Ataşehir

Protez Tırnak

Anasayfa » Protez Tırnak

Tırnaklarda meydana gelen kusurları ortadan kaldırarak çok daha estetik bir görüntü yaratan protez tırnak uygulaması, son yılların en popüler estetik uygulamalarından biri haline gelmiş durumda. Sayıları her geçen gün nail art ya da tırnak bakım merkezleri ile birlikte yalnızca tırnaklardaki sorunlar giderilmekle kalmaz, aynı zamanda istenilen renklerde ve desenlerde süslemeler de yapılabilir. Doğal görünüm yaratılması, uzun süre kullanılabilir olması, manikür ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor olması gibi avantajlar ile protez tırnak uygulaması hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir.

Başarılı ve estetik görünen, tırnaklarınıza zarar vermeyecek bir protez tırnak için seçtiğiniz merkezin kaliteli olması, personel kadrosunun ise protez tırnak eğitimi almış deneyimli uzmanlardan oluşması gerekir. Peki protez tırnak nedir ve tercih edilebilecek protez tırnak modelleri nelerdir?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Protez Tırnak Nedir?

  Protez tırnak, tırnakların olduğundan çok daha güzel, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayan bir uygulama olarak kadınlar ve erkekler arasında popüler hale gelmiştir. Özellikle el ve tırnak bakımına yoğun iş temposu ya da çeşitli nedenlerden dolayı çok fazla vakit ayıramayanlar için son derece idealdir. Protez tırnak çeşitleri yalnızca estetik görünmekle kalmaz, aynı zamanda dayanıklıdır. Özel protez tırnak malzemeleri ile güçlendirildikleri için uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. Protez tırnak, takma tırnak uygulamaları ile mukayese edildiğinde çok daha zahmetsiz bir işlemdir ve takma tırnaklara göre çok daha doğal bir görünüm yaratır.

  Protez tırnak doğal tırnaklarımızdan ayırt edilemez. Tırnaklara kesinlikle herhangi bir zarar vermeyen bu uygulama, aynı zamanda tırnakların nefes almasına da engel olmaz. Üzerine oje sürmek ya da çeşitli uygulamalar yaptırmak mümkündür. Peki çeşitlerine göre protez tırnak nasıl yapılır ve mevcut protez tırnak uygulamaları arasında en iyisi hangisidir?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

  Protez tırnak uygulaması hem güzellik merkezlerinde hem de tırnak bakım merkezlerinde, yapılan işlemin niteliğine bağlı olarak 45 dakika ila 2 saat gibi süre zarfında yapılabilir. Protez tırnak uygulaması sırasında izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Tırnağın yüzeyine hem orjinal tırnağın korunmasını hem de protez tırnağın yapışmasını sağlayan özel bir sıvı sürülür,
  • Tırnağın uç kısmına protez tırnak yerleştirilir ve törpülenerek arzu edilen görünüme getirilir,
  • Akrilik ya da poly gel ile, tırnağın uç kısmı dışında kalan her nokta kaplanır,
  • Tırnak yeniden törpülenerek pürüzsüz bir hale getirildikten sonra parlatılır ve işlem sonlandırılır.

  Tüm bu işlemler için alanında uzman nail artist ya da tırnak uzmanları tarafından özel bir protez tırnak seti ve protez tırnak makinesi kullanılır. Bugüne dek protez tırnak yaptıranlar i̇nternet üzerindeki geri bildirimleri ile uygulamanın başarısını dile getirmiştir. Yani eğer protez tırnak nail art yaptırmak isterseniz, endişe etmeniz gereken herhangi bir durum yok!

  Protez Tırnak Kalıcı mı?

  Protez tırnak uygulaması kalıcı bir işlem değildir. Kullanım süresi pek çok çeşitli faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin elleriniz çok fazla sıcak suyla temas ediyorsa ya da işinizle ilgili olarak kimyasal maddelere maruz kalıyorsa, muhtemelen protez tırnak kalıcılık süresi çok daha kısa olacaktır. Fakat standart bir kullanım ile protez tırnak ömrünün 1 ila 2 ay arasında olduğu söylenebilir. Peki protez tırnak nasıl çıkar ve evde protez tırnak çıkarma işlemi gerçekleştirmek mümkün mü?

  Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

  Eğer protez tırnak uygulamasından sıkıldıysanız ve artık çıkarmak istiyorsanız, bunun için protez tırnak uygulamasını gerçekleştirdiğiniz uzmanlardan destek almanızı öneririz. Nitekim evde tek başınıza protez tırnaklarınızı çıkardığınız zaman tırnaklarınıza zarar verme ihtimali ortaya çıkar. Oysa protez tırnak uzmanları bunun için özel malzemeler ya da solüsyonlar kullanır. Dolayısıyla protez tırnakları çıkarmaları da son derece kolaydır. Bazı merkezler protez tırnak çıkarma işlemi için ücret talep ederken bazıları ise bunu ücretsiz olarak gerçekleştirir. Yine de protez tırnak yaptıranların yorumları bu işlemin profesyonellere bırakılması yönündedir.

  Evde Protez Tırnak Çıkarma

  Protez tırnak jeli son derece güçlüdür, dolayısıyla çıkarma işleminden önce yumuşatılması gerekir. Eğer siz bu işlemi kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız ya da profesyonel yardım alma imkanınız yoksa, birtakım önemli noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bu noktalar şu şekilde listelenebilir:

  • Doğal tırnak ve protez tırnak ayrımını yapabilmek için tırnaklarınızın uç kısmını kesin,
  • Törpü yardımıyla tırnak üzerindeki jeli kazıyın; bu işlem sırasında doğal tırnağınıza zarar vermediğinizden emin olun,
  • Asetonlu bir pamuğu protezin tırnağınızın üzerine yerleştirerek alüminyum folyoya sarın ve birkaç dakika bekleyin,
  • Bekleme süresi sonunda alüminyum folyo ile pamuğu çıkarın,
  • Protez tırnağı hafifçe tutun ve çekin.

  Eğer bu işlemler sonucunda protez tırnağı çıkarmakta zorlanıyorsanız, tırnağınız zarar görmemesi adına zorlamaktan kaçının. Peki jel tırnak protez tırnak farkı nedir ve İstanbul protez tırnak merkezleri arasında en iyisi hangisi?

  Protez Tırnak ve Jel Tırnak Farkı

  Pek çok kişi tarafından birbirine karıştırılıyor olsa da jel tırnak ve protez tırnak birbirinden farklı uygulamalardır. Jel tırnak tırnağın tamamına gerçekleştirilirken protez tırnak uygulamaları tırnağın yalnızca uç kısmına gerçekleştirilir. Protez tırnaklar daha ince ve doğal görünüme yakın bir uygulama iken, protez tırnaklar çok daha kalın ve dayanıklıdır. Bununla birlikte protez tırnaklar tırnak üzerindeki sorunları gizlemek konusunda daha etkilidir. Ayrıca pek çok insan için “protez tırnak zararlı mı?” sorusu, bu uygulamaya karşı birtakım önyargılar gelişmesine neden olabilir. Peki protez tırnak ya da protez tırnağının üzerine yapılan uygulamalar zararlı mıdır?

  Protez Tırnak Zararlı mı?

  Protez tırnaklar her ne kadar herhangi bir zararı olmayan uygulamalar olarak kabul edilse de nadir gelişen komplikasyonlar oluşması normal karşılanır. Nadir karşılaşılan protez tırnak zararları şunlardır:

  • Normal tırnak ve protez tırnak arasında bakteri oluşumu için uygun bir alan oluşabilir; bu da dolama, mantar, şişlik ya da kaşıntı gibi enfeksiyon sorunlarına neden olabilir,
  • Alerjik reaksiyonlar gelişebilir,
  • UV ışınlarının aşırı maruziyeti sonucu deri kanseri gelişebilir,
  • Protez için kullanılan akrilik malzeme hassas ciltlerde yanıklara neden olabilir.

  Elbette tüm bunların son derece nadir karşılaşılan komplikasyonlar olduklarını unutmamak gerekir. Ayrıca protez tırnakları dilediğiniz zaman çıkarmanız mümkündür. Peki protez tırnak fiyatları ne kadar ve protez tırnak fiyatları neye göre belirlenir?

