Ataşehir

Jel Tırnak

Anasayfa » Jel Tırnak

Son yılların popüler estetik uygulamalarından olan jel tırnak özellikle kadınlar arasında popüler olsa da erkekler tarafından da tercih edilen bir uygulamadır. Tırnaklarının çabuk kırılmasından ya da çevresel faktörlere bağlı olarak kötü görünmesinden şikayetçi olan herkes için yaygın hale gelmiş olan tırnak jeli uygulaması, hem kadınların hem de erkeklerin uzun süre kalıcı etkiyle hoş görünen tırnaklara sahip olmasına yardımcı olur. Kısa sürede bu kadar popüler hale gelmesine rağmen henüz hakkında çok fazla bilgi bulunmayan jel tırnak hakkında yanlış bilinen doğrulardan da bahsetmek mümkündür. Nitekim jel tırnak uygulaması hakkındaki doğruların bilinmesi, bu uygulamanın estetik olarak sunduğu avantajların ne kadar baskın olduğunun öğrenilmesine katkı sağlayabilir.

Peki jel tırnak nedir ve nasıl uygulanır? Hakkında zararlı olduğuna dair çok sayıda yanlış bilgi dolaşan jel tırnak zararlı mı ve tırnaklar üzerinde kalıcı olumsuzluklara neden olur mu?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Jel Tırnak Nedir?

  Jel bir tabaka uygulanarak gerçekleştirilen jel tırnak uygulaması ile tırnakların uzatılması, güçlendirilmesi ve süslenmesi amaçlanır. Tırnaklar üzerine uygulanan jel UV ışınları ile sertleştirilir ve böylelikle uzun süre dayanması sağlanır. Gerçek tırnak görünümüne son derece yakın bir sonuç elde edilen bu uygulama doğal bir görünüm yaratır ve dayanıklı yapısı sayesinde kolayca kırılmaz. Ayrıca rengi solmadan uzun süre kullanılabilir. Hem erkekler hem de kadınlar, jel tırnak uygulaması sayesinde arzu ettikleri tırnak sağlıklı ve doğal tırnak görünümüne kolay bir şekilde kavuşabilir.

  Kişisel zevklere ve tarzınıza göre tercih edebileceğiniz çeşitli jel tırnak modelleri mevcuttur. Örneğin düz renkler tercih edebilir, şeffaf görünüme sahip modellere yönelebilir, dilerseniz tarzınıza uygun şekilde çeşitli desen seçenekleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

  Tüm bunlara ek olarak jel tırnak yaptırmadan önce bu hizmeti alabileceğiniz tırnak merkezini iyi araştırmaları ve en iyi jel tırnak markaları kullanan tırnak merkezlerini tercih etmelisiniz. Böylelikle tırnaklarınıza zarar vermeden, arzu ettiğiniz mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz. Peki jel tırnak nasıl yapılır ve jel tırnak yapımı hakkında bilinmesi gerekenler neler?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Jel Tırnak Nasıl Yapılır?

  Jel tırnak uygulamasının alanında uzman kişiler tarafından, doğru teknikler kullanılarak uygulanması gerekir. Aksi halde zaten son derece hassas bir yapıya sahip olan tırnaklar zarar görebilir. Jel tırnak uygulamasında ilk olarak tırnakların temizlenerek törpülenmesi, ardından şu adımların takip edilmesi gerekir:

  • İlk olarak tırnakların dayanıklılığının artırılması adına, baz jel adı verilen özel bir jel ile tırnak yüzeyi kaplanır,
  • Baz jel üzerine istenilen renkte başka bir jel sürülür, eğer arzu edilirse tırnak yüzeyine süsleme işlemi de bu sırada yapılır,
  • Renklendirme ve süsleme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulanan jellerin sertleşmesi adına tırnaklar UV lambasının altına yerleştirilir ve sertleşene dek beklenir,
  • Kullanılan UV lambasının gücü ve kullanılan jel tırnak markasına bağlı olarak sertleşme süresi değişiklik gösterebilir,
  • Sertleşme tamamlandıktan sonra hem uygulanan jelin daha uzun süreli dayanıklılık göstermesi hem de parlak görünmesi adına finish top coat uygulanır.

