Badem Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

“Badem tırnak nasıl olur?” sorusunun yanıtı çok fazla kişi tarafından merak edilir. Son yıllarda tırnak modellerinde çeşitlilik artmıştır. Özellikle protez tırnak kullanımının revaçta olmasının model çeşitliliğinin artmasında önemli bir payı vardır. En sık tercih edilen modeller arasında badem şeklinde olanlar başı çeker.

Badem tırnak sıklıkla kullanılan bir modeldir. Badem şekline benzediği için bu isimle anılır. Protez tırnak uygulamalarında, rutin şekillendirme sürecinde sıklıkla tercih edilir. Badem tırnak kullanımının pek çok avantajı vardır. Tırnak kırılmalarını önleyen, şık bir görünüş sergileyen ve rahat kullanılan bu model ile ellerinizin görünümünü daha güzel hale getirebilirsiniz.

Badem şekli, takılmaya bağlı kırılma olmaması için en uygun tırnak modelidir. Badem tırnak şeklini elde etmek için tırnak makası, törpü gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Ancak profesyonel bir badem jel tırnak tasarım uzmanından destek almanız her zaman daha doğru olur. Böylece istediğiniz şekle ve şık bir görünüme daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Badem tırnak nail art ile daha renkli bir hale getirilebilir. Aynı zamanda french yapılarak da bu özel tasarımı kullanabilirsiniz. Badem tırnak french yapılırken baz olarak açık bir renk seçilmelidir. Açık pembe, toz pudra baz için uygundur.

Zarif tırnaklara sahip olmak için el şekli gibi farklı detaylara dikkat etmelisiniz. Eğer ellerinizi daha ince ve uzun bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız badem tırnak tercih edebilirsiniz. Kısa ve kalın parmaklar bile söz konusu model ile son derece etkileyici bir yapıya kavuşur. Badem tırnak, farklı el biçimlerine kolayca uyum sağlar. Badem tırnak günlük hayatta rahat bir şekilde kullanılır. Uzun ya da kısa badem tırnak tercih edebilirsiniz. Tırnaklarınızın uzunluğunu belirlerken yaptığınız işi göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Ayrıca kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir uzunluk belirlemek de faydalı olur.

Badem Tırnak Modelleri

Badem tırnak gibi tercih edilebilecek pek çok model vardır. Stiletto, oval, yuvarlak ve kare gibi farklı modellerde şekillendirme yapılması mümkündür. Elin şekline, beklentilere göre farklı biçimler tercih edilebilir.

Badem tırnak şekli olanlar farklı renkte ojeler kullanabilir. Ayrıca farklı biçimlerde süslemeler de yapılabilir. Size önerebileceğimiz badem tırnak süsleme seçenekleri şunlardır:

 • Baz olarak açık pembe renk oje, üzerine papatya motifleri uygulayabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızın üstünü puantiye desenleri ile kaplayabilirsiniz.
 • Tırnakların uç kısımlarında ekose şekiller, rengârenk çizgiler uygulanabilir.
 • Özgün bir görüntü elde etmek için tırnaklarınıza aksesuarlar takabilirsiniz.
 • İlgi çekici bir görüntü için kırmızı oje kullanabilirsiniz.
 • Tırnakların düz bir görüntüden sıyrılması için her tırnakta farklı renk ve desen uygulaması yapılabilir.
 • Zarif bir görünüm için beyaz ve krem tonlarını, mat renkleri seçebilirsiniz.
 • Badem tırnak ile yüzük, şahmeran takı gibi aksesuarlarla etkileyici bir görüntü oluşturur.

Badem tırnak için üzerinde nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeden önce profesyonel bir şekillendirme sürecini tamamlamakta fayda vardır. Şekillendirme, manikür, badem protez tırnak gibi işlemler sırasında hijyene azami seviyede dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bakım sürecini aksatmamanız da önemlidir.

Badem Tırnak Nedir

Badem Tırnak Nasıl Yapılır?

Badem tırnak için ilk olarak yeterli uzunluğa ulaşmanız gerekir. Kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre ne kadar uzunluğa ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz. Yeterli uzunluk elde edildikten sonra şu aşamaları izleyebilirsiniz:

 • Badem tırnak yapımı için eller tamamen hijyenik hale getirilmelidir. Badem takma tırnak işlemi bir başkası tarafından yapılacaksa o kişinin de hijyene dikkat etmesi gerekir.
 • “Badem şeklinde tırnak nasıl yapılır?” noktasında ilk olarak tırnak etlerini ölü derilerden temizlemelisiniz.
 • Manikür aşamasında kâğıt tırnak törpüsü kullanılabilir.
 • Badem tırnak törpüleme için yandan uca doğru gitmeniz gerekir.
 • Uç kısımda aşırı sivrilik kırılmayı kolaylaştırır. Bu nedenle daha yumuşak bir görünüm elde edilmelidir.
 • Tırnağın şeklini elde ettikten sonra temizleme ve nemlendirme aşamasına geçilir.

