BlogKalıcı Oje Nedir?
Kalıcı oje

Kalıcı Oje Nedir?

Bayanların estetik görünümlerinde en dikkat ettiği bölümlerinin arasında hiç şüphesiz ki, tırnaklar bulunmaktadır. El ve ayak tırnaklarına gereken hassasiyet gösterilmekte ve görsel açıdan zenginleştirmek ya da estetik güzellik katmak amacıyla, oje olarak isimlendirilen malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzemelerin ömrünün yapılan işlere ya da elleri kullanma alışkanlığına göre farklı olduğu görülecektir. Güncel hayatta evden çıkmadan önce ya da bulunduğunuz ortamdan ayrılmadan önce veya bulunduğunuz ortamda sürmüş olduğunuz ojeler herhangi bir etken ile özelliğini yitirebilir. Nedir özelliği? Silinmesi, çizilmesi, kalkması, kabarması, dökülmesi ve hoş olmayan bir görüntünün gündeme gelmesi söz konusu olur. Günümüzde gelişen teknolojik şartlar ve güzellik merkezleri anlayışı ile birlikte, bu tip alıcı olmayan uygulamaların yerine, kalıcı oje nedir? Sorusunun karşılığında uygulanan bir sistemin çıktığı görülmektedir. Nedir bu sistem? Yoğun iş temposuna maruz kalmış bayanların, ister iş yerlerinde, oje sürme ve manikür yapmaya vakit bulamayan bayanların, genellikle aynı renk ojeyi tercih eden bayanların kullanabileceği bir sistemi işaret etmektedir.

Kalıcı Oje Neden Tercih Ediliyor?

Aslında bu sorunun yani kalıcı oje neden tercih ediliyor? Sorusunun karşılığı bir nevi verilmiştir. Yoğun bir iş temposuna sahip iseniz, evinizde ya da işyerinizde ellerinizi sürekli kullanılıyor ve ojelerin yıpranmasına maruz kalıyor iseniz, bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Yapılacak bu uygulama tabii profesyoneller tarafından yapılacak, bu uygulama ile birlikte belirli bir süre boyunca bakım işlemi yapılmış, oje işlemi yapılmış, düzgünleştirme işlemi yapılmış olacak ve hoş bir görünüm kalıcı olarak, en azından bir süre kalıcı olarak sağlanmış olacaktır. Bozulma olmadığını göreceksiniz. Düzgün bir yapıya sahip olduğunu, pürüzsüz bir yapıya sahip olduğunu, parlak bir yapıya sahip olduğunu, bakımlı ve hacimli bir yapıya sahip olduğunu ve uzun süre kullanım imkanının yaratıldığını göreceksiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Bu yazıyı okuduğunuz an itibarıyla ya da herhangi bir ortamda duyduğunuz an itibarı ile kalıcı ojeyi nasıl yaptırmalıyım? Sorusunun karşılığını görmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu bireysel olarak evlerde uygulayabileceğiniz, klasik, bildiğiniz ojeler ile tatbik edebileceğiniz bir sistem değildir. Ultraviyole ışınları şeklinde bir anlayıştan bahsediliyor olması ya da bahsedilecek olması nedeniyle, güzellik merkezlerinden, profesyonel ortamlardan hizmet almanız gerekecektir. Güvenli malzemelerden üretilen sistem anlayışı geçerlidir. Önce mevcut tırnaklarınız üzerinde törpüleme işlemi yapılacaktır. Daha sonra mevcut tırnaklarınızı yağdan arındıracağız ve mat bir görünüme kavuşturulacaktır. Baz uygulaması yapılacak ve hemen arkasından yani kusurlar kapatmak için yapılan baz uygulamasından sonra, oje sürme işlemine geçeceğiz. Her kat için 60 saniye ultraviyole ışığında bekleme işlemi yapılacaktır. Bu aşamadan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kalıcı Oje Uygulamasını Kimler Yapabilir?

Bu uygulamada bireysel bir işlem olmadığı ifade edilmiştir. Kalıcı oje uygulamasını kimlere yaptırmalıyım? Siz bijuterilerden ya da benzer ortamlardan almış olduğunuz ojeler ile bu yönde bir işlem yapamazsınız. Bunu sadece güzellik merkezleri ya da profesyonel ekip ya da personeller yapacaktır. Burada en dikkat edilmesi gereken husus, tatbik aşamasında kullanılacak olan ultraviyole ışını ışığıdır. Bu yüzden bireysel yapabileceğiniz ya da yetkili veya bilgili olmayan şahısların yapabileceği bir uygulama değildir.

Gerekli Olan Hijyen Şartları

Her gördüğünüz şahıs, ortam bu konuda sizlere hizmet verme yetkisine ve hijyen kurallarına sahip değildir. Kalıcı oje uygulamasında gerekli olan hijyen şartları bulunmaktadır. Kullanılan ekipmanlardan tercih edilen bakım malzemelerine, ultraviyole ışınlarının uygulanacağı cihazlara kadar her alanda yeterli dezenfekte işlemini yapmış, kişi ya da kuruluşların veya işletmelerin veya güzellik merkezlerinin tercih edilmesi tavsiye edilecektir.

Kalıcı Oje Uygulamasının Ömrü

Bu sistemi bir kere yaptırdığınızda, ömür boyu kullanacaksınız şeklinde bir anlayış yoktur. Aslında kalıcı oje uygulamasının ömrü sizin yapacağınız işlemler ya da bakım ile doğrudan orantılı olacaktır. Ancak bu uygulamayı yapıp çıktığınızda, sizlere söylenecek süre 1 ay kalıcılığının korunması olacaktır. Bu süre içerisinde elbette kullanımı ve bakımına dikkat etmelisiniz.

Yaptırmanın Sağlığa Faydaları

Sağlık açısından bir inceleme yaptığınızda, herhangi bir sakıncası bulunmadığını göreceksiniz. Kalıcı oje yaptırmanın sağlığa faydaları var mıdır? Estetik, görsellik güzellik sağlanacaktır. Bakımlı tırnaklar, bakımlı tırnak derileri, mikroptan arındırdığımız, şekil verdiğimiz tırnaklar ve tırnak derileri ile karşılaşacaksınız. Bu açıdan değerlendirdiğiniz takdirde ve buna psikolojik faktörleri de etkilediğiniz de, sağlığa olan yararlarını görebilirsiniz.

Fiyatları

Yazı içeriğinde genel anlamda kalıcı oje nedir? Nasıl yapmalısınız? ve benzeri soruların cevabı verilmiştir. Peki kalıcı oje fiyatları ne kadardır? Bu konuda da hizmet almayı düşündüğünüz güzellik merkezinin, müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz. Yaptığınız ya da yaptırmak istediğiniz hizmet hakkında bilgi alabilirsiniz ve uygulamanın net fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak sizleri ya da bütçenizi sarsmayacak ekonomik seviyelerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir