Ataşehir

Microblading

Anasayfa » Microblading

Sürekli olarak kaş bakımı ya da makyaj ile uğraşmak için yeterli vaktiniz olmayabilir ve microblading de bu noktada devreye girer. Kalıcı kaş olarak da adlandırılan microblading ve kalıcı makyaj, bir yandan zaman tasarrufu sağlarken bir yandan da yüzdeki estetik görüntünün kalıcı olmasını sağlar. Özellikle kaşların yüzün genel görünümü üzerinde çok büyük etkisi olduğu düşünülürse, microblading işleminin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Peki microblading nedir ve microblading yaptıranlar yorumları ile bu uygulamayı öneriyor mu?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Microblading Nedir?

  Microblading, kaşların çok daha dolgun ve düzgün görünmesini sağlayan estetik bir uygulamadır. Oldukça zahmetli ve zaman ayırmak gereken bir işlem olan kaş bakımının artık külfet olmaktan çıkmasını sağlar. Aynı zamanda yanlış yapılan işlemler nedeniyle oluşan sorunları da ortadan kaldırır. Microblading seyrek olan kaşların çok daha gür görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bir kalıcı makyaj tekniği olan microblading ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel kaş görünümüne kavuşabilirsiniz.

  Microblading her yaş grubundan insan için uygundur. Eğer kaşlarınızın aralarında boşluklar varsa, seyrek ya da ince görünüyorsa, kaşlarınıza gür bir görünüm kazandırarak yüzünüze güçlü bir ifade katmak istiyorsanız, siz de microblading uygulamasını değerlendirebilirsiniz. Fakat cildiniz alerjik reaksiyonlara müsaitse, uzman kontrolünden geçmeden microblading için başvurmamanız gerekir. Ayrıca hamilelik ya da emzirme dönemlerinde de microblading önerilmez.

  Microblading, alanında deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirildiği sürece risk barındıran bir işlem değildir. Peki microblading nasıl yapılır ve kıl tekniği kaş uygulamalarının bir farkı bulunur mu?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Microblading Nasıl Yapılır?

  Microblading aynı zamanda bir kalıcı makyaj ya da dövme işlemi olarak da nitelenebilir. Bu işlem sırasında kıl tekniği kullanılır. Microblading işleminde izlenen adımlar ise şu şekilde:

  • Yüzün ölçüleri alınır,
  • Kaşların başlangıç, bitiş ve kıvrım noktaları belirlenir,
  • Cilt tipine, saç rengine ve kişilerin tercihlerine göre kaşların rengine ve şekline karar verilir,
  • Karar aşamasından sonra, işlem sırasında acı hissedilmemesi adına lokal anestezik bir krem uygulanır,
  • Dövme cihazına da benzeyen bir alet yardımıyla ve microblading kıl tekniği ile işlem gerçekleştirilir.

  Microblading pek çok insan tarafından bir dövme işlemi gibi görünüyor olsa da aslında belirgin farkları bulunur. Örneğin microblading işleminde dövmeye oranla çok daha az acı hissedilir. Ayrıca dövme cildin çok daha alt katmanlarına yapılırken microblading daha üst katmanlara yapılır. Tüm bunlara ek olarak kıl tekniği kaş yapımı için kendinizi alanında deneyim kazanmış uzmanlara teslim etmeniz gerekir. Peki microblading kaş sonrası su değerse ne olur ve microblading sonrası bakım uygulamaları neler?

  İlgili Yazılar

  Microblading Sonrası Bakım

  Microblading sonrası iyileşme, uygulama tekniğine göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 1 ila 2 hafta arasındadır. Microblading sonrası bölgeye 3 ila 5 gün boyunca su değdirilmesi önerilmez, bu durum bozulmalara neden olabilir. Bölgenin olabilecek en hızlı şekilde iyileşmesi için, microblading kaş uygulaması sonrasında doktor tarafından reçete edilen kremlerin düzenli olarak kullanılması gerekir. Ayrıca kalıcı kaş uygulaması sonrasında bölgeyi güneşten olabildiğince uzak tutmak iyileşme sürecini hızlandırır. Peki microblading kaş ne kadar kalıcı ve kıl tekniği kaş yaptıranların yorumları ne şekilde?