  Protez Tırnak Fiyatları

  Doğru tırnak bakımı ile uzun süre kullanılabilen bir yapısı bulunan protez tırnak kişilerin tırnak estetiğinin yeniden inşa edilmesini sağlar. Tırnak üzerine gerçekleştirilen bu uygulama kendi tırnağınıza yakın bir görünüm oluşturduğundan dışarıdan fark edilmesi çok daha mümkün değildir. Tırnaklarınızın durumu, hasarların boyutu, protez tırnak için kullanılan malzemeler, protez tırnak jeli markası, uygulama süresi, talepleriniz ve ihtiyaçlarınız, protez tırnak renkleri, tercih ettiğiniz merkezin kalitesi ya da uzmanların deneyimi faktörlerin tamamının protez tırnak fiyatlarının üzerinde etkisi bulunur. Fakat sağlığı etkileyebilecek bir uygulama olduğundan, kalitenin her zaman fiyatın önünde tutulması gerekir.

  Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise bulunduğunuz bölgedir. Klinik ya da güzellik merkezi kalitesi birbirinden farklı olacağından Ümraniye protez tırnak ve Ataşehir protez tırnak fiyatları farklılık gösterebilir. Bu yüzden uygulama öncesinde protez tırnak fiyatları 2023 rakamları hakkında bilgi almanızda fayda bulunur.

  Protez tırnak eğitimi İstanbul bölgesinde yaygınlaşmıştır. Dolayısıyla sizde protez tırnak kursu ve French protez tırnak eğitimi hakkında bilgi almak ya da kendiniz için protez tırnak yaptırmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve bir randevu oluşturabilirsiniz.

  İlgili Yazılar

  Jel Tırnak Kalıcı mı?

  Jel tırnak kalıcı değildir ve zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Kalıcılık süresi ile uygulanan tırnak jelinin kalitesine, uygulama tekniğine ve kullanma şekline göre değişiklik gösterir. Örneklerini ellerini çok fazla sıcak suya sokan ya da kimyasallara maruz kalan insanlarda kalıcılık süresi çok daha kısa olacaktır. Fakat bir standart bir kullanım ile jel tırnak ömrü 2 ila 4 hafta arasında değişir. Elbette bu süreler kullanım şekline bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun olabilir. Ayrıca jel tırnak ömrü tırnağın uzama hızına bağlı olarak da değişir. Nitekim el tırnak renkleri solduğu ve tırnak diplerinin çok uzadığı zaman artık bakım zamanının geldiğini anlayabilirsiniz. Bakımlar ortalama 3 hafta da 1 yapılmalıdır, tırnakların boyu düzeltilir, manikür yapılır, uzayan diplere dolgu yapılır ve isteğe göre oje sürülür ve bitirilir. Bu süreçte elbette kimyasal maddeleri olabildiğinde az kullanmalı, ellerinizi uzun süre sıcak suya maruz bırakmaktan kaçınmalısınız.

  Jel Tırnak Nasıl Çıkarılır?

  Jel tırnaklar bozulduğunda ya da çıkarılmasını gerektiren herhangi bir durum oluştuğunda, bu işlemi tek başına gerçekleştirmeniz önerilmez. Çünkü bilinçsiz şekilde gerçekleştirilen jel protez tırnak çıkarma işlemi tırnaklarınızın zarar görmesine ve uzun süre kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Bu yüzden jel tırnak değişimi gerektiği zaman mutlaka bir tırnak merkezini ziyaret etmeniz ve profesyonel bir tırnak uzmanından destek almanız gerekir. Tırnak merkezlerinde jel tırnakları çıkarmak için özel jel tırnak malzemeleri kullanılır. Tırnak uzmanları tırnakların zarar görmemesi adına özel bir cihaz, freze veya çözücü madde kullanılır ve jel tırnak katmanını tırnaklarınız zarar görmeden çıkarır.

  Peki protez tırnak jeli çıkarılır ve profesyonel destek almak gerekli mi? Eğer evde bu işlemi gerçekleştirmek mümkünse ne gibi kurallara uymak gerekli?

  Jel Tırnak Zararlı mı?

