Ataşehir

Nail Art

Anasayfa » Tırnak Dizaynı

Tırnak süsleme sanatının bilinen yabancı karşılığı ve halk arasında kullanımı nail arttır. Nail art, tırnakların farklı desenlerde ve şekillerde süslenmesi işlemidir. Bu işlemle güzel ve kalıcı desenli tırnaklara kavuşmak artık hayal değildir. Nail art uygulamasından önce, tırnağın üzerine güzel bir desen verilmesi ve tırnağın bakımlı durması için farklı desenlerde takma tırnaklar takılırdı. Takma tırnakların yapışkanlarının tırnağa zarar vermesi, konforsuz kullanımı ve uzun süreli olmayışının da etkisi ile kalıcı oje ve nail art uygulaması yaygınlaşmaya başladı. Son dönemlerde kadınlar tarafından oldukça popüler olan ve birbirinden farklı desenlerle tasarlanan nail art, tırnakların daha güzel ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bakımlı görünen, dikkat çekici tırnaklar kişileri baktıkça mutlu eder.

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Nail art, profesyonel kişilerce; oje, sticker, fırça ve gerekli ekipmanlar yardımıyla uygulanır. Tırnak süsleme; tırnakları daha temiz, güzel bir görünüme kavuşturmak ve tırnaklardaki desenlerin uzun süre kalıcılığa sahip olması için kalıcı oje üzerine uygulanır. Basit nail art çizimleri, nail art kursu diğer adıyla tırnak tasarım kursu yardımıyla gerekli ekipmanlar satın alındıktan sonra evde de uygulanabilir. Fakat tırnak merkezlerinde yapılan uygulamalar kadar profesyonel olması oldukça zordur. Daha fazla bilgi edinmek için nail art nedir, tırnak tasarımı nasıl yapılır, nail art modelleri nelerdir gibi konulara bir göz atalım.

  Nail Art Nedir?

  Nail artın ne olduğu, son zamanlarda el ayak bakımına özen gösteren ve farklı uygulamaları denemeyi seven kişiler tarafından sıkça merak edilir. Nail art en basit şekliyle, oje, fırça, sticker gibi malzemeler yardımıyla farklı renk ve hayal gücünüzden esinlenerek profesyonel kişiler tarafından el ve ayak tırnaklarınıza yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile kadınlar hayallerindeki şekilleri tırnağa yansıtma fırsatı bulur. Böylece sıradan tırnak görünümü yerine farklı renk ve modellerde arzulanan tırnaklara sahip olmak artık çok kolaydır.

  Farklı boyutlarda her tırnak çeşidine nail art yapılabilir. Desenlerin daha belirgin olması ve tırnak süsü yapımının düzgün olması için daha çok; uzun, badem, oval, kare tırnak şekillerinde uygulamalar yapılır. Kısa tırnak nail art uygulamaları da vardır fakat, tırnak kısaldıkça süsleme yapılabilecek desenlerin çeşitliliği azalır. Bu nedenle kişinin tercihine bağlı olarak kısa tırnaklara ilk başta protez ya da jel tırnak uygulaması yapılır. İstenilen boyutta uzatılan tırnak üzerine, jel tırnak nail art uygulaması gerçekleştirilir. Nail art isteğe bağlı olarak uzun süre kalacak şekilde ya da geçici şekilde uygulanır. Tırnak süsleme uygulaması sayesinde tırnaklar, daha çekici ve bakımlı görünür.

  Ne Dediler?

