Ataşehir

Hydrafacial Cilt Bakımı

Anasayfa » Hydrafacial

Cilt üzerindeki lekelerden, ton farklılıklarından, sivilce ya da aknelerden hydrafacial olarak da adlandırılan cilt bakımı uygulamaları sayesinde kurtulmak mümkündür. Cilt sağlığı üzerindeki sorunların giderilmesi konusunda son derece etkili olan bu yöntem, cildin olduğundan çok daha genç, sağlıklı, aydınlık görünmesine yardımcı olur. Yanlış cilt bakımı ürünleri kullanılarak ya da yanlış tekniklerle gerçekleştirilen cilt bakımı uygulamaları cilt yüzeyinde istenmeyen sorunlar oluşmasına neden olabilir. Oysa hydrafacial cilt bakımı uygulamalarında cilt tipine uygun hydrafacial solüsyonları kullanılarak ölü derilerin temizlenmesi, cildin nemlendirilmesi sağlanır. Böylece cilt daha fazla hava alarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Ayrıca cilt bakımı uygulamaları steril ve klinik ortamda, el değmeden gerçekleşir.

Peki hydrafacial cilt bakımı nedir ve hydrafacial cilt bakımı öncesi sonrası arasındaki farklar neler gösterir?

İçindekiler
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Galeri

  Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

  Tüm cilt tipleri için uygulanabilen bir tedavi yöntemi olan hydrafacial bir anti aging yöntemi olarak yüzün tüm nem ve bakım ihtiyaçlarını karşılar. Tek seansın yeterli olduğu, vakumlama yöntemi ile gerçekleşen, herhangi bir iğne enjeksiyonu gerektirmeyen bir cilt yenileme sistemidir. Akne ya da leke tedavisi için de tercih edilebilen hydrafacial cilt bakımı ağrısız ve acısız şekilde uygulanır. Yüzün çok daha genç, çok daha sağlıklı görünmesini sağlar. Uygulama sırasında kullanılan özel vortex başlığı cildi yeniler, bunu yaparken cilt üzerinde hasar oluşturmaz.

  Hydrafacial olarak da adlandırılan cilt bakımı uygulaması sayesinde yalnızca cildin temizlenmesi değil, aynı zamanda soyulması, yenilenmesi, nemlendirilmesi işlemleri de gerçekleştirilir. En alt tabakalara kadar ulaşarak cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan cilt bakımı ölü cilt hücrelerini temizler, cilt gözeneklerinin kirden ve yağdan arındırılmasına yardımcı olur. Cilt bakımı, peptit içeren solüsyonların cilt altına uygulanması ile gerçekleştirilir. Söz konusu solüsyonlar antioksidan, protein, hyaluronik asit içerir.

  Peki cilt bakımı konusunda en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilen hydrafacial cilt bakımı aşamaları nelerdir ve hydrafacial cilt bakımı yaptıranlar bu işlemden memnun mu?

  Ne Dediler?
  ilknur güler
  ilknur güler
  2022-12-10
  Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
  Ece Köklü
  Ece Köklü
  2022-09-16
  Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Yasemin
  Yasemin
  2022-08-26
  Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
  Neslihan Yalçınkaya
  Neslihan Yalçınkaya
  2022-08-13
  Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
  Merve ATA
  Merve ATA
  2022-08-13
  Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
  Meryem Ekşi Erdil
  Meryem Ekşi Erdil
  2022-08-02
  Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
  ASLIHAN ATALAY
  ASLIHAN ATALAY
  2022-06-07
  İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
  Tülin BULUR
  Tülin BULUR
  2022-04-04
  Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
  Naciye Akkaya
  Naciye Akkaya
  2022-03-12
  Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

  Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları

  Hydrafacial cilt bakımı işleminin temizleme ve arındırma, peeling, derin serum uygulaması, antiaging ve yenileme, Yüksek frekans uygulaması olmak üzere 5 farklı aşaması bulunur. Uygulanacak olan aşamalara karar vermeden önce cilt uzmanının kapsamlı muayene gerçekleştirmesi, uygulama adımlarına ise buna göre karar verilmesi gerekir. Söz konusu aşamaların detayları ise şu şekilde:

  Temizleme ve Arındırma

  Cilt üzerine hydrafacial solüsyonları sürülerek vortex teknolojisi ile cilt yüzeyi ölü derilerden arındırılır. Bu işlem boyun bölgesinden başlayarak boyun ve yüz bölgesine kadar uygulanır. Cilt toksinlerden ve kirlerden arındırıldıktan sonra ortaya yeni bir cilt katmanı çıkar ve diğer aşamalara geçilebilir. Bu işlem sonrasında vakum nedeniyle cilt hasarı ya da kızarıklık gibi problemler ortaya çıkmaz, çünkü klasik cilt bakımındaki gibi gözenekler el ile sıkılarak değil yumuşak ağızlı vakumla temizlenir.

