Oje Renkleri

Oje renkleri arasında yüzlerce alternatif sizi bekler. Sadece renklerle kısıtlı olmayan zengin koleksiyonlarda, birbirinden etkileyici desenler de yer alır. Ayrıca kendi yeteneklerinizi ve işin uzmanlarının yeteneklerini kullanarak nail art zarafetinden de yararlanabilirsiniz.

Oje renklerinde ana ve ara tonlar, geçişli modeller vardır. Ayrıca parlak ve mat gibi farklı seçenekler de geniş bir skaladan tercih yapmanıza imkân verir. Renk alternatiflerinin fazla olması sayesinde her kıyafete, makyajınıza göre seçim yapabilirsiniz. Böylece her zaman uyumlu bir görüntü elde etmeniz mümkün olur.

En güzel oje renkleri, kişinin kendi zevklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda mevsim, ortam, ten renginize uyum gibi detaylara göre de seçim yapılabilir. Son yıllarda nail artın popülerliğinin artması neticesinde ojelere olan ilgi de ciddi anlamda artmıştır.

sarı oje

sarı oje

Klasik oje çeşitleri, bilindik bir yapı ve görüntü sunarak güven verse de farklı seçeneklere de şans vermekte fayda vardır. Bu sayede kendinizi bulabileceğiniz bir tarz oluşturabilirsiniz. Oje, tırnakların daha güzel görünmesini sağlarken elinize de benzersiz bir dokunuş yapar. Herhangi bir aksesuar kullanmasanız bile tırnaklarınızdaki renkler, dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar.

Farklı oje modelleri arasından seçim yaparken nasıl bir nail art istediğinizi de düşünmelisiniz. Tabandaki renk ile süslemelerin uyumlu bir görüntüye sahip olması için ton sür ton bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca zıtlıklarla dolu tırnaklar, birbiriyle alakasız renkler de seçenek olarak değerlendirilebilir.

Yüzlerce renk seçeneği arasından sadece kendi isteğinize göre hareket ederek farklı seçimler yapma şansınız vardır. Farklı renk tonlarını, desenleri tercih ederken uzman görüşüne de başvurabilirsiniz. Kalıcı oje renkleri de karar verme sürecinde aklınızda bulunması gereken bir alternatiftir. Kalıcı bir çalışma ile sürekli oje sürme zahmetinden kurtulursunuz.

pembe oje

pembe oje

En Güzel Oje Renkleri

Oje renkleri arasında çok sayıda seçenek olsa da herkesin “en güzel” anlayışı farklıdır. Oje renkleri, belli detaylara dikkat edilerek daha güzel bir yapıya kavuşturulabilir. Ürün kalitesi, uygulama tarzı, tırnak temizliği gibi detaylarda yeterince hassas davrandığınız takdirde güzel bir görüntü elde edersiniz.

Pastel oje renkleri en favori modeller arasındadır. Özellikle çalışan bir kadının her zaman bir numaralı tercihi olurlar. Ayrıca gece davetlerinde ve klasik giyim tarzlarında da iyi bir eşlikçi olarak ön plana çıkarlar.

French oje renkleri ise artık klasik kabul edilen bir tarza sahiptir. Özellikle zarafetiyle ön plana çıkmak isteyen bir kadın için vazgeçilmez olduğu söylenebilir. Renkli french oje gibi farklı tasarımlar ile tırnaklarda zarafete kolayca ulaşılır.

turuncu oje

turuncu oje

Renkli oje modelleri, iyi bir uygulama sonrasında asıl güzelliğini yansıtır. Bu nedenle titiz bir şekilde ve püf noktalarına dikkat ederek oje sürmelisiniz. Elde etmek istediğiniz renge ulaşmak için birden fazla kat uygulamak zorunda kalabilirsiniz.

Birbirinden farklı renkleri en güzel haliyle kullanmak için kaliteli markalar tarafından üretilen bir ürün seçmelisiniz. Daha canlı ve kalıcı renkler sunan kaliteli bir marka sayesinde elleriniz her zaman bakımlı görünür.

Renkli ojeler sadece iyi bakımlı tırnaklarda güzel bir görüntü sergiler. Manikür, oje temizliği ve bakım gibi süreçleri aksatmadığınız takdirde ellerinizi gururla sergileyebilirsiniz. Ellerinizi düzenli olarak nemlendirmek, bireysel hijyene dikkat etmek de ojelerin güzelliğini ortaya çıkarır.

