Ataşehir

İpek Kirpik

Anasayfa » İpek Kirpik

Kirpikler istenilen yoğunlukta olmadığı zaman yüzün şeklini doğrudan etkiler ve estetik olarak rahatsızlık verici bu durum ipek kirpik uygulaması ile ortadan kaldırılabilir. Sürekli olarak maskara uygulama gerekliliğine son veren bu durum, yüzün çok daha estetik görünmesine, böylece özgüven kazanılmasına yardımcı olur. İpek kirpik hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur, risk barındırmaz. Alanında uzman, deneyimli kişilerce gerçekleştirilen ipek kirpik uygulamalarında başarı ve müşterilerin memnuniyet oranı son derece yüksektir.

Peki ipek kirpik nedir ve ipek kirpik yaptıranların yorumları bu uygulamanın başarısını destekler nitelikte midir?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  İpek Kirpik Nedir?

  İpekten yapılan ve özel olarak hazırlanan kirpiklerin, kişinin üst göz kapağına, kendi kirpiklerinin arasına yerleştirilmesi işlemi ipek kirpik uygulaması olarak adlandırılır. İpek kirpik, hem erkeklerin hem de kadınların kirpiklerinin çok daha uzun, yoğun görünmesini sağlar. İşlem sırasında kirpiklerini göz kapağına yerleştirmek için özel olarak üretilen malzemeler kullanıldığından herhangi bir risk barındırmaz. Göz yapısının çok daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayan takma ipek kirpik, saf ipekten üretilerek tamamen doğal bir görünüm yaratır.

  Hamile ya da emziren kadınlar ile birlikte göz çevresi hassas ya da alerjik reaksiyonlara müsait olan kişiler için ipek kirpik işlemi önerilmez. Nitekim bu durumlara sahip kişilerin ipek kirpik uygulaması için bir alanında uzman kişilerden onay almaları gerekir.

  İpek kirpik işlemini gerçekleştirebilmek için olumlu geri dönüşlere sahip, güvenilir ve kaliteli uzmanları tercih etmek, işlemin başarısı açısından her zaman büyük önem taşır. Peki ipek kirpikler nasıl yapılır ve ipek kirpik çeşitleri arasında en çok tercih edilenler hangileri?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

  İpek kirpik yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle göz yapıları değerlendirilerek ipek kirpik için uygun olup olmadıkları belirlenir. Eğer ipek kirpik uygulamasına engel bir durum yoksa, uzmanın tavsiyeleri ve kişilerin beklentileri de (kirpik boyu, kıvrıklığı ve şekli gibi) göz önünde bulundurularak bir ipek kirpik modeline karar verilir. İpek kirpik uygulaması sırasında izlenen adımlar ise şekilde:

  • Kişiler işlem saatinde kesinlikle makyajsız olmalıdır,
  • Uygulamadan 48 saat öncesine kadar herhangi bir uygulama yapılmamış olmalıdır,
  • Kirpikler ve göz çevresi özel bir primer temizleyici yardımıyla temizlenerek kirden, tozdan, yağdan arındırılır,
  • Saf ipekten hazırlanan ipek kirpikler tek tek, kişinin kendi kirpikleri ile arasında 1 mm olacak şekilde, özel ipek kirpik yapıştırıcısı ile yapıştırılır,
  • Kullanılan yapıştırıcının kirpikler ya da cilt üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

  İpek kirpik işlemi ortalama 1 saat sürer. Fakat bu süre yapıştırılacak kirpik sayısına ve uzmanın deneyimine göre farklılık gösterebilir. Peki ipek kirpik modelleri nelerdir ve ipek kirpik kaç ay kullanılır?

  İlgili Yazılar

  İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır?

  İpek kirpiklerin kalıcılık süresini belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Bunların başında da elbette kullanım şekli gelir. Eğer bakımını doğru şekilde gerçekleştirir, dikkatli ve nazik davranırsanız, ipek kirpik kalıcılığı uzayabilir. Dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de göz makyajıdır. Kullandığınız makyaj malzemelerinin kirpiğe zarar vermemesi büyük önem taşır. İpek kirpik kullanımı sırasında bakım uygulamalarını doğru şekilde gerçekleştirerek kirpiklerinize zarar verecek eylemlerden kaçınırsanız, ortalama olarak 3 ay süreyle ipek kirpik kullanabilirsiniz.

  Uzmanlar tarafından önerilen, uygulamadan 21 gün sonra ipek kirpik bakımı yapılmasıdır. Bakım sonrası yeniden doğal ipek kirpik görünümü oluşur. Bakım süresini geciktirmediğiniz durumda kullanım süresi uzar.