  Tırnak Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Tırnak tasarımı en bilinen adıyla nail art nasıl yapılır diye bakıldığında bu işlemin, daha sağlıklı ve güzel görünüm için uzman kişilerce profesyonel ekipmanlarla yapılması gerektiği görülür. Gerekli malzemelere sahip olunduğunda karmaşık olmayan kolay nail art uygulamaları evde de yapılabilir. Fakat daha önce de değinildiği gibi bu uygulamalar profesyonel kişilerce yapılan işlemlerle aynı etkiyi göstermeyecektir. Nail art yapılacak tırnağın şekli oldukça önemlidir. Kısa tırnaklarda nail art yapımı zorlaşır ve istenilen görüntünün elde edilmesi daha zordur. Nail art uzun ve bakımlı tırnaklarda kendisini daha çok gösterir. Kısa olan tırnaklar protez ya da jel tırnak ile uzatılabilir. Uzatılan tırnak üzerine kalıcı oje ve nail art işlemi uygulanır. Eğer tırnaklarınız zaten uzunsa protez tırnak ya da jel tırnak uygulamasına gerek yoktur.

  Kendi tırnağınıza yapılacak törpü işleminden sonra nail art yapılabilir. Fakat nail artın daha kalıcı olması ve güzel görünmesi için ilk olarak kalıcı oje ya da baz uygulaması yapılır. Kalıcı ojelerin ya da sürülen bazın üzerine istenilen desenler çizilir. Çizilen desenin ya da stickerın çabuk bozulmaması için top coat oje kullanılarak dışardan gelebilecek her türlü darbeye karşı tırnağın korunması sağlanır. Bununla birlikte uygulama öncesinde, uygulama sırasında ve sonrasında hijyen kurallarına dikkat etmek önemlidir. Uygulamanın yapıldığı aletlerin ve uygulama yapılan tırnakların temiz olması gerekir.

  İlgili Yazılar

  Nail Art Öncesinde Yapılması Gerekenler

  Nail art uygulaması, zor ve meşakkatli uygulamalar arasında yer alır. En iyi sonucun ortaya çıkması için işlem öncesinde de yapılması gereken birkaç husus bulunur. Öncelikle nail art işleminin uygulanması için tırnakların bakımlı olması gerekir. Tıpkı diğer tırnak işlemlerinde olduğu gibi nail art uygulaması yapılmadan önce tırnak etleri ittirilmeli, tırnak ve tırnak kenarları ölü deriden arındırılmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı ve pürüzsüz bir işlem uygulamak mümkündür. Tırnak yüzeyine oje işlemi yapılacağı için tırnağın nemli kalmaması gerekir.

  Tırnaklara şekil verilerek tırnak diğer işlemlere hazır hale getirilir. Manikür ya da pedikür uygulaması sonrasında tırnak yüzeyine cila sürülerek tırnağın kısa sürede daha da pürüzsüz hale gelmesi sağlanır. Aynı zamanda bu cila sayesinde üzerine sürülen oje tırnağa zarar vermemiş olur. Ek olarak, el ayak temizliğinin yapılmış olması, uygulama hangi bölgedeki tırnağa yapılacaksa oranın kremlenmemiş olması, tırnakların yağdan ve kirden arındırılması oldukça önemlidir.

  Nail Art Uygulaması için Gerekli Olan Malzemeler

  Tırnak süslemeleri yapabilmek için belli başlı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Bu ekipmanlar sağlanmadan istenilen nail art görünümünü elde etmek pek mümkün değildir. Nail art işlemi oldukça zahmetlidir ve vakit ayırmak gerekir. Eksik malzeme ile yapılan nail art hem istenilen sonucun elde edilememesine hem de yapılan işlemin kalıcı olmamasına neden olur. Yani bu durumda harcanan emek ve zaman boşa yitirilmiş olur.

  Su transferli tırnak stickerı, farklı boyutlarda ve uçlarda fırçalar, kalıcı oje ve baz, oje, top coat oje, stampa, boncuk, pul, taş, sim gibi tırnak süsleme ürünleri ve ombre süngeri başlı başına olması gereken malzemelerdir. Öncelikle tırnak yüzeyine baz ya da kalıcı oje uygulaması yapılır. Daha sonra istenilen görüntünün elde edilebilmesi için gerekli malzemeler kullanılır. Su transferli tırnak stickerı ile şeffaf stampa sayesinde tırnak üzerine istenilen şekil verilir. Elle çizim yapmak ya da desen verilmek istenirse desene uygun fırçalar kullanılır. İnce uçlu fırçalar french nail art yapımı ya da küçük şekiller çizme olanağı sağlar.

