Jel Tırnak Nedir?

jel tırnak nedirJel tırnak

Jel tırnak, protez tırnak ile aynı şey değildir. Jel tırnak, tırnak üzerine şablon yardımı ile jel uygulanarak tırnağın uzatılması işlemidir.

Jel tırnak hangi amaçlar ile uygulanır?

Jel tırnak genelde estetik amaçla uygulanır. Tırnağının zayıf olması sebebiyle tırnağını uzatamayan, fakat tırnaklarını uzun ve bakımlı görmek isteyen veya iş gereği ellerinin bakımlı olması gereken bireyler tarafından kullanılır.

Jel tırnak uygulamasının ömrü

Jel tırnak; uygulanmasından itibaren üç hafta, maksimum bir ay kadar süre kullanılabilir. Bu süreyi tamamlayan tırnaklara bakım yapmak gerekir. Bakım süresi aşılan tırnaklara zarar gelebilir. Bakım zamanında yapılırsa, jel uzun süre kullanılabilir.

Jel tırnak yaptırmanın sağlığa faydaları

Jel tırnak sadece estetik amaçlarla kullanılmaz. Örnek olarak tırnağı kolay kırılan bireyler jel tırnak uygulamasından yararlanarak; tırnaklarını sert, kırılmaz ve bakımlı yapabilirler. Tırnaklarını yiyen insanlar için de bu uygulama oldukça faydalı, çünkü tırnak jel ile uzatılınca veya tırnak üzerine yapılınca tırnağını ısırmaya çalışırken sert bir yapıyla karşılaşır. Ve zamanla bu alışkanlığını yenebilir. Aynı zamanda jel, ayak tırnağı tedavilerinde de kullanılır. Batık tırnak veya mantarlı ayak tırnağı tedavisi sonrası havayı geçiren yapıda bir jel kullanılır.

Jel tırnak uzatmada en çok hangi modeller kullanılır?

Jel tırnak uzatma işleminde kullanılan modeller, müşterinin el ve tırnak yapısına bakılarak en uygunu seçilir. Fakat bazen müşteri o günün modasına bakarak el yapısına uymayacak bir modeli ısrarla isteyebilir. O zaman uzmanın görevi, müşterinin işlem sonucunu beğenmeyebileceğini uyarmaktır.

WhatsApp
Hemen Ara!