanan solüsyon tırnak üzerindeki kalıcı ojeyi yumuşatacak, törpü yardımıyla çıkarılmasını kolaylaştıracaktır.

  Eğer internet üzerinde belirtilen evde kalıcı oje çıkarma yöntemlerini uygularsanız, tırnaklarınızın uzun süre kötü görünmesine neden olabilecek hasarlar yaratabilirsiniz. Fakat yine de bu işlemi evde uygulamak isterseniz, şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Önce en üst katman kağıt törpü ile törpülenir,
  • Pamuk parçalarına aseton dökün, parmaklarınızın üzerine yerleştirerek alüminyum folyo ile sarın,
  • Bu uygulamada kalıcı ojenin yumuşaması, çıkarılabilir bir hale gelmesi yaklaşık olarak 20 dakika sürecektir,
  • Bekleme süresi sonunda folyo ve pamuğu hafifçe sıkarak çıkarın,
  • Ardından bir tahta çubuk ya da kulak temizleme çubuğu kullanarak kalıcı ojeyi hafifçe iktirin ve çıkmasını sağlayın,
  • Gerekli gördüğünüz takdirde törpüleme işlemi de yapabilirsiniz.

  Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra tırnak bakımı yaparak nemlendirici uygulayabilirsiniz. Eğer kalıcı oje çıkmıyorsa zorlamayın ve profesyonel bir uzmandan destek alın. Ümraniye kalıcı oje ve Ataşehir kalıcı oje merkezleri de dahil olmak üzere bu hizmeti hemen hemen tüm güzellik merkezleri ya da nail art stüdyolarından alabilirsiniz.

  Kalıcı Oje Uygulamasının Avantajları

  Kalıcı oje uygulamalarında en temel avantaj zamandan tasarruf sağlıyor olmasıdır. Bu da özellikle çalışan insanlar için oldukça önemli bir avantajdır. Sık sık oje sürmek gerekmez. Bu da tırnakların sık sık asetona maruz kalmasına ve zayıflamasına engel olur. Ayrıca kalıcı oje tırnak yüzeyinde koruma oluşturacak kadar güçlü bir yapıya sahiptir. Bu da kırılma ya da çatlama gibi sorunları önler. Kalıcı ojenin kalıcılık süresi fazla olduğundan düzenli olarak ojeye para vermeniz gerekmez. Tırnaklarınız yalnızca yarım saatlik bir süre zarfında estetik ve hazır hale gelir.

  Tırnaklarındaki kusurları gizlemek isteyen ya da çok daha güzel ve estetik tırnaklara sahip olmak isteyen kalıcı oje uygulamasından faydalanabilir. Nitekim bugün nail art stüdyolarının ve tırnak merkezlerinin sayısının bu denli artması da uygulamanın popülerliğini ve ne kadar çok avantaja sahip olduğunu gösterir. Dolayısıyla kalıcı oje ile ilgili aklınıza takılan endişelerden kurtulmak isterseniz hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Kalıcı Oje Zararları

  Kalıcı oje uygulamasının tırnaklar üzerinde herhangi bir zararı bulunmaz. Fakat hem tırnak yapısının zayıf olmasına hem de uygulamayı gerçekleştiren uzmanın deneyimsiz olmasına bağlı olarak birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Nadir karşılaşılabilecek olan kalıcı oje zararları şu şekilde listelenebilir:

  • Kalıcı ojelerin düzenli şekilde kullanılması tırnakların zayıflamasına ve üst tabakasının incelmesine neden olabilir,
  • Ojenin çıkarılması sırasında kırılma ya da hasar görme gibi sorunlar ortaya çıkabilir,
  • Kalıcı ojenin altında nemli bir bölüm kalırsa mantar ya da bakteri oluşumu, buna bağlı olarak enfeksiyonlar gelişebilir,
  • Tırnaklarda sararma meydana gelebilir,
  • Alerjik reaksiyonlar gelişebilir.

  Kalıcı oje son yıllarda popüler bir uygulama olarak hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir ve kalıcı oje yaptıranlar bu uygulama ile ilgili olarak olumlu geri bildirimlerde bulunmuştur. Hem klasik hem de French kalıcı oje uygulamalarında güvenilir ve kaliteli kalıcı oje markaları tercih edildiği ve uygulamanın alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece herhangi bir riskten söz etmek mümkün değildir. Eğer “kalıcı oje ne kadar?” diye merak ediyorsanız, kalıcı fiyatları üzerinde pek çok faktörün belirleyici olduğunu bilmeniz gerekir.

  Kalıcı Oje Fiyatları

  Kalıcı oje tırnaklarınızdaki sorunların kapatılmasını sağlarken, güçlü yapısı ile tırnakların kırılmasını önler. Zayıf olması halinde tırnaklara base coat yani bazın kalın sürülmesi ile güçlendirme yapılır. Tırnakta kalma süresi de kullanım şekline ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ekonomik estetik işlemler arasında yer alan kalıcı oje uygulamasında tırnakların durumu, tırnakların üzerine uygulanacak malzemenin kalitesi, tırnak merkezinin güvenilirliği ve uzmanın deneyimi gibi faktörler fiyatları etkiler. Bu yüzden öncelikle bir tırnak merkezine gitmeniz gerekir. Nitekim uzman kontrolü sonrasında kalıcı oje uygulamasının maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

  Eğer siz de kalıcı oje nasıl yapılır detaylı şekilde bilgi almak, aklınıza takılan sorulara cevap almak ya da kalıcı oje uygulaması için randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!