  Hem kadınların hem de erkeklerin istedikleri tırnak yapısına sahip olabilmeleri için, seçilen tırnak merkezinin geniş bir jel tırnak seti kullanıyor olması önemlidir. Ayrıca katılacağınız etkinlikleri ya da giyeceğiniz kombinleri düşünerek, buna yönelik bir jel tırnak görünümlü oje uygulaması da gerçekleştirebilirsiniz. Peki jel tırnak nasıl çıkarılır ve jel tırnak çıkarma işlemi için profesyonel destek almak gerekiyor mu?

  İlgili Yazılar

  Jel Tırnak Kalıcı mı?

  Jel tırnak kalıcı değildir ve zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Kalıcılık süresi ile uygulanan tırnak jelinin kalitesine, uygulama tekniğine ve kullanma şekline göre değişiklik gösterir. Örneklerini ellerini çok fazla sıcak suya sokan ya da kimyasallara maruz kalan insanlarda kalıcılık süresi çok daha kısa olacaktır. Fakat bir standart bir kullanım ile jel tırnak ömrü 2 ila 4 hafta arasında değişir. Elbette bu süreler kullanım şekline bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun olabilir. Ayrıca jel tırnak ömrü tırnağın uzama hızına bağlı olarak da değişir. Nitekim el tırnak renkleri solduğu ve tırnak diplerinin çok uzadığı zaman artık bakım zamanının geldiğini anlayabilirsiniz. Bakımlar ortalama 3 hafta da 1 yapılmalıdır, tırnakların boyu düzeltilir, manikür yapılır, uzayan diplere dolgu yapılır ve isteğe göre oje sürülür ve bitirilir. Bu süreçte elbette kimyasal maddeleri olabildiğinde az kullanmalı, ellerinizi uzun süre sıcak suya maruz bırakmaktan kaçınmalısınız.

  Jel Tırnak Nasıl Çıkarılır?

  Jel tırnaklar bozulduğunda ya da çıkarılmasını gerektiren herhangi bir durum oluştuğunda, bu işlemi tek başına gerçekleştirmeniz önerilmez. Çünkü bilinçsiz şekilde gerçekleştirilen jel protez tırnak çıkarma işlemi tırnaklarınızın zarar görmesine ve uzun süre kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Bu yüzden jel tırnak değişimi gerektiği zaman mutlaka bir tırnak merkezini ziyaret etmeniz ve profesyonel bir tırnak uzmanından destek almanız gerekir. Tırnak merkezlerinde jel tırnakları çıkarmak için özel jel tırnak malzemeleri kullanılır. Tırnak uzmanları tırnakların zarar görmemesi adına özel bir cihaz, freze veya çözücü madde kullanılır ve jel tırnak katmanını tırnaklarınız zarar görmeden çıkarır.

  Peki protez tırnak jeli çıkarılır ve profesyonel destek almak gerekli mi? Eğer evde bu işlemi gerçekleştirmek mümkünse ne gibi kurallara uymak gerekli?

  Jel Tırnak Zararlı mı?

  Doğru şekilde uygulanan ve bakım uygulamaları da doğru şekilde gerçekleştirilen bir jel tırnak uygulamaları tırnaklara zarar vermez. Fakat uygulamanın profesyonel olmayan kişiler tarafından yanlış tekniklerle yapılması ya da tırnak bakım uygulamalarının düzenli olarak gerçekleştirilmemesi durumunda tırnaklar zarar görebilir. En sık karşılaşılan problemler çatlama ve kırılma ya da tırnak yüzeyinde meydana gelen soyulma ve renk değişimleridir. Yanlış bir uygulama yapılırsa jel tırnağın altına hava girmesi sonucu tırnak yeşillenebilir.