  İpek Kirpik Bakımı

  İpek kirpik bakımı dökülen kirpiklerin yerine yeni kirpik takviye edilmesidir. Yapıştırıcı ile uygulanan ipek kirpik zamanla düşebilir. Bunun nedeni kullanılan yapıştırıcının zaman içerisinde etkisini kaybetmesi ve kirpiklerinizin uzamasıdır. Göz kapağı üzerine far sürmek ya da gözlerde maskara kullanmak gibi durumlar yapıştırıcının etkisini kaybetmesini hızlandırır, işlemin kalıcılık süresini azaltır. Bu yüzden kullanılan malzemelere dikkat edilmesi, gerekli olmadıkça maskara kullanılmaması önerilir. Ayrıca yağlı, kimyasal makyaj temizleme solüsyonları kullanmak da kalıcılık süresini azaltır. Bu yüzden özellikle gözlerinizi ve kirpiklerinizi yalnızca su ve sabunla temizlemeniz önerilir.

  Eğer bakım işlemlerini profesyonel şekilde gerçekleştirmek isterseniz, Ümraniye ipek kirpik uygulama merkezlerinden ya da Ataşehir ipek kirpik uygulama merkezlerinden destek alabilirsiniz. Peki ipek kirpik nasıl çıkarılır ve ipek kirpik yaptıranlar çıkarma işlemini evde yapabilir mi?

  İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

  İpek kirpikler kişinin gözleriyle bütünleşik hale gelir ve profesyonel yardım almadan çıkarılması cilt üzerinde hasar oluşmasına neden olabilir. Ayrıca kendi doğal kirpiklerinize de zarar verebilirsiniz. Dolayısıyla ipek kirpik tanelerinin özel kirpik çıkartıcısı kullanılarak çıkarılması gerekir. Her ne kadar uzmanlar tarafından önerilmiyor olsa da “ipek kirpik evde nasıl çıkarılır?” merak ediyorsanız, bazı tavsiyeleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin yumuşatıcı etkiye sahip bir buhar uygulaması ile yapıştırıcının etkisini kaybetmesini sağlayabilir, yağ bazlı makyaj çıkarıcılarını ya da doğrudan bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

  İnternet ortamında ipek kirpik zararları hakkında çok sayıda yanlış bilgi bulunur. Fakat bu konuda doğrudan ipek kirpik eğitimi almış olan kişilerden bilgi almak gerekir. Peki ipek kirpik zararlı mı ve İstanbul ipek kirpik eğitimi için başvurulabilecek merkezler nereler?

  İpek Kirpik Zararlı mı?

  İpek kirpik uygulamasından sonra yerleştirilen kirpikler doğal kirpiklerin arasında fark edilemez ve kişinin doğal kirpiklerine uyum sağlar. Uygulamadan sonra gözler çok daha güzel bir görünüm ve bakışlarınız daha çok anlam kazanır. Fakat yine de ipek kirpik uygulamasından sonra meydana gelebilecek bazı komplikasyonları göz önünde bulundurmakta fayda var. Her ne kadar nadir gelişiyor olsa da ipek kirpik şu gibi sorunlara neden olabilir:

  • Kirpikleri yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı kişinin kendi kirpiklerinin zayıflamasına, hatta dökülmesine neden olabilir,
  • İpek kirpik uygulamasının yenilenme zamanına kadar meydana gelen dökülmelerde, kirpiklerde asimetrik ya da boşluklu bir görünüm oluşabilir,
  • Maskara kullanımını sınırlandırmanız gerekir,
  • Yüz yıkama ve makyaj temizleme sırasında ekstra bir özen göstermek gerekir.
  • Düzenli aralıklarla kirpiklerin özel fırça ile taranması gerekir.

  Bunlar elbette minör sorunlar olarak görülebilir fakat iyi bir uzman tercihi ile bu olası riskleri ortadan kaldırmak da mümkündür. NaiLyuba ipek kirpik Ataşehir şubesi uzmanları alanında uzman personelleri ile sizin için tüm riskleri ortadan kaldırır. Siz de olumlu geri dönüşleri okumak için ipek kirpik yorum kısmını inceleyebilirsiniz.

  İpek Kirpik Fiyatları

  İpek kirpik uygulaması başta estetik bir görünüme kavuşmak olmak üzere çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Bu yüzden son yılların en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biri haline gelmiştir. İpek kirpik fiyatları ise çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. İpek kirpik fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazılarını şu şekilde listelemek mümkündür: Kullanılan malzemelerin kalitesi, yapıştırılacak kirpik sayısı, uygulama süresi, uygulama merkezinin güvenilirliği ve uygulamayı gerçekleştiren personellerin deneyimi. İstenilen uzunluk ve gürlük fiyatı etkiler, dolayısıyla ipek kirpik için doğrudan bir fiyat vermek mümkün değildir. Öncelikle uzman tarafından bir değerlendirme gerekebilir.

  Eğer siz de ipek kirpik uygulamasının detayları hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak ya da ipek kirpik uygulamasından faydalanmak adına randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!