  Doğru şekilde uygulanan ve bakım uygulamaları da doğru şekilde gerçekleştirilen bir jel tırnak uygulamaları tırnaklara zarar vermez. Fakat uygulamanın profesyonel olmayan kişiler tarafından yanlış tekniklerle yapılması ya da tırnak bakım uygulamalarının düzenli olarak gerçekleştirilmemesi durumunda tırnaklar zarar görebilir. En sık karşılaşılan problemler çatlama ve kırılma ya da tırnak yüzeyinde meydana gelen soyulma ve renk değişimleridir. Yanlış bir uygulama yapılırsa jel tırnağın altına hava girmesi sonucu tırnak yeşillenebilir.

  Jel tırnak yapımında kullanılan UV ışınlarının ne kadar süreyle kullanıldığı önemlidir. UV lambanın gücü, kullanılan malzemenin kimyasına ve özelliklerine göre değişir. Önerilen süreden daha az ya da fazla olmamalıdır. Bu süre 30 ile 120 saniye arasında değişmektedir. UV ışınları zararlı mıdır?  UV lamba 1/1000 güneş ışığı yansıtır. Yani güneşe maruz kalmak ne kadar zararlı ise UV lamba da o kadar zararlıdır.

  Jel Tırnak Protez Tırnak Farkı

  Jel tırnak ile protez arasında çok belirgin bir fark bulunur. Pek çok kişi tarafından aynı zannedilmesinin aksine aynı değillerdir. Protez tırnak bir plastik malzemedir, kişinin tırnak plakasına yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılır ve jel ile kaplanır. Yapıştırılan bölgeden kopma olasılığı yüksektir. Jel tırnak ise şablon desteğiyle yapılır. Kişinin tırnağının altına kağıttan bir şablon yerleştirilir, şablon üzerine jel sürülür ve UV ışınları ile kurutulur. Böylece kişinin tırnağının devamı gibi olur. Böylece sonuç daha dayanıklı ve sağlıklı olacaktır. Her ikisi de profesyonelce yapılırsa 3 ile 4 hafta arasında kullanılabilir.

  Jel tırnak ve protez tırnak uygulamaları arasında hangisinin iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. İşlem sonucunda görüntüde fark yoktur. Herkes tercihlerine yönelik seçim yapar.

  Eğer jel tırnak mı yoksa protez tırnak mı yaptırmak istediğinize karar veremiyorsanız, el ve tırnak yapınıza en uygun yöntemin belirlenmesi adına bir tırnak uzmanında destek alabilirsiniz. Ayrıca Ümraniye jel tırnak merkezleri aracılığıyla jel tırnak uygulamaları ve French jel tırnak uygulaması hakkında bilgi alabilir, jel tırnak yaptıranların yorumları üzerinden fikir edinebilirsiniz.

  Jel Tırnak Fiyatları

  Tırnağın görünümünü ciddi şekilde değiştiren jel tırnak aynı zamanda bir kalıcı oje gibi de düşünülebilir. Ayrıca tırnağın protez için uygun olmadığı durumlarda en etkili çözümlerden biri olarak kabul edilir. Tırnağın zarar görmemesi için tercih edilir. Özellikle tırnaklarında ciddi kusur olan kişilerde uygulanacak daha bir yöntemin olmadığı söylenebilir. Tüm bu avantajlarına rağmen fiyatı çok yüksek olan bir uygulama değildir. Elbette jel tırnak fiyatları konusunda belirleyici pek çok faktör bulunur.

  Kişilerin tırnaklarının yapısı, kullanılacak olan jel tırnak malzemelerinin kalitesi, renk seçenekleri, uygulanacak desenler, tırnak merkezinin kalitesi ve tırnak uzmanının deneyimi jel tırnak fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Tırnak yüzeyinde meydana gelen sorunların derinliği de fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Ayrıca fiyatlar bölgesel olarak da farklılık gösterebilir. Örneğin İstanbul jel tırnak fiyatları diğer bölgelere biraz daha yüksektir.

  Benzer şekilde Ataşehir jel tırnak fiyatları ile Beşiktaş jel tırnak fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Dolayısıyla bir seçim yaparken bu durumu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat şunu da hatırlatmakta fayda var: Jel tırnak yaptıranlar genellikle fiyatı ikinci plana koyarak tırnak merkezinin kalitesini ve tırnak uzmanının deneyimini ilk sıraya koyar! Eğer siz de jel tırnak uygulamaları hakkında derinlemesine bilgi almak, hızlı şekilde randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!