Ataşehir

Pedikür Eğitimi

Anasayfa » Pedikür Eğitimi

Lyuba Nail Akademi olarak düzenlenen pedikür eğitimi; güzellik merkezlerinde çalışmak, bu alanda ilerlemek isteyen kişilere, manikür ve pedikür hakkında profesyonel anlamda eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Güzellik ve cilt bakım sektöründe en temel eğitimlerden biri olan manikür pedikür eğitimi ile el ayak bakımı uygulamaları öğrenilir. Manikür pedikür kursuna gelen kişilerin gelişen teknolojiden de faydalanarak teorik ve pratik olacak şekilde tecrübe kazanacağı bir eğitim programıdır.

Kurumumuz içerisinde yer alan profesyonel eğitmenler tarafından verilecek olan bu eğitimde, en başından en sonuna kadar süreç ile ilgili bilinmesi gereken konular ayrıntılı bir şekilde aktarılacaktır. Böylelikle bu bilgileri iş hayatında uygulamak isteyen kişilerin alt yapısı hazırlanması amaçlanmaktadır. Eğitimin sonunda Lyuba Nail Akademi’den onaylı kurs bitirme belgesi verilecektir. Profesyoneller tarafından eğitilen kişiler bu bilgileri uygulamaya başladıklarında iş hayatında çoğunlukla başarılı sonuçlar elde etmektedir. İyi bir hizmet verebilmek için iyi bir eğitim sürecinden geçmek gereklidir.

Galeri

Manikür ve Pedikür Nedir?

Bakımlı el ve ayak görünümüne herkes sahip olmak ister. Özellikle tırnaklarımız en çok dikkat çeken alanlarımızdan biridir. Güzellik merkezlerinde de en sık yapılan işlem manikür ve pedikür uygulamalarıdır. Manikür ve pedikür genellikle bir arada kullanılan kelimeler olsalar da uygulama yapılan alan açısından farklılıkları vardır. Manikür, el ve tırnak görünümünün daha sağlıklı, bakımlı bir hale gelmesi için yapılan onarım ve temizlik işlemidir. Pedikür ise ayak ve ayak tırnaklarının onarım, bakım ve temizliğini içeren bir uygulamadır. Sertleşmiş, nasırlaşmış ayak kenarları ve tabanlarını yumuşatma, ayak tırnaklarını ölü deriden arındırma ve tırnak batıklarının düzeltilmesi gibi prosedürleri kapsar. Böylece kişi ayaklarındaki istenmeyen görüntüden kurtulmuş ve sağlıklı bir görünüm elde etmiş olur.

Ne Dediler?
ilknur güler
ilknur güler
2022-12-10
Çok profesyonel ve tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir salon. Lyuba Hanım hiç üşenmeden saatlerce bir el üzerinde çalışıyor ve asla siz tamamiyle tatmin olmadan bırakmıyor.
Ece Köklü
Ece Köklü
2022-09-16
Spa kalitesinde, inanılmaz bilgili ve becerili uzman deneyimiyle, problemli tırnak iyileştirmesi, manikür, pedikür, kalıcı tırnak/oje süsleme hizmetlerinden (çok zor beğenen biri olarak) aşırı memnunum. Tertemizler, ayrıntıya özen gösteriyorlar ve salonda servis alırken birikimleriyle, kendinizi “doğru yerdeyim” kanaatine erdiren, donanımlı sohbetlerleriyle çok tatlılar. Kesinlikle tavsiye ederim.
Yasemin
Yasemin
2022-08-26
Yabancısı olduğum semtte manikür pedikür arayışına girerken burdaki yorumlara dayanarak tercih ettiğim ve pişman olmadığım yer. Gerek Lyuba hanıma gerekse tırnaklarıma jel tırnak işlemini uygulayan Lena hanıma müşterilerine gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları memnuniyetten ayrıca işindeki ciddiyet ve profesyonellikten ötürü burdan tekrar teşekkür ederim.
Neslihan Yalçınkaya
Neslihan Yalçınkaya
2022-08-13
Bu mekanı internetten keşif ettim ve çok memnun kaldım güler yüzleri ve profesyonel hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim pedikürden çok memnun kaldım.
Merve ATA
Merve ATA
2022-08-13
Çok memnun kaldık tavsiye ederim bence bu sektörde en iyiler 👏🏻🫶
Meryem Ekşi Erdil
Meryem Ekşi Erdil
2022-08-02
Tırnak yeme sorunumu luba hanım çözüyor. Ona çok teşekkür ederim. Her seferinde beni mutlu ederek yolluyor
ASLIHAN ATALAY
ASLIHAN ATALAY
2022-06-07
İlk deneyimimdi, benden önceki kişiler gibi güzel bi geri bildirim bırakacağımı umarak gittim ve aşırı memnun kaldım. Hem alakaları, hem profesyonellikleri, hızları, bebekli bir misafir olmama rağmen anlayışları için hem Lena hem de Luba hanıma çok teşekkür ederim 🙏🏼♥️ jel tırnak ve manikür yaptırdım, bir sonraki ziyaretimi de batık tırnak tedavisi için alacağım 🥰 iyi ki sizi buldum yahu 🥳🥳
Tülin BULUR
Tülin BULUR
2022-04-04
Aldığım tüm hizmetlerde çok memnun kaldığım işletme 🙏 Lyuba hanım gerçekten çok profesyonel ve işinde gerçekten uzman.. özellikle medikal pedikür konusunda çok memnunum. Batık tırnakların gerçekten artık hiç batmıyor 😅 Ellerimiz ve ayaklarımız ona emanet 🥳
Naciye Akkaya
Naciye Akkaya
2022-03-12
Çok memnunum, hem güler yüzlüler hem profesyonel. Gözünüz kapalı guvenip gidebilirsiniz! Teşekkürler luba!