  Nokta uçlu fırçalar ile puantiye ya da çiçek gibi desenler çizilebilir. Kesik uçlu fırçalar da daha açılı geometrik şekillerin yapımında kullanılır. Ombre nail art ise, birden çok renge ombre süngeriyle geçiş yapılmasıyla elde edilir. İsteye göre pul, boncuk, sim, taş gibi malzemeler kullanılarak hayal gücünüze göre dikkat çekici tırnaklar elde edilebilir. Kişi düz bir renk istiyorsa herhangi bir nail art uygulaması yapmaya gerek yoktur. Ortaya çıkacak şekil kullanılan malzemenin kalitesi ve niteliğinden sonra, iyi bir sonuç elde etmek büyük ölçüde uygulayıcı olan kişinin profesyonelliği ve uygulama yapılan kişinin isteklerinin gerçeklikle uyuşması ile bağlantılıdır.

  Nail Art Modelleri Nelerdir?

  Uygulanan kişinin isteklerine göre farklı desenlerde ve şekillerde nail art görünümü elde etmek mümkündür. Modaya ve sezona uygun trendleri yakalayabileceğiniz pek çok alternatif bulunur. Tırnak üzerine nail art uygulaması yapılmadan önce tırnağın şekline karar verilmelidir. Badem, oval ve küt kesimler en çok tercih edilen tırnak şekilleri arasındadır. Tırnağın yapısı istediğiniz şekle veya desene uygun mu bakılmalıdır. Kişinin hayalindeki nail artın yapılabilmesi için tırnak şekli, uzunluğu uygun değilse; protez tırnak ya da jel tırnak uygulaması yapılarak istenilen form elde edilir. Sonrasında protez tırnak nail art uygulaması yapılır.

  Özel gün ve konseptlere göre de uygun deseni oluşturmak mümkündür. Düğün, kına, evlenme teklifi, sevgililer günü, yılbaşı gibi belli başlı günler için belirli temalar vardır. Örneğin; düğün ve evlilik teklifi için temiz ve sade bir görünüm olması adına beyaz nail art veya french nail art; kına ve sevgililer günü için kırmızı nail art ya da kalp nail art uygulaması yaygındır. Christmas nail art uygulamasında ise tırnak istenilen forma getirildikten sonra çam ağacı, kardan adam, kar, noel baba gibi çizimler ya da stickerlar uygulanabilir.

  Nail art uygulaması ayak ve el tırnaklarında farklılık gösterebilir. El için yapılan nail art uygulaması daha görünür olduğu için farklı tasarımlara sahiptir. Ayak tırnaklarına ise genellikle daha sade desenlerin bir arada olduğu uygulamaların yapılması tercih edilir. Günlük kullanımda düz renklerde ya da siyah nail art gibi her şey ile uyum sağlayabilecek desenlerle çalışmalar yapılabilir. Ek olarak, farklı renklerin birbiriyle uyumlu bir şekilde geçiş yaptığı ombreli nail art da günlük kullanımda oldukça yaygındır.

  Nail Art Fiyatları

  Nail art, oldukça uğraştırıcı ve emek verilen bir işlemdir. İşlemin nerede yapıldığı, kim tarafından yapıldığı, hangi şehirde yapıldığı, tırnak üzerine yapılan süslemelerin zorluğu ya da öncesinde yapılan protez ya da jel tırnak işlemlerine göre nail art fiyatları değişiklik gösterir. Nail art uygulamasında uygulayıcı kişinin bilgisi, yeteneği ve uygulanan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Nailyuba alanında uzman ve yetkili kadrosuyla, nail art alanında kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda, Nailyuba’da alanında uzman kadrosuyla hem işlem yapılmakta hem de bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere eğitim fırsatı verilmektedir. Siz de Nailyuba’da yapılan nail art işlemi hakkında derinlemesine bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçip kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!