Stiletto Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

Stiletto tırnak, son yılların trendleri arasında yer alır. Özellikle iddialı ve marjinal stilleri benimseyen kadınlar için stiletto tırnak, uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir. R&B müzik tarzının önde gelen isimlerinden Rihanna sayesinde popülerliği artan bu model, farklı bir görünüm elde etmenizi ve tarzınıza yenilik katmanızı sağlar.

Stiletto tırnak kullanmak isteyenlerin belli detaylara dikkat etmesi gerekir. Sivri bir şekil ortaya çıkaran bu modeli kullanmak bazen zor olabilir. Stiletto tırnak kullanırken bakım sürecini ihmal etmemek, ortaya çıkan güzel görüntüyü korumak açısından da önemlidir.

Stiletto takma tırnak şeklini elde etmek hem orijinal tırnaklarınızla hem de protez tırnaklarla mümkün olabilir. Ancak protezlerin doğal gibi görünüme sahip olması için alanında uzman bir güzellik salonundan hizmet almalısınız. Protez tırnak konusunda her zaman güvenebileceğiniz adres Nailyuba’dır. Stiletto tırnak yapımı konusunda profesyonel olan güzellik salonumuzda alanında profesyonel isimler tarafından işlem yapılır.

Dileyen herkes, stiletto tırnak kullanabilir. Özellikle ellerinde farklı bir tarz yaratmak isteyenler, bu modeli tercih edebilir. Modeli kullanmanın bazı artılarından da bahsedilebilir. Parmakları kısa olanlar, stiletto tırnak kullanarak parmaklarının daha uzun görünmesini sağlayabilir.

Stiletto tırnak, uç kısmı sivri olan bir modeldir. Stiletto şekline ulaşmak için bir hayli uzun bir tırnağa ihtiyaç vardır. Bu nedenle uzun tırnak kullanmayı sevmiyorsanız bu modeli tercih etmemelisiniz. Ayrıca bakım gerekliliklerini yerine getirebilmek de stiletto tırnak kullanım sürecinde önemlidir.

Stiletto Tırnak Modelleri

Stiletto tırnak modelleri arasında pek çok seçenek vardır. Tam sivri bir törpüleme ya da hafif oval bir törpüleme tercih edebilirsiniz. Ancak stiletto tırnak, sivri yapısıyla bilinen bir modeldir. Eğer sivri tırnaklardan hoşlanmıyorsanız daha oval modelleri de tercih edebilirsiniz.

Stiletto tırnak nail art yapılarak kullanılabilir. Çiçek desenleri, çizgiler, farklı tasarımlar ile son derece güzel bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca french yaparak da tırnaklarınızı kullanma şansınız vardır. Oje rengi konusunda da son derece özgür davranabilirsiniz. Göz alıcı pembeler, tutkunun rengi kırmızı, koyu ya da mat tonlar ile tırnaklarınızı süsleme şansınız vardır.

Sade olmak istediğiniz bir günde stiletto tırnak üzerine bir parlatıcı geçerek kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz ve krem tonları da son derece özel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Tarzınıza göre istediğiniz rengi, tasarımı kullanabilirsiniz. Stiletto tırnak üzerine simli bir oje de tercih edilebilir. Tek tırnağınızda ya da tüm tırnaklarınızda simli bir renk kullanma şansınız vardır.

Stiletto Tırnak Nedir Nasıl Yapılır

Stiletto Tırnak Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

“Stiletto tırnak nasıl yapılır?” sorusunun cevabı, pek çok kişi tarafından merak edilir. Protez, takma modeller kullanarak tırnaklarınız uzun olmasa bile bu şekli elde edebilirsiniz. Takma stiletto tırnak kullanmak için tırnaklarınızı şu sıralamayı izleyerek yapıştırmalısınız:

 • Stiletto tırnak uygulamasına başlamadan önce ellerinizi sabunlu su ile yıkayınız. Tırnaklarla ilgili herhangi bir uygulamaya başlamadan evvel ellerin yıkanması son derece önemlidir.
 • Yıkama sonrasında eller yumuşar. Yumuşayan etlerinizi küçük hamlelerle geriye doğru itiniz.
 • Küçük hamlelerle geriye doğru ittiğiniz yere takma tırnakları yapıştırmanız gerekir. Tırnak etlerinizi küçük hamlelerle geriye ittiğiniz takdirde yapışma süreci kolaylaşır.
 • Tırnaklarımıza boyut olarak en uygun ölçüye sahip olan modelleri tercih etmelisiniz.
 • Boyut olarak en uygun ürünler, ellerinizle daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkarır. Ebat olarak en uygun olabilecek tırnaklar sayesinde takma modeller kullandığınızı kimse anlamaz. Bu nedenle her zaman uygun olabilecek ölçüyü seçiniz.
 • Tırnakları düz bir zeminde sıralamak, hangi parmağınızda hangi parçayı uygulayacağınızı anlamanızı sağlar.
 • Düz bir zeminde sıraya dizdiğiniz stiletto tırnak çeşitlerini sırayla yapıştırmalısınız.
 • Ölçüleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra kullanım alanına uygun şekilde zeminde sıraya diziniz.
 • Seçtiğiniz tırnakları düz bir zemine sıralayarak doğru ölçüye sahip parçayı doğru alana uygulayabilirsiniz.
 • Kolay bir şekilde tüm parçaları takabilmek için baş parmak tırnaklarınız en sona bırakınız.
 • Seçtiğiniz tırnakları etlerinizi baz alarak tırnağınıza yerleştiriniz.
 • Stiletto tırnak çeşitlerini, dikkatli hamlelerle geriye doğru itiniz.
 • Stiletto tırnak parçalarının yapışması için tırnak etlerinize yeterli seviyede baskı yapmalısınız.
 • Tırnağın yapışması için tırnak üzerine belli oranda baskı uygulamak gerekir.
 • Yerleştirme sırasında tırnak etlerinizi baz alarak hareket etmelisiniz.
 • Takma tırnaklar, doğru biçimde takıldığı takdirde uzun süre yerinden çıkmadan kullanılabilir.
 • Daha uzun süre stiletto tırnak kullanabilmek için protez uygulaması yaptırabilirsiniz.
 • Protez stiletto tırnak en az 6 ay kalıcıdır.