  Microblading Ne Kadar Kalıcı?

  Microblading kıl tekniği kullanılarak gerçekleştirilen kalıcı makyaj uygulaması etkisini bir zaman sonra kaybeder ve tekrarlanması gerekir. Bu süre 1 ila 3 yıl arasında değişebilir. Elbette kaş microblading uygulaması sonrasında kullandığınız makyaj malzemeleri, yüz temizleme ürünleri, su ile temas ya da güneşe maruz kalma gibi durumlar da microblading uygulamasının kalıcılığını etkiler. Eğer zaman içerisinde kaşlarınızda değişme, renginde açılma ve solma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, microblading işlemini tekrarlama zamanınız gelmiş demektir.

  Diyelim ki birkaç ay sonra microblading işleminden sıkıldınız ve sildirmek istiyorsunuz. Bunu da sağlamanız mümkündür. Tasarımın beğenilmediği, beklenen sonuçların elde edilemediği ve zamanla rengi değişmiş olan microblading işlemini sildirmek için birkaç farklı yöntemden faydalanabilirsiniz. Bunlardan ilki remover solüsyonların kullanılması, ikincisi ile lazerdir. Her iki işlemde birkaç seansta tamamlanır fakat lazer daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

  Remover solüsyon uygulamasında cilt altında özel aletler kullanılarak özel solüsyonlar gönderilir. Bu solüsyonlar sayesinde deri altında bulunan boya yüzeye çıkar. Lazer yönteminde ise lazer atışları ile boya ciltten uzaklaştırılır. Fakat microblading çıkarma işlemi, uygulama aşamasına göre daha zahmetli bir işlem olduğundan, microblading yaptırmadan önce iki kere düşünmenizde fayda bulunur.

  Peki microblading kaş zararları ve avantajları nelerdir?

  Microblading Zararları

  Microblading zararları ile öne çıkan bir uygulama değildir. Başarılı şekilde uygulandığı takdirde herhangi bir risk barındırmaz. Bu yüzden seçtiğiniz uzmanın alanında deneyimli olması ve kullandığı microblading kaş kalemi ya da diğer malzemelerin kaliteli olması gerekir. Ayrıca kullanılan microblading iğnesi de kişiye özel olarak değiştirilmelidir. Bazı güzellik merkezleri kaş kıl tekniği sırasında kalitesiz malzemelere yönelebilir, bunun nedeni microblading malzemelerinin pahalı olmasıdır. Oysa microblading boyası da dahil olmak üzere kullanılan tüm malzemelerin kaliteli markalara ait olması, microblading yaptıran kişilere arzu ettikleri sonuçları verebilmesi gerekir.

  Tüm bunlara ek olarak microblading için tercih ettiğiniz merkezde kullanılan ürünlerin Avrupa ve Amerika’daki sağlık kuruluşları tarafından onaylı olduğundan emin olmanız gerekir. Böylelikle microblading işlemine dair muhtemel riskleri de ortadan kaldırmış olursunuz.

  Dilerseniz “microblading kaş nedir?” ya da “kalıcı kaş nasıl yapılır?” gibi soruları uzmanlara yöneltebilir, microblading işlemi ile ilgili endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

  Microblading Avantajları

  Tamamen doğal bir kaş görünümü sunuyor olması microblading işleminin en temel avantajı olarak gösterilebilir. Ayrıca kl tekniği kaş doğal kaşlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemdir. Microblading kaş yapısının gür ve canlı görünmesini sağlar. Güvenli bir uygulama tekniği olarak cilt üzerinde herhangi bir zararı bulunmaz. Microblading sonrasında kaş alma işlemini çok daha kolay şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda microblading her zaman bakımlı görünmenizi sağlayarak kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca kaşlardaki estetik olmayan görünüm nedeniyle özgüven sorunu yaşayan insanlar da microblading ile bu sorunlarından kurtulabilir, hayatlarına özgüven sahibi bireyler olarak devam edebilir.

