Jel Tırnak Hakkında Merak Edilenler

Yapay tırnak yaptırmak isteyenlerin son yıllardaki gözdesi jel tırnak uygulamalarıdır. Ancak bu yapay tırnak uygulamasını henüz yeni duyan pek çok kişi vardır. Pek çok kişi  “Jel tırnak nedir?” sorusunun cevabını merak eder. Jel, protez ve akrilik gibi tırnak uygulamaları, son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Peki, kadınlar neden böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyar? Aslında bunun temelinde yatan neden güzelleşmek olarak belirtilebilir. Aynı zamanda kendi tırnağından memnun olmayanlar tarafından da böyle bir uygulama talep edilebilir.

Jel tırnak modelleri, her zevke hitap eden bir biçimde tasarlanır. Uzunluğun ne kadar olacağı, kişilerin kendi talebine uygun şekilde belirlenir. Jel tırnak renkleri de kendi zevkinize göre oje seçimi yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca nail art çalışmaları ve charm da kullanabilirsiniz.

Tırnak çeşitleri arasında pek çok seçenek vardır. Jel, akrilik ve protez gibi farklı tırnak modelleri, farklı malzemeler kullanılarak tasarlanır. Kadınların tırnak yapısına göre en uygun modele kolay bir şekilde karar verilir.

Gerçek tırnağa herhangi bir zararı olmayan uygulama sırasında hijyen, profesyonellik gibi detaylar son derece önemlidir. Ayrıca kullanım sırasında özen gösterilmesi de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Jel protez tırnak, ömür boyu kalıcı değildir. Ne zaman isterseniz tırnaklarınızı çıkarabilirsiniz. Tırnak görünümlerine farklı bir hava katan ve kadınların severek yaptırdığı bir uygulamayı siz de hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Jel tırnak modelleri sade ya da abartılı tasarımlara dönüşebilir. Siz de ayrıcalıklı bir görüntünün keyfini çıkarırsınız. Jel tırnak seti gibi ürünler olsa da böyle bir uygulamada profesyonel bir merkezden destek almanızda fayda vardır.

jel tırnak hakkında merak edilenler

Jel Tırnak Nasıl Yapılır?

Jel tırnak yapımı sırasında bazı malzemeler kullanılır. Jel tırnak malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:

 • UV tırnak jeli
 • Pamuk
 • Kütikül itici
 • Primer tırnak jeli
 • UV kurutma ışığı
 • Tırnak fırçası
 • Törpü
 • Kütikil yağı

“Jel protez tırnak nasıl yapılır?” diye merak edenler ilk olarak hijyene ve profesyonelliğe odaklanmalıdır. Yeterince profesyonel ve hijyenik olmayan bir merkezde yaptırdığınız uygulamalar neticesinde enfeksiyon kapabilirsiniz. Eğer protez tırnak jeli yapacak profesyonel bir merkez bulduysanız belli aşamalar dahilinde uygulama yapılır.

Jel protez tırnak yapımı ilk aşamasında oje kalıntıları ve diğer kirler temizlenir. Uzun tırnakları olan kişiler için törpüleme aşaması tamamlanmalıdır. Tırnak üzerine protez yapımı sırasında kütikül yağı uygulanır. Böylece kütiküllerin geriye doğru ittirilmesi daha kolay hale gelir. Tırnak yapımı aşamasına geçmeden önce kütikül yağını temizlemek gerekir. Yüzeyin temizlenmesi ve pürüzsüzleştirilmesi, jel uygulamasının başarılı olması açısından önemlidir.

Tırnaklarda protez yapılırken şu aşamalar sırayla uygulanır:

 • İlk olarak primer uygulanır.
 • Ardından UV jeli aşamasına geçilir.
 • Jel, üç kat olacak şekilde yapılır.
 • Her katta UV kurutma ışığı ile jelin kurutulması sağlanır.
 • Tırnağın ucuna yapılan uygulamada kurutma süresi önemlidir.
 • Yeterli kurutma neticesinde sağlam bir uygulama yapılır.
 • Son aşamada tüm pürüzler ve baloncuklar giderilir.
 • Uygulamanın yapıldığı alan ile tırnak kenarlarınız arasında bir iki milimetre mesafe olmalıdır.
 • Jel, cilde bulaşması halinde mutlaka temizlenmelidir.

Kimler Jel Tırnak Yaptırabilir?

Tırnak yeme alışkanlığı olanlar sıklıkla jel tırnak uygulamasından yararlanır. Böylesine zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak için uygulamayı profesyonel bir merkezde yaptırabilirsiniz. “Jel tırnak abdest geçirir mi?” sorusunun cevabına göre uygulamayı yaptırmak isteyenler de olabilir. Eğer böyle bir hassasiyetiniz varsa dini otoritelerden gelecek cevaba göre kararınızı verebilirsiniz.

Tırnakların uzama hızı yavaşsa ya da şeklinden memnun değilseniz uygulamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Eğer tırnağınızda mantar gibi hastalıklar varsa ilk olarak tedavinizi tamamlamalısınız. Jel protez tırnak, mantar hastalığında tam olarak iyileşme sağlanmadan uygulanmamalıdır. Tırnakları çabucak kırılanlar tarafından jel uygulaması tercih edilir. Ayrıca yoğunluğu nedeniyle yeterince tırnakları ile ilgilenemeyenler de jel uygulaması ile her zaman bakımlı ellere sahip olabilir.