Stiletto Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Stiletto tırnak, bakımı yapıldığı takdirde her zaman şık bir görünüme sahip olur. Bakım sürecinde ilk olarak hijyeni sağlamalısınız. Bakım için ellerinizi yıkadıktan sonra kurulamalısınız. Ayrıca tırnaklar üzerine diş fırçası yardımıyla tuz uygulayabilirsiniz. Stiletto tırnak bakımında çağ ağacı yağından yararlanabilirsiniz. Doğal dezenfektan olan bu yağ, ellerinizin her zaman hijyenik kalmasını sağlar. Elleriniz için kuruluk ne denli zararlıysa tırnaklar için de zararlıdır. Bu nedenle ellerinizi nemli tutmaya dikkat etmelisiniz. Nemlendirme için kütikül yağı da kullanabilirsiniz.

Stiletto tırnak kullanımına belli zamanlarda ara verip tırnaklarınızı kısaltabilirsiniz. Kendi tırnaklarınızı kısalttığınız zamanlarda, protez yaptırarak stiletto tırnak şıklığını istediğiniz zaman yaşayabilirsiniz. Bakım sürecinde tırnak etlerinin nemlendirilmesi de önemlidir. Bunun için badem yağı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hindistan cevizi yağı da tercih edebilirsiniz. Haftada 2-3 kez olacak şekilde tuzlu su bakımı yapabilirsiniz. Tuzlu su, tırnaklarınızın güçlenmesine katkıda bulunur. Stiletto tırnak bakımı için şu detaylara da dikkat etmelisiniz:

 • Tırnak etini yumuşatmak için özel olarak üretilen ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Tırnak sertleştirici kullanmamaya özen gösterin.
 • Oje öncesi baz uygulaması yapılmasında fayda vardır.
 • Yağ bazlı manikür uygulamalarını tercih etmek daha faydalıdır.
 • “Stiletto tırnak nasıl törpülenir?” sorusuna yanıt arıyorsanız tek yöne törpüleme yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca kaba bir yapıya sahip törpüleri kullanmamalısınız.
 • Kaliteli markalara ait ojeleri kullanarak tırnaklarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.
 • Ojelerinizi iki kat olacak şekilde uygulayabilirsiniz.
 • Ojeleri kazımamaya ve taşma halinde taşan kısımları silmeye dikkat etmelisiniz.
 • Ojenizi çıkarmak için yüksek kimyasal içermeyen bir ürün kullanmalısınız.
 • Tırnaklarınızın her zaman güçlü görünmesi için sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Stiletto Tırnak Nerede Yaptırılır?

Stiletto tırnak yaptırmak için profesyonel bir güzellik salonunu tercih etmelisiniz. Nailyuba güzellik salonumuzda protez tırnak yaptırabilir ve model olarak stiletto tercih edebilirsiniz. Tamamı eğitimli ve profesyonel bir kadro tarafından yapılan uygulamalar neticesinde elleriniz, istediğiniz gibi görünür. Düzenli bakım yaptırarak protezlerin güzel görüntüsünü aylarca koruma şansınız olur.

Yeterince profesyonel olmayan bir güzellik salonundan hizmet aldığınız takdirde hijyen açısından problemlerle karşılaşırsınız. Elleriniz mikrop kapabilir ve farklı sağlık sorunları ile meydana gelir. Ayrıca protezleriniz de istediğiniz gibi bir görünüme sahip olmaz.

Maddi kayıp, sağlıksız tırnaklar ve daha pek çok dezavantajı olan bir uygulama yerine profesyonel bir hizmet alarak sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Ellerinizde yepyeni bir görüntü ve bakımlı tırnaklar için tercih edebileceğiniz en doğru adres Nailyuba’dır. Nailyuba olarak her zaman sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Manikür jel tırnak, kalıcı oje gibi farklı uygulamalarımızdan yararlanarak ellerinizin zarif bir görünüme sahip olmasını mümkün kılabilirsiniz.

WhatsApp
Hemen Ara!