  Peeling

  Siyah noktaların temizlenmesi amacıyla gerçekleştirilen peeling işleminde, cildin sorunlu bölgelerine salisilik asit içeren özel solüsyonlar uygulanır. Bu işlem sırasında yalnızca siyah noktalar değil, aynı zamanda hasarlı hücreler, kirler ve toksinler de vakum yardımıyla ciltten çekilebilir.

  İlgili Yazılar

  Derin Serum Uygulaması

  Bu aşamada hazırlanmış olan özel serumlar cildin yenilenmesini sağlaması amacıyla el değmeden uygulanarak deri altına etki etmeleri sağlanır. Bu işlem cildin yenilenmesinin yanı sıra kırışıklarla ve lekelerle mücadele edilmesini, cilt tonunun eşitlenmesini sağlar.

  Antiaging ve Yenilenme

  Vortex teknolojisi kullanılarak kişilerin cilt yapısına ya da cilt üzerinde meydana gelen sorunlara göre serum uygulaması gerçekleştirilir. Söz konusu serumlar hyaluronik asit ve vitaminler içerir. Her biri kişilerin cildinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır.

  LED Işık Uygulaması

  Kolajen eksikliği nedeniyle mat görünüm kazanmış olan ciltlerde, kolajen üretiminin uyarılması adına yüksek frekans uygulaması gerçekleştirilir. Eğer bölgedeki sorun akneler ise, mavi LED ışık uygulaması da gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalardan yalnızca bir tanesi uygulanabileceği gibi, kişilerin ihtiyaçlarına göre ikisi birlikte de uygulanabilir.

  Her ne kadar hydrafacial yaptıranlar genellikle bu aşamalardan geçiyor olsa da, kişinin cilt yapısına ya da sorunlarına bağlı olarak bu aşamalardan bazılarının atlanması ya da yeni aşamalar eklenmesi mümkündür. Yani cilt bakımı sırasında uygulanacak olan aşamalar cilt tipine uygun olacak şekilde planlanır. Kişiye özel olarak planlanan bir cilt bakımı uygulaması çok daha işe yarar niteliktedir.

  Hydrafacial Cilt Bakımı Öncesi Sonrası

  Cilt bakımı uygulaması öncesinde herhangi bir laboratuvar testi ya da çeşitli tetkikler yapılmasına gerek yoktur. Uygulama öncesinde uzman tarafından gerekli fiziksel muayene gerçekleştirilir, sonrasında cilt bakımı süreci planlanır. Ayrıca uygulama için herhangi bir mevsim zorunluluğu yoktur, istediğiniz her zaman cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Zaten uygulamanın tarihine ya da planına karar verildikten sonra, müşteriler yapması ya da yapmaması gerekenler konusunda uzman tarafından bilgilendirilir.

  Cilt bakım ile ciltte var olan sorunlar ortadan kaldırıldıktan sonra özel bir bakım rutini uygulamanız gerekmez. Yalnızca cilt bakımı yapıldığı gün yüzünüze su değdirmemeniz ya da makyaj gibi uygulamalar yapmamanız gerekir. Dilerseniz ertesi gün yeniden makyaj yapmaya başlayabilir, iş hayatınıza ya da sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Ayrıca ilaç kullanmanız da gerekmez.

  Cilt bakımı işlemi eğer düzenli şekilde gerçekleştirilirse, tekrarlanma ihtimali bulunan problemlere engel olunabilir. Tekrarlama aralığı kişinin cilt tipine ve var olan sorunlara göre farklılık gösterir. Ortalama olarak bakıldığında ise 1-2 hafta arayla tekrarlanan 4 ila 6 seans derinlemesine cilt temizliği için yeterli olmaktadır. Eğer cildiniz üzerindeki problemler minör düzeydeyse, düzenli olarak ayda 1 kez cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Elbette uygulamaların sıklığı konusunda uzman tavsiyelerine kulak vermeniz de son derece önemlidir.

  Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları

  Hydrafacial cilt bakımı faydaları ile öne çıkan bir işlem olarak pek çok avantajı beraberinde getirir. Pürüzsüz ve canlı görünen bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından sık başvurulan uygulamalardan olan cilt bakımı ile elde edebileceğiniz faydalar şunlardır:

  • Konforlu bir işlemdir, ağrı ya da acı hissedilmez,
  • Herhangi bir yaş sınırı olmaksızın, tüm cilt tiplerine uygulanabilir,
  • Cilt üzerinde olumsuz etkisi bulunmaz; ödem, kızarıklık ya da şişlik gibi yan etkiler söz konusu değildir,
  • Cilt pürüzsüz, parlak bir görünüme sahip olur,
  • Kalıcılığı uzundur,
  • Cildin nefes almasını sağlar,
  • Cilt tonu farklılıklarının giderilmesine yardımcı olur,
  • Cildi siyah noktalardan, ölü hücrelerden arındırır,
  • Yaşlı görünüme neden olan ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur,
  • Cildin nem dengesini korur,
  • Yağlanmaları önler,
  • Cildin elastikiyetini artırır,
  • Son derece kısa süren bir işlemdir,
  • Kişiler uygulamadan hemen sonra iş hayatına ya da sosyal hayata dönebilir.

  Eğer siz de cilt bakımı yaptıran kişilerin yorumlarını inceleyerek uygulamanın başarısını görmek isterseniz, hydrafacial cilt bakımı yorumlar kısmına bakabilirsiniz. Peki hydrafacial cilt bakımı zararları nelerdir?

  Hydrafacial Cilt Bakımı Zararları

  Yaşlanma karşıtı bakım ve ölü deri temizliği konusunda en etkili uygulamalardan olan hydrafacial cilt bakımı beraberinde herhangi bir yan etki getirmez. Bugüne kadar yapılmış olan araştırmalar, cilt bakımı uygulamalarının herhangi bir zararı olmadığını ortaya koymuştur. Hatta öyle ki işlem sonrasında ağrı ya da kızarıklık bile oluşmaz. Nitekim hydrafacial zararları ile öne çıkan bir uygulama değildir. Her ne kadar vakum işlemi sırasında hafif baskı hissediyor olsanız bile, bu genellikle çok fazla rahatsızlık vermez.

  Cilt bakımı uygulamaları sırasında birtakım solüsyonlar kullanılır. Eğer bu solüsyonlarda kullanılan malzemelerden herhangi birine alerjiniz varsa, ortaya birtakım reaksiyonlar çıkabilir. Bu yüzden kullanılacak olan ürünlere karşı alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Ayrıca uygulama öncesinde cilt bakımı gerçekleştirecek olan uzmanla tıbbi geçmişinizi paylaşmayı da unutmayın!

  Hydrafacial İstanbul bölgesinde yoğun şekilde gerçekleştirilen bir uygulamadır. Nitekim Ataşehir hydrafacial ve cilt bakım merkezleri ya da Ümraniye hydrafacial uygulama merkezleri size bu konuda yardımcı olabilir. Peki söz konusu lokasyonlar için hydrafacial fiyat ve uygulama bilgileri ne şekildedir?

  Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

  Yüzdeki yaşlı ya da yorgun görünümü ortadan kaldırarak çok daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm yaratan cilt bakım uygulamalarının fiyatlarını belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Örneğin kişilerin cilt yapısı ya da cilt üzerinde hasarların boyutu en önemli faktör olarak kabul edilir. Dolaysıyla doğrudan bir cilt bakımı fiyatı vermeden önce, cilt bakım uzmanı tarafından muayene gerçekleştirilmesi, sorunların tespit edilmesi gerekir. Sorunlar tespit edildikten sonra uygulanacak olan işlemlere karar verilecek, böylelikle bir cilt bakımı fiyatı vermek çok daha kolay hale gelecektir. Ayrıca tercih ettiğiniz kliniğin güvenilirliği, bünyesinde çalıştırdığı personellerin deneyimi ve uygulamalar sırasında kullanılan hydrafacial cihazı ya da diğer ekipmanların kalitesi gibi faktörler de fiyatlar üzerinde etkilidir.

  Eğer siz de cilt bakımı uygulamaları konusunda daha fazla bilgi almak, hydrafacial nedir detaylı şekilde öğrenmek ve cilt bakımı uygulamaları için bir randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  WhatsApp
  Hemen Ara!