Pedikür işleminde, manikür işleminde olduğu gibi klasik pedikür ve kuru pedikür (medikal pedikür) olarak iki teknik uygulanabilir. Klasik pedikür işleminde ayaklar sıcak su ve pedikür için uygun olan bir solüsyonla yumuşatılır. Böylece ölü derinin, batıkların ve nasırların temizlenmesi kolaylaşır. Öncelikle ayak tırnakları ölü deriden arındırılır. Daha sonra sırasıyla tırnak eti temizleme ve şekillendirme, ayaklara peeling uygulaması yapılır. Nasırlar ponza uygulaması ile temizlenir ve işlem sonrası nemlendirilir. Tırnak şekillendirme ve isteğe bağlı olarak oje sürümü ile pedikür uygulaması tamamlanır.

Kuru pedikür bir diğer adıyla medikal pedikürde ise yumuşatmak için bir sıvı ya da kesici alete ihtiyaç duyulmaz. Elektrikli manikür pedikür aleti yardımıyla yapılacak işlemler için sırasıyla uygun başlıklar takılarak ölü deriden arındırma ve şekillendirme işlemi gerçekleştirilir. Tırnak batması, tırnak dönmesi ve tırnak kırılmaları düzenli yapılacak medikal pedikür ile azaltılabilir. Uygulanacak olan teknikler kişinin isteğine ve ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin jel tırnak ya da kalıcı oje uygulamalarından önce herhangi bir sıvı teması olmaması açısından yaygın olarak kuru yani medikal pedikür tercih edilir. Böylelikle tırnak yüzeyinin nemli kalmamasının ve mantar oluşumunun önüne geçilmiş olur.

İlgili Yazılar

Tırnak renklendirme işlemlerinin de uzun süre bakımlı kalmasına yardımcı olur. Bütün bu işlemleri iyi bir şekilde kullanıcıya uygulamak, kullanıcıyı memnun etmek için profesyonel bilgi ve uygulamalı eğitim tecrübesi gereklidir. Türkiye’nin pek çok farklı ilinde manikür pedikür kursu bulmak mümkündür. Fakat burada önemli olan pedikür eğitiminin uzman kurum ve kuruluşlar tarafından alınmasıdır. İstanbul pedikür eğitimi konusunda fazlaca seçenek barındırır. Güvenilir ve uzman kişilerden bu eğimi almak isteyen kişiler için Lyuba Nail Akademi pedikür kursu İstanbul ve yakın illerdeki kişilere gerekli hizmeti sağlamaktadır.

Lyuba Nail Akademi Pedikür Eğitimi İçeriği

Lyuba Nail Akademi’nin sağlamış olduğu pedikür kursu, İstanbul şehri içerisinde eğitim arayışı olan kişilere ileriye dönük bir eğitim sunmayı ve kişilerin farklı alanlarda da kazanımlar elde etmelerini amaçlamaktadır. Pedikür eğitimi içeriği:

  • Müşteri karşılama ve uğurlama,
  • Pedikür işlemini gerçekleştirmek için salon hazırlığı ve hijyenin sağlanması,
  • Doğru ayak tırnağı törpüleme tekniği,
  • El ve ayak bakımı teknikleri,
  • İşlem sırasında karşılaşılabilecek durumlar,
  • Kırık tırnak onarımı,
  • Pedikür teknikleri,
  • İşlem esnasında dikkat edilecek hijyen kuralları,
  • Masaj teknikleri (kuru pedikür eğitimi ve klasik pedikür eğitimi) ve tırnak bakımı gibi başlıca konuları barındırmaktadır.

Eğitim bitirme belgesi kurs sonunda Lyuba Nail Akademi tarafından verilecektir. İsteğe göre teke tek olacak şekilde pedikür eğitimi de verilir.

Lyuba Nail Akademi Pedikür Eğitim Fiyatları

Lyuba Nail Akademi, kendi çatısı altında gerçekleştireceği pedikür eğitimi içeriğini teorikte ve pratikte kazanım elde edilecek şekilde tasarlamıştır. Kurs içeriği yalnızca pedikür eğitimini kapsamaz, diğer işlemlerde ya da çalışma hayatı boyunca kişilere yardımcı olacak konuları da barındırır. Bünyesinde birden fazla eğitimi bulunduran Lyuba Nail Akademi, fiyatları eğitim içeriklerine göre belirlemektedir. Pedikür kurs fiyatları ve diğer eğitimler, eğitmenler, merkezde uygulanan işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp
Hemen Ara!