“Jel tırnak zararlı mı?” diye aklına takılanların uygulamayı yaptırmakta çekinceleri olabilir. Jel tırnak zararları, olumsuz uygulama koşullarında söz konusu olabilir. Herhangi bir zararın söz konusu olmaması için her zaman gerekli koşullarda işlemin yapılması gerekir. Profesyonel güzellik merkezinde uygulama yapılırsa herhangi bir sağlık problemi yaşanmaz.

Jel protez tırnak, parmakların yoğun bir şekilde kullanıldığı işler için uygundur. Enstrüman çalma, dikiş dikme ya da PC kullanımı sırasında sorun yaşamazsınız. Ayrıca günlük işlerinizi de son derece kolay bir şekilde yerine getirmeye devam edebilirsiniz. Düğün, nişan, söz gibi özel zamanlarda bu uygulamayı yaptırarak bir süre kullanmanız mümkündür. Sürekli kullanım durumunda da herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Kaliteli malzeme ile uygulama yapıldığı için tırnak yapısında bozulma meydana gelmez.

Jel Tırnak Protez Tırnak Farkı Nedir?

Jel tırnak protez tırnak farkı konusunda birçok kadın bilgi sahibi olmak ister. Protez tırnak ve jel tırnak farkı, üretimde kullanılan malzeme türü, uygulamadaki teknik yönüyle vardır. Yani protez uygulamasında size farklı seçenekler sunulur. Jel ve akrilik tırnak ise seçenekler arasında yer alır.

“Jel tırnak mı protez tırnak mı daha iyi?” sorusuna yanıt arayanlar, genel olarak uygulamalar arasında pek bir farklılık bulunmadığını bilmelidir. Akrilik ya da jel malzeme kullanımı ile her zaman sağlam ve dayanıklı tırnaklarınız olur. Burada önemli olan sizin kullanım sürecinde yeterli seviyede özen göstermenizdir.

Jel tırnak ve protez tırnak farkı, çeşitli malzemelerin uygulamada kullanılmasından ileri gelir. Malzeme olarak en sık akrilik tercih edilir. Bunun yanı sıra dipping uygulaması da vardır. Amatör uygulamalarda bu yöntem yaygın olarak kullanılır.

Protez tırnak jel tırnak farkı olmadan iki malzemenin tek uygulamada buluşması da mümkündür. Smart akrilik uygulamasında hem jel hem de akrilik malzeme kullanılır.

Estetik bir görünüm için istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Protez tırnak uygulaması doğal tırnağınıza zarar vermez. Ancak kullanım sırasında dikkatli olmalı ve kesinlikle bakım tavsiyelerine uymalısınız. Jel protez tırnak fiyatları açısından malzeme türüne göre bir farklılık söz konusu olabilir. Jel tırnak fiyatları, güzellik merkezine göre de değişir. Fiyat önemli bir kriter olsa da ilk olarak güzellik merkezinin size yeterli bir hijyen ve uzmanlık vadedip etmediğine bakmalısınız.

Malzeme ve uygulama türü nasıl olursa olsun her modelde bakıma ihtiyaç vardır. Doğal tırnaklarınız uzadıkça yaklaşık dört haftada bir bakım yaptırmalısınız. Uzama oldukça yeniden jel ile kaplama yapılır. Böylece estetik görünümde herhangi bir bozulma meydana gelmez.

Jel Tırnak Nasıl Çıkarılır?

“Jel tırnak nasıl çıkarılır?” sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilir. Bunun için farklı yöntemler kullanılır. “Jel protez tırnak nasıl çıkar?” diye araştıranlar ilk olarak en sağlıklı yöntemin uzman tarafından işlem yapılması olduğunu bilmelidir. Jel tırnak çıkarma için genellikle iki yöntem tercih edilir. İlk yöntemde protez jel tırnak çıkarma işleminde törpü makinesi kullanılır. Alüminyum tamponlara asetonlu pamukların sarılması da bir diğer yöntemdir. Pamuklar çıkarıldıktan sonra itme aparatlarından yararlanılır. Ayrıca silme yönteminin uygulanması da mümkündür.

“Jel tırnak evde nasıl çıkarılır?” sorusu da merak edilir. Bir an evvel tırnaklarından kurtulmak isteyenler, bazen acele ile yanlış kararlar verir. “Jel protez tırnak evde nasıl çıkarılır?” diye merak edenler, bunun pek de sağlıklı bir yöntem olmadığını bilmelidir. Evde kendi başınıza çıkarmaya çalıştığınızda doğal tırnaklarınıza da zarar verebilirsiniz.

Çıkarma sürecinin yanı sıra kullanım süresi de merak edilen bir konudur. “Jel protez tırnak ne kadar süre kullanılır?” diye araştıranlar için bu sorunun cevabı altı aydır. Altı ay boyunca hiçbir sorun yaşamadan tırnaklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. “Jel tırnak ne kadar süre kullanılır?” konusunda kullanım sürecindeki dikkat de önemlidir. Özenli bir kullanım neticesinde her zaman göz alıcı tırnaklara sahip olursunuz.

Çıkarma işlemi yaptıktan sonra yeni bir uygulama da yaptırabilirsiniz. 1-1,5 saat içinde yeni bir uygulama ile bambaşka bir tasarıma sahip olursunuz.

WhatsApp
Hemen Ara!