“Badem tırnak nasıl yapılır?” diye merak edenler hemen istedikleri şekle ulaşamayacaklarını bilmelidir. Şeklin oturması için törpüleme işlemine iki hafta süreyle devam edilmelidir. Tırnakları kısaltmak istediğinizde makas yerine törpü tercih etmelisiniz. Aksi takdirde şekilde bozukluk meydana gelebilir. “Badem tırnak nasıl törpülenir?” sorusunun yanıtı da pek çok kişi tarafından merak edilir. Tırnaklar kenardan törpüyle kısaltılır. Üst kısım sivri kalır. Sivriliğin seviyesini kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz.

Badem tırnak şeklini vermeden evvel pek çok detaya dikkat etmekte fayda vardır. Yaş, kıyafet tercihleri, makyaj tarzı gibi detaylar düşünüldükten sonra şekillendirme aşamasına geçilmelidir. Böylece elde ettiğiniz şekli uzun süre kullanabilir ve değiştirme ihtiyacı hissetmezsiniz.

Badem Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem tırnak ve diğer modellerde etkileyici ve sağlıklı bir görüntü elde etmek için bakım sürecini asla ihmal etmemelisiniz. Doğru bakım dayanıklılığın artmasına yardımcı olur. Tırnaklar, mikropların en kolay şekilde barındığı alanlardır. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidir.

Tırnak ve etrafında yer alan deriyi yumuşak bir fırça kullanarak tuz ile temizleyebilirsiniz. Bakım sürecinde çay ağacı yağı gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Badem tırnak bakımında kullanılan tüm malzemelerin steril olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede herhangi bir enfeksiyon riski ortaya çıkmaz.

Badem tırnak bakımı sırasında nemlendirme aşaması da önemlidir. Nemlendirici ile kuruma ve pullanma gibi sorunları engelleyebilirsiniz. Nemlendirici olarak normal bir el kremi ya da çeşitli yağlar tercih edebilirsiniz.

Tırnaklarınızın yeterli uzunluğa ulaşması halinde kesme ve törpüleme işlemi yapmalısınız. “Badem tırnak nasıl kesilir?” diye merak ediyorsanız kesme işlemi için törpü kullanmanın daha doğru olduğunu bilmelisiniz. Tırnakların kenarlardan çıkan etlerin sağlıklı bir görünüme kavuşması için nemlendirilmesi önemlidir.

Badem yağı, Hindistan cevizi yağı gibi malzemelerle nemlendirme yapılabilir. Dayanıklılığı artırmak ve koruyuculuk sağlamak için oje kullanımından önce baz uygulamalısınız. Ayrıca törpü seçimi de önemlidir. Kaba törpüler nedeniyle tırnaklarınız zarar görebilir. Sağlıklı görünümü korumak için kaliteli ojeler seçmeniz de önemlidir.

Ojelerin içerisinde paraben ve sülfat gibi malzemelerin olmamasına dikkat etmelisiniz. Ojeleri çıkarırken kazımaktan kaçınmalısınız. Ayrıca taşan kısımların temizlenmesine de özen göstermelisiniz. Tırnaklarınızın sağlıklı kalması için beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Zayıf tırnaklar için güçlendirme etkisi olan ve doğal ürünler kullanılabilir. Zeytinyağı, argan ve badem yağı gibi malzemeler ile kırılma gibi sorunları engelleyebilirsiniz. Düzenli sıvı tüketimi de kırılmanın engellenmesi ve güçlü bir yapı elde edilmesi açısından son derece önemlidir.

Badem Tırnak Fiyatları

Badem tırnak fiyatları hizmet kapsamına göre değişir. Aynı anda manikür, protez çalışması yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda fiyat değişir. Badem tırnak yaptırdıktan sonra nail art ve bakım hizmeti almanızda da fayda vardır. Böylece tek seferde tüm işlemleri tamamlama fırsatı elde edersiniz.

Badem tırnak yaptırmak, size her zaman hoş görünen ellere sahip olma fırsatı sunar. Ayrıca usta eller tarafından şekillendirme aşaması tamamlandığı takdirde görsel olarak şık bir görüntü ortaya çıkar. Her tırnakta eşit bir görüntü elde edilir.

Badem tırnak yaptırırken fiyattan önce işlem yaptıracağınız güzellik salonunun kalitesine dikkat etmelisiniz. Salonda kullanılan tüm aletler steril bir yapıda olmalıdır. Ortamın hijyenik olması da bu süreçte önemlidir. Böylece herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmazsınız. Badem tırnak için kalitesiyle öne çıkan ve güvenilirliği kanıtlanmış bir güzellik salonu ile çalışmalısınız.

WhatsApp
Hemen Ara!