Oje tırnak üzerine ortadan başlanarak sürülmeli ve dışa taşırılmamalıdır. Görüntünün pürüzsüz olması için kuruma aşamasına kadar tırnaklarınıza temas etmemelisiniz. Ojelerinizi belli aralıklarla silip yenileyebilirsiniz. Böylece her zaman iyi bir görüntü ortaya çıkar. Farklı renklere sahip ojeleri, ayak tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında el ve ayaklarınızı uyumlu bir görünüme kavuşturarak şıklığınızla göz doldurabilirsiniz.

lila oje

lila oje

Oje Renkleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Oje renkleri arasından seçim yaparken farklı detaylara dikkat etmelisiniz. İlk olarak rengin teninize yakışıp yakışmayacağına karar vermekte yarar var. Bunu belirledikten sonra ikinci aşamada doğru marka seçimi gelir. Kalitesiz bir model tercih ettiğiniz takdirde sağlığınıza zarar verirsiniz. Formaldehit, tolüen, dibutil ftalat gibi zararlı maddeler, kalitesiz ojelerde yaygın biçimde yer alır. Kalitesiz bir ürünün yol açacağı zararları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kalitesiz bileşenler nedeniyle ciltte tahribat meydana gelebilir. Aynı zamanda nefes darlığı sorunu da yaşanır.
 • Dibutil ftalat adı verilen zararlı madde nedeniyle hormon dengesizliği meydana gelebilir.
 • Kalitesiz oje çeşitleri tırnakların güçsüzleşmesine yol açar.

Oje renkleri seçerken sağlığınızı da düşünmeli ve kaliteli modeller tercih etmelisiniz. Farklı renklerdeki oje setinden doğal içeriklerle üretilenlere yönelebilirsiniz. Bitkisel içeriğe sahip olanlar, sağlığınıza zarar vermez. Besleyici yapıları sayesinde kırılma, sararma gibi problemlerin önüne geçerek tırnaklarınıza sağlık kazandırırlar.

beyaz oje

beyaz oje

Kalitesiz bir ürün seçimi yaptığınız takdirde sadece kendi sağlığınıza değil çevreye de zarar verirsiniz. Ayrıca hayvan sağlığı da böyle bir durumdan olumsuz etkilenir. Oje fiyatları da seçim yapma sürecinde önemli bir etkendir. Ancak fiyat tek başına bir kriter olduğunda kalitesiz olana yönelmeniz kaçınılmazdır. Her zaman kaliteye de önem vererek hem uygun fiyat hem de kaliteyi aynı anda sağlayan bir marka tercih etmeye çalışmalısınız.

Makyaj sırasında kullandığınız renkleri göz önünde bulundurarak da kararınızı verebilirsiniz. Özellikle ruj, oje ve göz makyajı uyumuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca aksesuarlarınızın rengi de önemlidir. Oje renkleri ile uyumlu bir aksesuar her zaman şık bir görüntü sergilemenize yardımcı olur.

Kıyafete Göre Oje Renkleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Her kıyafete uygun olan bir ya da birden fazla oje rengi seçeneği vardır. Kıyafetin rengi, tasarımı, modeli gibi farklı detaylara göre uygun renk seçimi yapılır. En sık tercih edilen kıyafet renklerinden biri siyahtır. Bu nedenle “Siyah elbiseye hangi renk oje?” sorusu sıkça akıllara gelir. Siyah rengi yine aynı renkle kullanabilirsiniz. Ancak tamamen siyah bir kombin yerine farklı bir alternatif de tercih edebilirsiniz. Siyah ile kırmızı bir arada oldukça çarpıcı bir görüntü oluşturur. Ayrıca beyaz, gümüş gibi renklerle de son derece şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

“Kırmızı elbiseye hangi renk oje?” sorusunun yanıtı da merak edilenler arasındadır. Kırmızı ve siyah, bu renk kıyafetlerle kullanılabilir. Ayrıca bordo ve altın rengi de zarif bir görüntü sergiler. “Mavi elbiseye hangi renk oje?” sorusuna yanıt arayanlar, özellikle altın ve gümüş tonlarının şıklığından yararlanmalıdır. Ancak maviden vazgeçmem diyorsanız koyu mavi bir kıyafete açık mavi pastel bir oje eşlik edebilir.

kırmızı oje

kırmızı oje

Yeşil renkli elbiseler, özellikle yaz akşamlarındaki partilerin vazgeçilmezidir. Bu nedenle “Yeşil elbiseye hangi renk oje?”  sorusunun yanıtı merak edilir. Altın ve gümüş renkler, yeşil elbiselerle son derece uyumlu bir görüntü sergiler.