  Jel tırnak yapımında kullanılan UV ışınlarının ne kadar süreyle kullanıldığı önemlidir. UV lambanın gücü, kullanılan malzemenin kimyasına ve özelliklerine göre değişir. Önerilen süreden daha az ya da fazla olmamalıdır. Bu süre 30 ile 120 saniye arasında değişmektedir. UV ışınları zararlı mıdır?  UV lamba 1/1000 güneş ışığı yansıtır. Yani güneşe maruz kalmak ne kadar zararlı ise UV lamba da o kadar zararlıdır.

  Jel Tırnak Protez Tırnak Farkı

  Jel tırnak ile protez arasında çok belirgin bir fark bulunur. Pek çok kişi tarafından aynı zannedilmesinin aksine aynı değillerdir. Protez tırnak bir plastik malzemedir, kişinin tırnak plakasına yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılır ve jel ile kaplanır. Yapıştırılan bölgeden kopma olasılığı yüksektir. Jel tırnak ise şablon desteğiyle yapılır. Kişinin tırnağının altına kağıttan bir şablon yerleştirilir, şablon üzerine jel sürülür ve UV ışınları ile kurutulur. Böylece kişinin tırnağının devamı gibi olur. Böylece sonuç daha dayanıklı ve sağlıklı olacaktır. Her ikisi de profesyonelce yapılırsa 3 ile 4 hafta arasında kullanılabilir.

  Jel tırnak ve protez tırnak uygulamaları arasında hangisinin iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. İşlem sonucunda görüntüde fark yoktur. Herkes tercihlerine yönelik seçim yapar.

  Eğer jel tırnak mı yoksa protez tırnak mı yaptırmak istediğinize karar veremiyorsanız, el ve tırnak yapınıza en uygun yöntemin belirlenmesi adına bir tırnak uzmanında destek alabilirsiniz. Ayrıca Ümraniye jel tırnak merkezleri aracılığıyla jel tırnak uygulamaları ve French jel tırnak uygulaması hakkında bilgi alabilir, jel tırnak yaptıranların yorumları üzerinden fikir edinebilirsiniz.

  Jel Tırnak Fiyatları

  Tırnağın görünümünü ciddi şekilde değiştiren jel tırnak aynı zamanda bir kalıcı oje gibi de düşünülebilir. Ayrıca tırnağın protez için uygun olmadığı durumlarda en etkili çözümlerden biri olarak kabul edilir. Tırnağın zarar görmemesi için tercih edilir. Özellikle tırnaklarında ciddi kusur olan kişilerde uygulanacak daha bir yöntemin olmadığı söylenebilir. Tüm bu avantajlarına rağmen fiyatı çok yüksek olan bir uygulama değildir. Elbette jel tırnak fiyatları konusunda belirleyici pek çok faktör bulunur.

  Kişilerin tırnaklarının yapısı, kullanılacak olan jel tırnak malzemelerinin kalitesi, renk seçenekleri, uygulanacak desenler, tırnak merkezinin kalitesi ve tırnak uzmanının deneyimi jel tırnak fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Tırnak yüzeyinde meydana gelen sorunların derinliği de fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Ayrıca fiyatlar bölgesel olarak da farklılık gösterebilir. Örneğin İstanbul jel tırnak fiyatları diğer bölgelere biraz daha yüksektir. Benzer şekilde Ataşehir jel tırnak fiyatları ile Beşiktaş jel tırnak fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Dolayısıyla bir seçim yaparken bu durumu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat şunu da hatırlatmakta fayda var: Jel tırnak yaptıranlar genellikle fiyatı ikinci plana koyarak tırnak merkezinin kalitesini ve tırnak uzmanının deneyimini ilk sıraya koyar! Eğer siz de jel tırnak uygulamaları hakkında derinlemesine bilgi almak, hızlı şekilde randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!