Protez Tırnak

Jel Tırnak Nedir?

Kişisel bakım uygulamaları ya da tercihleri konusunda, görsel ve estetik güzellik anlayışında, son dönemlerde tercih edilen, bu kapsamdaki işlemlerinden bir tanesinin, jel tırnak uygulaması olduğu görülmektedir. Peki jel tırnak nedir? Aslında bu ifade protez tırnak ifadesinin bir bölümünü meydana getirmektedir. Protez tırnaklar bildiğiniz üzere, özellikle son dönemde, oldukça tercih edilen uygulamalar arasında bulunmaktadır. Bu uygulamanın bir bölümünü de jel tırnak meydana getirmiştir. Kısaca estetik görünümü tamamlamak, tırnak bakımını yapmak, uzun ömürlü ve görsel açıdan zenginlik kazandıracak, büyülü tırnak şekline kavuşmak anlamında kullanılması mümkündür. Kelime bazında bir açıklama yapılacak ise, mevcut tırnağınızın üzerine tatbik edilen, kurudukça sertleşen tırnak görüntüsünü alan ve net olarak izlenebilen, jel bir uygulama anlamına gelmektedir.

Jel Tırnak Neden Tercih Ediliyor?

Aslında bunun her ne kadar farklı açılardan değerlendiriyor olsanız da, sağlık açısından tercih edildiğini söylemek mümkün olacaktır. Jel tırnak neden tercih ediliyor? Sararmış tırnakların daha bakımlı hale getirilmesi, yıpranmış tırnakların daha bakımlı hale getirilmesi, tırnak derilerinin bakımlarının ve el bakımlarının yapılması gibi kapsamlar ile tırnak uzama ömrünü arttırmak amacı ile tatbik edilen bir uygulama ve bir güzellik bakım veya estetik güzellik sistemi olduğunu düşünmelisiniz.

Jel Tırnak Nasıl Yapılır?

Gerçekte bu sistem, tamamen profesyonel, deneyimli, yetkili sertifikalı kişi ya da kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Jel tırnak nasıl yapılır? Burada sistem şu şekilde işlenecektir. Öncelikli olarak, tırnağınızın bakımı yapılacak, deri bakımı yapılacak ve gerekiyor ve ihtiyaç duyuluyor ise, törpüleme işlemi yapılıp, şekil verilecektir. Daha sonra temizlik işleminin yapılmasını müteakip, hazırlanmış özel jel, tırnak üzerine sürülecek ve mevcut kısımdan itibaren uzatılması sağlanacaktır. Sürülmüş olan mevcut jelin, kendi başına ve hızlı bir şekilde donmaması nedeniyle, özel ışın yöntemlerinin kullanıldığı ve kurutulma işleminin yapıldığı görülecektir. Bu aşamadan sonra ise, jel sonrası ise, tırnakların üst uç kısımlarına doğru gelinecek, uzun tırnak formunun verildiği ve tekrar jel sürmek işleminin yapıldığı görülecektir. Tamamen istenen kıvam verilene kadar, işlem tekrarlanacak ve kontrollü bir işlem gerçekleştirilecektir.

Jel Tırnak Uygulamasını Kimler Yapabilir?

Burada bireysel, kendi başınıza, ev ya da işyerlerinde ya da bulunduğunuz ortamlarda yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Klasik, bireysel, tırnak bakımı ya da oje sürme işlemi ya da takma tırnakların alınıp, monte edilmesi gibi bir işlem değildir. Jel tırnak uygulamasını kimler yapabilir? Burada özel ışın yöntemlerinden, bakım çalışmalarından bahsedilmesi, özel karışımlı işlemlerin uygulanması gibi prensipler dikkate alındığında, güzellik merkezi, yetkili sertifikalı kişi ya da kuruluşlar ifadesi ön plana çıkacaktır.

Jel Tırnak Uygulamasında Gerekli Olan Hijyen Şartları

Uygulamasında gerekli olan hijyen şartları, en dikkat etmeniz gereken konudur. Herhangi bir güzellik merkezini kişi ya da kuruluşu tercih ettiğinizde, önemli olan, jel tırnak uygulamasında gerekli olan hijyen şartları olacaktır. Ekipmanlara, ortama, personele dikkat etmelisiniz. Gerçekten dezenfekte edilmiş aletlerin kullanıldığından emin olmalısınız. Bir şahsa kullanılan bir aletin, sizin üzerinizde de kullanılması gibi bir durumdan kaçınmalısınız. Tercihinizde, profesyonel hizmet verip denetlenen sağlık kuruluşları ya da güzellik merkezleri bulmalıdır.

Jel Tırnak Uygulamasının Ömrü

İşlem yaptırdığınızda, yaptığınız masrafın ne kadar süreceğini ya da ne kadar önemli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Jel tırnak uygulamasının ömrü tatbik edildikten sonra, sizlerin kullanma prensibine göre değişecektir. Ancak, uzun süreli bir kullanım imkanı yaratıldığı görülmektedir. Kullanım ömrünü arttırabilmek için, uygulamadan sonra, uygulamanın ardından 4 hafta sonra bakım yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Jel Tırnak Yaptırmanın Sağlığa Faydaları

Bu konuda, yani jel tırnak yaptırmanın sağlığa faydaları konusunda, kişisel bakım, psikolojik destek, görsel güzellik gibi klasik kelimelerin ya da ifadelerin kullanılması mümkündür. Sağlık anlayışına girdiğinizde ise, deforme olmuş, sararmış, uzama ömrünü yitirmiş, görüntüsü bozulmuş, çatlamış tüm tırnakların bakım onarımının yapılması olarak düşünmelisiniz. Güzel görünüm, estetik görünüm, bakımlı görünüm haricinde, tırnak yapısının sağlığa kavuşturulması, en dikkat çeken özelliğidir.

Jel Tırnak Fiyatları

Mümkün olduğunca jel tırnak nedir, nasıl uygulanır, nasıl kullanılır? Gibi konular hakkında yazı içeriğinde bilgi verilmiştir. Peki jel tırnak fiyatları ne kadardır? Güzellik merkezleri müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz. Gereken desteği almalısınız. Her güzellik merkezinin fiyat politikası olmak ile birlikte, kullanılan ekipmanlar, verilen garantiler ve benzeri anlayışlar kapsamında, farklı fiyatlar alabilirsiniz. Ancak, ortak noktaları, elbette bütçeyi sarsmayacak seviyelerde bir fiyat anlayışının bulunmamasıdır.

WhatsApp
Hemen Ara!