Gece davetlerinin vazgeçilmezi lacivert elbiseye hangi renk oje olur, sorusu da pek çok kişi tarafından araştırılır. Lacivert ve kırmızı, çok güzel bir ikili oluşturur. Beyaz ve krem gibi farklı renkleri de dilerseniz tercih edebilirsiniz. Mercan ve bordo gibi renkler de iyi bir seçim olarak düşünülebilir.

Elbisenizin Rengini Vurgulayacak Oje Renkleri

“Mor elbiseye hangi renk oje?” sorusuna yanıt olarak gümüş, siyah ve altın yanıtı verilebilir. “Bordo elbiseye hangi renk oje?” sorusuna ise siyah ve mat beyaz yanıtını vermek daha doğru olur. Mürdüm, kıyafetlerde sıklıkla kullanılan bir seçenektir. “Mürdüm elbiseye hangi renk oje?”  diye araştırma yapanlar siyah, beyaz gibi alternatifler arasından zevkine göre seçim yapmalıdır.

“Saks mavisi elbiseye hangi renk oje?” sorusuna birçok kişi kırmızı yanıtını verir. Ancak beyaz, gümüş gri, kahverengi gibi renk seçenekleri de değerlendirilebilir. Elbise modellerinde pek çok kişi fuşyayı da severek kullanır. Şık bir fuşya ceket, gece elbisesi, gömlek giydiğiniz bir günde oje seçimini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. “Fuşya elbiseye hangi renk oje?” araştırması yapanlar için beyaz ve pembe tonları ön plana çıkar. Ayrıca lila seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

nude oje

nude oje

Yaz aylarının gözde renklerinden biri pembedir. Pembe kıyafetleri özellikle yaz aylarında sıkça giyersiniz. Bu sebeple pek çok kişi “Pembe elbiseye hangi renk oje?” sorusuna yanıt arar. Beyaz, mavi, krem tonları gibi alternatifleri tercih edebilirsiniz. Gece davetlerinde sıklıkla kullanılan bir diğer renk de zümrüttür.

“Zümrüt elbiseye hangi renk oje?” diye araştıranlar için en iyi alternatiflerden biri bej tonlarıdır. Ayrıca kahve, beyaz, bordo gibi seçenekler de çok şık bir görüntü ortaya çıkarır. Oje renkleri sadece kıyafetlere değil aksesuarlara, makyaj tonlarına uygun olacak şekilde de tercih edilebilir. Bu sayede tamamen uyum içerisinde bir görüntüye sahip olursunuz.

Ten Rengine Göre Oje Renkleri

Oje renkleri arasından seçim yaparken ten renginizi de dikkate almalısınız. Ten renginize göre seçim yapmak daha dikkat çekici olmanızı sağlar. Esmerlere yakışan oje renkleri ile beyaz tenlilere yakışanlar arasında farklılık vardır. Buğday tenliler için de tenlerine daha fazla yakışacak seçenekler mevcuttur.

Uzun süreli bir şıklık elde etmek ve her yerde şıklığınızı korumak için her zaman doğru renkleri bulmaya çalışmalısınız. Böylece elleriniz daha güzel görünürken seçimlerinizle herkesi kendinize hayran bırakırsınız.

mavi oje

mavi oje

Beyaz tenli kadınların vazgeçilmezi olan renk her zaman pembedir. Ayrıca kırmızı ve mürdüm de beyaz tenli bir kadın için ideal seçeneklerdir. Beyaz tene yakışan oje renkleri kadar hangi seçeneklerin yakışmadığını da bilmek gerekir. Örneğin kahverengi ve bej renkleri, beyaz tenli kadınların uzak durması gereken seçenekler arasındadır.

Buğday tenliyseniz şeftali tonlarından yana seçiminizi yapabilirsiniz. Mercan, altın, turuncu gibi farklı seçenekler, teninizin üzerinde son derece iyi durur. Kırmızı, beyaz tenliler gibi buğday tenliler içinde iyi bir seçenektir. Buğday tenliler için asla tercih edilmeyecek oje renkleri gibi bir sınırlama yapmak mümkün değildir. Çünkü buğday tenliler, farklı renkleri en iyi şekilde taşımayı başarır.

