Protez Tırnak Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bakımlı görünmek isteyen kadınlar, ellerinin güzelliğine dikkat eder. Elleri güzelleştirmek için de tırnaklarınıza özen göstermeniz gerekir. Protez tırnak yaptırarak çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. “Protez tırnak nedir?” sorusu pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu estetik ürünler, tırnak görüntüsünü beğenmeyen ya da daha hoş bir görüntü isteyenler tarafından tercih edilir.

Protez tırnak yapımı için farklı malzemeler kullanılır. Sağlam ve dayanıklı yapıdaki modeller, daha uzun ömürlü olur. Tırnaklarını yiyenler, basık bir tırnak yapısına sahip olanlar, protez taktırabilir. Tırnak protez bakımını düzenli olarak yaptırdığınız takdirde uzun ömürlü bir kullanım olanağı elde edersiniz.

Doğal tırnaklarımızdan her zaman istediğimiz görüntüyü elde edemeyebiliriz. Hatalı kesimler ya da yapısal sorunlar yüzünden oje sürmek de keyif vermez. Ancak protez tırnak uygulamaları ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen yöntem sırasında sağlık açısından zararsız malzemeler kullanılır.

Protez tırnak modelleri mutlaka alanında deneyimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Protezin takılması sırasında ortamda gerekli hijyen koşulları sağlanmalıdır. Yapım aşamasındaki gereçlerin sterilize bir yapıya sahip olması da önemlidir. Protez tırnak uygulaması işlemini yapanlar, işin eğitimini almalı ve bunu sertifika ile belgelendirebilmelidir. Gerçek tırnak üzerine yapılan uygulamadan sonra uzun süre zarif ve bakımlı bir el görünümünün keyfini çıkarabilirsiniz. “Protez tırnak ne kadar kalır?” sorusuna yanıt arayanlar, özellikle doğru bakım ile kullanım süresinin değişeceğini bilmelidir.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

“Protez tırnak nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayanlar, özellikle işlemin ayrıntılarını ve zararlarını merak eder. Profesyonel bir uzman aracılığıyla işlem yapıldığı takdirde herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmaz. Protez tırnak malzemeleri arasında farklı seçenekler vardır. Akrilik, jel, dipping ve polygel gibi farklı seçeneklerin protez tırnak fiyatları da farklılaşır.

Her uygulamada ilk olarak temizlik işlemi yapılır. Oje ve diğer kalıntılar çıkarılmalıdır. Gerekli durumlarda törpüleme işlemi de yapılmalıdır. Jel protez tırnak uygulaması en sık tercih edilen modellerin başında gelir. Bu model, sıvı haldeki bir jel kullanılarak tasarlanır. Jel, kendi tırnağınızın üzerine uygulanarak ince bir tabaka oluşturur. Doğal bir görüntü sunan bu model, tırnağa zarar vermez. Protez tırnak jeli tırnağın uç kısmına uygulanır. Bu sayede uç kısımdan uzama sağlanır. Uzun süre kalıcı olan bu uygulama ile ideal uzunluk kolayca elde edilir. Son aşamada protez tırnak makinesi kullanılarak şekillendirme işlemi yapılır.

Daha sert ve dayanıklı tırnaklara sahip olmak için akrilik modelleri de tercih edebilirsiniz. Tırnağa ilk olarak likit sıvı uygulanır. Ardından pudra uygulamasına geçilir. Tırnak jeli, özel ışınlar yardımıyla kurutulur. “Protez tırnak kaç saat sürer?” sorusunun cevabı da pek çok kişi tarafından merak edilir. Uygulama, yaklaşık bir saat içerisinde tamamlanır. Bakımları aksatılmadığı sürece yeni tırnaklarınızı uzun süre kullanabilirsiniz. İşlemi yaptırdıktan dört hafta sonra ilk bakımı yaptırmalısınız.

Protez Tırnak Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak modelleri arasında ilk sırada akrilik yer alır. Bu tırnak modeli, toz ve sıvı karışımından meydana gelir. Akrilik protez tırnak için tırnağın uç kısmına akrilik malzeme yerleştirilir. Diğer kısımlar ise sıvı malzeme ile doldurulur. Jel protez tırnak ise jel malzeme ile tasarlanır. Bu jel kuruduktan sonra şekillendirme aşamasına geçilir.

Jel tırnak protez tırnak farkı olarak belirtilebilecek çok fazla detay yoktur. Şablon ve jel malzeme kullanılarak yapılan modeller, jel tırnaktır. Protez modellerde uzatma için destek kullanılır. Şıklık ve sağlamlık açısından da protez tırnak ve jel tırnak farkı bulunmadığını ifade etmek mümkündür.

Dipping tırnak, ellerini güzelleştirmek isteyenlerin tercih edebileceği bir diğer modeldir. Dippig ürünlerin mat bir yapısı vardır. Dipping işlemleri sırasında UV lamba kullanılmasına gerek yoktur. Dipping modellerdeki malzemeler son derece sağlıklıdır. Anti alerjik yapıdaki tırnaklar, hassas cilt yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilebilir.

Farklı uygulamalarla farklı renkte ojeler kullanabilir ya da nail art yaptırabilirsiniz. Kırmızı protez tırnak, birçok kadının favorisidir. Aynı zamanda beyaz protez tırnak da ellerinizin daha güzel görünmesini sağlar. Uygulama sırasında illaki upuzun tırnaklara sahip olmak zorunda değilsiniz. Kısa protez tırnak da arzuya göre tercih edilir.

Ayak görüntüsünden şikayetçi olanlar ve baştan ayağa daha bakımlı olmak isteyenler, ayak protez tırnak yaptırabilir. Protez tırnak seti kullanımı sırasında uygulayıcının el becerisi önemlidir. Böylece son derece estetik bir görünüm elde edilir. Estetik bir görüntü için sade tasarımlar tercih edebilirsiniz. Örneğin french protez tırnak, günlük kullanım için oldukça idealdir.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir?

Kendi tırnağınıza zarar vermeden protez yaptırmak, daha güzel ve özel hissetmenizi sağlar. Ancak belli detaylara dikkat ederek bu işe girişmenizde fayda vardır. “Protez tırnak zararlı mı?” diye merak eden pek çok kişi vardır. Ancak işlem, uzman ellerde yapıldığı takdirde uygulamanın zarardan çok faydası vardır.

Tırnak yeme alışkanlığınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız işlemi yaptırmak, sizin için faydalıdır. Böylece zararlı bir alışkanlıktan kurtulma olanağı elde edersiniz. Öte yandan tırnağınız hayalinizdeki görüntüye sahip değilse uygulamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Protez tırnak zararları, çeşitli hastalıkların mevcut olması halinde söz konusudur. Mantar gibi sağlık problemleri söz konusu ise uygulama yapılmaz. İşlemin hijyenik güzellik merkezlerinde ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon riski ortaya çıkar.

İşlemin zararlarını merak edenler, “Jel tırnak mı protez tırnak mı?” sorusuna da cevap arar. İşlem yapmak için gerekli malzemelerin hepsi insan sağlığına uygundur. Bu nedenle bir zarardan bahsetmek mümkün değildir.

Protez tırnak fiyatları bütçenize uygun ise işlemi yaptırabilirsiniz. “Protez tırnak ne kadar?” sorusu pek çok kişinin kafasına takılır. Uygulama merkezine göre fiyatlar değişir. “Protez tırnak kaç TL?” sorusunun cevabı malzeme türüne göre de farklılaşır. İşlem yaptırırken fiyatın uygunluğundan önce uygulama merkezinin profesyonelliğine önem vermelisiniz.

Protez Tırnak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bordo protez tırnak ve diğer modelleri kullanırken belli detaylara mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Protez tırnak bakım sürecinde gerekli özeni göstermeniz önemlidir. Doğal tırnağınız uzadıkça bakım işlemlerini yaptırmalısınız. Uzayan kısımlarda 3-4 haftada bir kaplama yapılmalıdır. Bu süre tırnağın uzama hızına göre değişkenlik gösterir. “Protez tırnak ne kadar kalıcı?” diye merak edenlerin bilmesi gerekenlerden biri kalıcılığın özenli kullanıma bağlı olduğudur. Kırılmaları önlemek için tırnakları darbeden korumalısınız. Ayrıca ojeleri, aseton kullanmadan çıkarmalısınız.

Çamaşır suyu gibi malzemeleri de kesinlikle kullanmamalısınız. Tırnak bakımı için protezlere özel solüsyonlardan yararlanabilirsiniz. “Tırnak ne kadar süre kullanılır?” sorusu da pek çok kişinin aklına takılır. Bakımların düzenli olarak yapılması halinde 6 aya kadar kullanım olanağı elde edilir. Protez tırnak çıkarma için altı ay beklemenize gerek yoktur. Daha erken bir tarihte de tırnaklarınızı çıkarabilirsiniz. “Protez tırnak nasıl çıkar?” sorusuna yanıt arayanlar, bunun için uygulama merkezlerini tercih etmelidir. Profesyonel merkezlerde özel solüsyonlarla ve makinelerle tırnakların çıkarılması mümkündür.

“Evde protez tırnak nasıl çıkarılır?” diye araştıran pek çok kişi de vardır. Ancak profesyonel uygulama merkezlerinde tırnakların çıkarılması daha sağlıklıdır. Evde bol aseton kullanılarak tırnaklar çıkarılabilir. Pamuklar asetonla ıslatılarak tırnaklara sürülür. Ardından tırnakların etrafına alüminyum folyo sarılır. Böylece malzeme tırnaklardan akarak çıkar.

Protez tırnak yaptıranların, kullanım sırasında gerekli hassasiyeti göstermesi önemlidir. Ayrıca mesleğiniz, faaliyetleriniz de bu süreçte önemlidir. Ağır işler, sporlar sırasında tırnaklarınız zarar görebilir. Protez boyunu kısa tutarak zarar olasılığını düşürebilirsiniz.

Protez tırnak abdest geçirip geçirmemesi açısından da değerlendirilmelidir. Dini hassasiyetleriniz varsa bu konuyu detaylı bir şekilde araştırarak kararı vermelisiniz. Böylece yaşam tarzınıza uygun estetik bir uygulama yaptırırsınız. Kullanım sırasında tırnaklarınızda ve elinizde şişlik, kızarıklık gibi belirtiler olursa hemen protezleri çıkarmalısınız. Aynı zamanda vakit kaybetmeden bir dermatoloğa görünmenizde de fayda vardır.

WhatsApp
Hemen Ara!