  Peki kaş bölgesi haricinde gerçekleştirilen kalıcı makyaj nedir ve kalıcı dudak makyajı yaptıranların yorumları bu uygulama ile ilgili olarak neler söylemektedir?

  Kalıcı Makyaj Nedir?

  Micro pigment uygulaması ile gerçekleştirilen kalıcı makyajda doğal renklerin ve minerallerin deri altına işlenmesi söz konusudur. Son dönemlerde en yaygın şekilde başvurulan kalıcı makyaj uygulamaları kalıcı dudak makyajı ve kalıcı eyeliner olarak karşımıza çıkar. Dudağı ön plana çıkarmak amacıyla gerçekleştirilen kalıcı dudak makyajında dudak kontürü uygulanır. Bu işlem, dudakların doğal görünümünde kalması amacıyla dudağın kendi rengine yakın şekilde gerçekleştirilir.

  Kalıcı eyeliner uygulamasında ise göze şekil vermek amaçlanır. Her iki işlemin de kalıcılığı 2 yıla kadar sürer. Kullanılan boyaların cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. Peki kalıcı makyaj nasıl yapılır ve kalıcı makyaj fiyatları ne kadar?

  Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

  Kalıcı makyaj uygulaması mikropigmentasyon ve microblading olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Mikropigmentasyon seçilen renklerin deri altındaki dokulara işlenmesi söz konusudur. Bu işlem için dövme cihazına son derece benzeyen ve ucunda iğneler bulunan bir cihaz kullanılır. Microblading uygulamasında ise yine iğne uçlu özel bir kalem kullanılır. Kalıcı makyaj için hangi tekniğin kullanılacağına hasta ve doktor arasında gerçekleştirilen istişare sonucu karar verilir. Her iki tekniğin de herhangi bir olumsuz tarafı bulunmaz.

  Peki microblading fiyatları ile kıl tekniği kaş fiyatları arasında fark bulunur mu? Ayrıca kalıcı makyaj eğitimi almak için nereye başvurmak gerekir ve İstanbul microblading merkezleri arasında en iyisi hangisidir?

  Microblading ve Kalıcı Makyaj Fiyatları

  Microblading fiyatı ile kalıcı makyaj fiyatları büyük ölçüde benzerlik gösterir. Fakat doğrudan ortalama bir microblading kaş fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Kıl tekniği kaş modelleri arasında yapılacak olan seçim, uygulama sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, kaş renkleri, uzmanın deneyimi ve seçmiş olmuş merkezin güvenilirliği gibi konular microblading kaş uygulaması fiyatları konusunda belirleyici olacaktır. Ayrıca işlemin cilt tipinize uygun şekilde planlanması gerekir. Bir diğer unsur ise microblading işlemi yaptıracağınız bölgedir. Örneğin Ataşehir microblading fiyatları ile Ümraniye microblading fiyatları birbirinden farklı olabilir. Yine de microblading sağlık ile ilgili problemler yaratma ihtimali bulunan bir uygulama olduğundan kalitenin her zaman fiyattan daha çok önemsenmesi gerekir.

  Eğer kalıcı kaş fiyatları hakkında kesin bir bilgi almak isterseniz, bunun için öncelikle bir randevu almanız gerekir. Hekim tarafından gerçekleştirilecek muayene sırasında altın orana ve rötuş işlemi gerekliliği gibi durumlara bakılacak, buna göre bir fiyat belirlenecektir. Eğer siz de microblading yaptırmak için bir randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!