Kalıcı Oje Nedir?

kalıcı oje nedirTırnak uzatmak için kullanılan jel ve ojenin karışımına kalıcı oje denir. Bu karışım normal oda koşullarında kurumaz sadece uv makinesi ile kurutulabilir. Kalıcı ojenin birçok üretici firması vardır. Her markanın oje içeriğinin farklı olması sebebiyle kalıcı oje seçerken markasının iyice araştırılması gerekir. Kullanılacak ojenin güvenli olmasına ve hem uygulanacağı tırnağın hem de uygulamayı yapanın sağlığına zararlı olmamasına önem verilmelidir

Kalıcı oje neden tercih ediliyor?

  • Hemen kuruyor.
  • Zayıf tırnakların güçlenmesini sağlıyor.
  • Kullanım sonuna kadar parlak kalmasını sağlar.
  • Tırnağı kalınlaştırarak normalden daha fazla uzamasını sağlar.
  • Tırnakların daima bakımlı ve güzel gözükmesini sağlar.

Kalıcı oje nasıl yapılır?

Kalıcı oje sürmeden önce mutlaka tırnağın manikürlü olması, ölü derinin arındırılması, tırnak yüzeyinin matlaştırılması, yağsız ve kusursuz olması gerekir. Kalıcı ojenin uzun ömürlü olması için bu aşamalar büyük önem taşır. Birinci tabaka yani base coat tırnakta deformasyon varsa düzeltilmeli ve kusursuz bir şekilde sürülmelidir. Sonrasında iki kat renk ve son olarak top coat dediğimiz tabaka ile bitirilir. Her tabaka uv makinesi ile kurutulur bu süreçte sürülen ojenin deri üstüne taşınmamasına dikkat edilmelidir.

Kalıcı oje ne kadar dayanır?

Kalıcı ojenin tırnaktaki ömrü 3 ile 4 hafta kadardır. Tabii ki bu ojenin ne kadar doğru sürüldüğüne ve kullanıcının ellerini nasıl kullandığına bağlı da değişir.

WhatsApp
Hemen Ara!