Balerin Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

Balerin tırnak, kadınların sıkça tercih ettiği tırnak modeller arasında yer alır. Tırnaklar günlük hayatta dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Özellikle bakımlı tırnaklar ilk izlenim açısından önemlidir. Tırnak modelleri ve tırnak desenleri kadınların tarzlarını yansıtmalarına yardımcı olur. Spor, şık, ya da günlük her tarza uygun tırnak modelleri bulunur. Yaşam koşulları, iş yaşantısı gibi etmenlere uygun olarak farklı tarzlarda model tercih edilebilir. Nailyuba’da isteğinize göre hem takma tırnak hem de doğal tırnak şekline istediğiniz boyutlarda ve şekilde modelleme işlemi yapılır.

Balerin tırnak modeli Nailyuba’da profesyonel güzellik uzmanları tarafından sıklıkla yapılan işlemlerden biridir. Şekil benzerliği nedeniyle ismini bale ayakkabılarından alan bu balerin tırnak modelleri, aşağıdan yukarıya doğru gidildikçe daralan ve küt şekilde biten bir görünüme sahiptir. Böylece kalın parmaklı kişilerin ellerini daha ince gösterirken, geniş ellere ve uzun tırnaklara sahip olan kişilere estetik bir görünüm kazandırır. Balerin tırnak, uzun ve şık tırnak görünümden hoşlanan kişiler için oldukça güzel bir alternatiftir.

Balerin Tırnak Nedir?

Balerin tırnak; tırnak dibinden yukarı gidildikçe daralan, küt bitişli bir görüntüye sahiptir. Balerin tırnak törpüleme esnasında stiletto tırnak şekline benzer şekilde yanlardan daraltılır. Daraltma işlemi törpü kullanılarak gerçekleştirilir. Tırnak ucuna doğru gidildikçe kalınlığı azalan bir görünüm elde edilir. Balerin tırnak modelinde stiletto tırnak şeklinden farklı olarak tırnak ucu törpülenir ya da tırnak makası ile kesilerek küt bir şekil elde edilir. Böylece bale ayakkabısına benzer bir tırnak görünümüne sahip olunur. Bu yüzden bu model balerin tırnak olarak adlandırılır.

Sivri bir modelin aksine küt bitişli bir yapıya sahip olduğu için stiletto tırnak modeline göre daha rahat bir kullanıma sahiptir. Balerin tırnak modelleri, her yaştan kişinin kullanabileceği oldukça şık bir tırnak modelidir. Fakat diğer tırnak modellerinde olduğu gibi balerin tırnak modelinin rahat kullanılabilirliği; günlük yaşayış, iş yaşantısı gibi durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Tırnak yanlarının törpülenmesi ile elde edilen balerin tırnak modeli için uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak önemlidir. Günlük hayatta ellerinizi yoğun olarak kullandığınız, tırnak yapınıza zarar verecek bir işe sahipseniz bu model sizin için uzun süre kullanışlı olmayabilir. Eğer uzun tırnaklara sahip değilseniz protez tırnak ya da takma tırnak kullanarak da balerin tırnak modelleri elde edebilirsiniz. Balerin tırnak modeli, doğal tırnağın üzerine takma tırnak ya da protez tırnak işlemi yapılarak sıkça uygulanır. Oje ve nail art ile desteklenen balerin tırnaklar ile kendinizi özgüvenli hissetmeniz kaçınılmazdır.

balerin tırnak nedir nasıl yapılır

Balerin Tırnak Nasıl Yapılır?

Balerin tırnak, özellikle daha kalın tırnak yatağına sahip ya da parmak boyu uzun olan ama geniş ellere sahip kişiler için güzel bir tırnak modeli alternatifidir. Bu modelle tırnak yapınız olduğundan ince görünürken elleriniz estetik bir şekle kavuşur. Profesyonel kişilerce yapıldığında kısa sürede bakımlı bir tırnak görüntüsü elde edilir. Doğal tırnaklara balerin tırnak şekli verme işleminde başlangıç olarak, tırnaklar manikür işlemi ile ölü derilerden arındırılır. Manikürü yapılan tırnakların yanlardan törpülenerek uçlara doğru incelmesi ile ilk aşama tamamlanır. Son olarak tırnak ucuna törpü ya da tırnak makası ile küt bir görünüm verilerek balerin tırnak modeli elde edilir. Model oluşturulan tırnak yüzeyine istenilen renk ve çizim uygulanarak işlem tamamlanır. Tırnak yanlarından törpüleyerek bu şekli verebilmek için belirli uzunlukta bir tırnak boyu gereklidir.

Protez tırnak ve takma tırnaklar; tırnak boyu uzamayan, yeterli tırnak boyuna sahip olmayan, sahip olduğu doğal tırnaklarından daha uzun tırnak kullanmak isteyen ya da tırnakları çabuk kırılan kişiler tarafından tercih edilebilir. Böylece her zevke ve isteğe hitap eden, istenilen boyda tırnaklara sahip olmak hayal değildir. Balerin takma tırnak ve balerin protez tırnak profesyonel yerlerde uygulandığında oje ve nail art uygulaması ile doğal tırnaklarınızdan ayırt edilemeyecek bir görüntü elde edilir. Protez tırnak balerin modeli uygulaması yapılırken tırnaklarınızın yapısının ve şeklinin bozulmasının önüne geçer. Kendi tırnağınız yerine yapay tırnağa şekil verildiği için herhangi bir deformasyon meydana gelmez. Aynı zamanda dakikalar içerisinde istenilen boyuttaki tırnaklara ulaşılır.

Yapay tırnak uygulaması ile balerin tırnak modeli elde edilecekse öncelikle; temiz ve bakımlı bir tırnak görünümü elde etmek için manikür yapılır. Kişinin doğal tırnağı törpülenir ve yüzeyi pürüzsüz hale getirilir. Jel, protez ya da takma tırnak gibi uygulamaların hangisi ile tırnak uzatma işlemi yapılacaksa gerekli adımlar profesyonel kişilerce yapılır. İstenilen uzunluktaki tırnak elde edildikten sonra şekil verme ve törpüleme işlemine geçilir. Son olarak tırnak ucu küt şekilde törpülenerek balerin tırnak modeli elde edilir. Elde edilen tırnak, oje ya da nail art uygulaması yapılarak kişinin tarzına göre kişiselleştirilir.

Balerin Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? 

Balerin tırnak modelini uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmak için diğer tırnak modellerinde olduğu gibi düzenli bakım yapmak oldukça önemlidir. Tırnakları nemlendirmek, düzenli manikür yaptırmak ve özellikle uzun kullanılan tırnakta herhangi bir kırılma, çatlama görülmemesi için tırnakları zorlayacak olan hareketlerden uzak durmak gerekir. Balerin tırnak modeli, profesyonel kişilerce uygulandığında ve dikkatli bakıldığında uzun süre kullanılabilir. Doğal tırnak yerine jel, protez ya da takma tırnak ile işlem yapıldığında düzeltme ve çıkarma işlemlerinin yine profesyonel kişilerce yapılmasına dikkat edilmelidir. Nailyuba donanımlı uzman kadrosu ile profesyonel bir hizmet sunarak istenilen tırnak görüntüsüne kısa sürede kavuşmanızı sağlar. Siz de daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

WhatsApp
Hemen Ara!