Esmer kadınlar ise bir nebze sınırlama yaparak doğru renge ulaşmalıdır. Esmer kadınlar, gri oje kullanmamalıdır. Ancak altın, toprak tonları ya da metalik renklere diledikleri gibi yönelebilirler. Ayrıca turuncu, mavi gibi farklı alternatiflerle de çok güzel bir el görüntüsüne sahip olabilirler.

turuncu bordo oje

turuncu bordo oje

Mevsime Göre Oje Renkleri

Mevsimler değişirken gardırobunuzda yenilik yapmanız olağan bir durumdur. Gardırobunuzda mevsime uygun kıyafetler koyduktan sonra bir de oje renkleri üzerinde bir değişiklik yapmanızda fayda var. Oje renkleri arasından seçim yaparken mevsime de dikkat etmelisiniz. Örneğin kış oje renkleri deyince akla her zaman koyu tonlar gelir. Gri, siyah, kahverengi, koyu kırmızı gibi renklerle tırnaklarınızı güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Mavi ve gümüş rengi de en fazla kış aylarına yakışan seçenekler arasındadır. Ayrıca koyu mor ve koyu yeşil renk alternatifleri de kış aylarında kullanım için uygundur.

İlkbaharda doğanın uyanışıyla ortaya çıkan renkler, ojelerde de sıklıkla kendini gösterir. İlkbahar oje renkleri arasında yeşil, turkuaz, mercan gibi seçenekler vardır. Eflatun, mor ve açık pembe de ilkbahar aylarında sıkça kullanılır. Yaprakların solmaya başladığı sonbahara kahverengi, turuncu gibi renkler yakışır. Sonbahar oje renkleri arasında altın, mor rengi de vardır. Bu renkler, sonbaharda doğanın değişimine eşlik edebilecek seçenekler arasındadır.

Yaz deyince akla deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Yaz oje renkleri arasında deniz mavisi, beyaz, açık yeşil, turkuaz gibi pek çok alternatifi sayabiliriz. Yazın daha sade seçimler yapmak isteyenler; french, nude renk oje de uygulayabilir.

yeşil oje

yeşil oje

Trend Oje Renkleri

Trend oje renkleri her yıl değişir. Moda akımlarına, kıyafetlerdeki baskın renklere bağlı olarak oje trendleri de değişir. Geçmiş yıllarda popüler olan bir renk, bir anda demode hale gelebilir. Oje renkleri arasında son yıllarda öne çıkan seçeneklerden bazıları şunlardır:

 • Mat oje renkleri
 • İki renkli oje modelleri
 • Simli modeller
 • Nude renkler

Oje renkleri arasında sezona göre bazı tonlar öne çıkar. Son zamanların gözde bir rengi elektrik mavisidir. Mavinin en canlı tonunu tırnaklarında görmek isteyenler, bu özel alternatifi mutlaka denemelidir. Hem yaz hem de kış aylarında böyle bir renk tercih edebilirsiniz.

Şeftali tonları, nail art uygulamasında taban rengi olarak sıklıkla kullanılır. Ayrıca tek başlarına kullanıldıklarında da herkesin ilgisini çekmeyi başarırlar. Metalik tonlar özellikle daha marjinal bir tarz elde etmek isteyenlere hitap eder. Sokak stilini ya da kendinize özgü tarzınızı yansıtmak için böyle bir renk tercih edebilirsiniz.

gri oje

gri oje

Trendlerden söz açılınca kırmızıyı es geçmek olmaz. Kırmızı, tüm ihtişamıyla her sezon trendler arasında yer alır. İster çok özel bir davette ister ofis giyiminde, kırmızının canlılığını ve çekiciliğini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Kırmızı kadar trendler arasındaki yerini korumayı başaran bir diğer renk ise pembedir. Pembenin farklı tonları arasında yer alan alternatifler, her zaman capcanlı bir görünüm sergilemenizi sağlar.

Lila ve leylak rengi, orman yeşili, civciv sarısı gibi renklerle de kendinize özel bir stil oluşturabilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken her zaman kaliteli markalara ait ürünleri kullanmaktır. Kalıcı uygulamalarda ise her zaman güvenilir ve işinin ehli güzellik salonlarını seçmelisiniz.

Aynı Anda Kullanılabilecek Oje Renkleri

Her tırnağa farklı oje renkleri sürerek dikkatleri üzerine çekebilirsin. Tırnaklarda zıt renkleri ya da aynı tonlarda olanları kullanma şansınız vardır. Gri, mavi, yeşil gibi ana renklerin farklı tonları bir araya geldiğinde şık bir görüntü oluşturur. Pembe, turuncu, mavi gibi farklı alternatifleri de bir araya getirebilirsiniz. Bazı tırnaklarınıza oje sürerek bazılarını da nail art ile süsleyerek dilediğiniz gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Nude renkler, pastel tonlar gibi pek çok alternatif ile tam bir renk cümbüşü oluşturabilirsiniz. Bir davete gidecekseniz tek tırnağınızda sim detayına da yer verebilirsiniz. Böylece gecenin ahengine yakışır bir görüntüye bürünürsünüz.

Son zamanların trendleri arasında yüzük parmağında farklı renk kullanmak vardır. Diğer parmaklarda pastel ya da mat renkler kullanırken yüzük parmağında simli model kullanabilirsiniz. Böylece yüzüğünüzü vurgulama fırsatı elde edersiniz. Siyah oje kullananlar, metalik simli bir modeli yüzük parmağında kullanabilir. Yeşil tonları ile altın renkli sim çok yakışır. Buna benzer şekilde farklı renkteki simli tasarımları, yüzük parmağınıza uygulayabilirsiniz. Aynı rengin simli olanını tercih ederek de ellerinizde parıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Farklı renk için işaret parmağı da uygundur. Diğer parmaklar uyumlu bir görünüme sahipken işaret parmağına aklınıza esen farklı bir seçeneği sürebilirsiniz. Dilerseniz tek tırnakta farklı renkler kullanma şansınız da vardır. Özellikle son yılların öne çıkan trendi renkli french, sizin için ideal bir seçenektir. Tabana şeffaf bir renk geçtikten sonra uç kısımlara canlı renklerle french yapabilirsiniz.

mor oje

mor oje

Nude Oje Renkleri

Son yılların trendleri arasında nude oje renkleri başı çeker. Sade ve zarif bir görünüm sunan bu renkler ile her zaman dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Doğallıktan yana olanlar belli olmayan oje renkleri ile günlük şıklığı yakalar. Ayrıca ofis giyiminde de açık renk oje tonları ile son derece kusursuz görünebilirsiniz.

Nude oje renkleri arasında; açık bej, pembe, şeftali tonları ön plandadır. Ayrıca açık kahverengi de popüler bir seçenek olarak mutlaka aklınızda bulunmalıdır. Nude ojeler, mat ve parlak bitişli olabilir. Mat bitişli bir seçenek tercih ettiğiniz takdirde yumuşak bir görüntü ortaya çıkar. Parlak bitişler ise canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Nude oje renkleri her mevsim kullanılabilir olması yönüyle avantajlıdır. Aynı zamanda farklı kıyafetlerle de renk sınırlaması olmadan kullanılması mümkündür.

En popüler nude oje renkleri arasından şu detayları göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz:

 • Açık ten yapısına sahip olan kişiler, doğallığı ve sıcaklığı hissetmek için bej tercih edebilir.
 • Her zaman genç kalmak isteyenler için pembe tonları idealdir.
 • Sıcak ve parlak bir görünümü, şeftali tonları ile elde edebilirsiniz.
 • Kış aylarında kahverengi tonlarına yönelebilirsiniz.

Nude renkler, klasik kombinlere tüm şıklığıyla eşlik eder. Aynı zamanda günlük giyimin önemli bir parçası olan jeanler, tişört ve bluzlar da bu özel renklerle bir arada kullanılabilir. Ellerinizdeki sadeliği, renkli aksesuarlar kullanarak canlandırabilirsiniz. Aynı zamanda metalik renklere sahip aksesuarlar da nude oje ile uyumlu bir görüntü sergiler. Kırmızı bir çanta, neon yeşil bir ayakkabı, nude tonların sadeliğine tüm parlaklığı ve canlılığı ile eşlik eder.

Nude zarafetini doyasıya yaşamak için uygulama sırasında dikkatli olmalısınız. İstediğiniz renge ulaşmak için birden fazla kat uygulamanız gerekebilir. Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde pek çok kadının gözdesi olan nude tonları, size istediğiniz zaman en güzel şekilde eşlik eder.

WhatsApp
Hemen Ara!