Manikür Pedikür Nedir?

manikür pedikür nedirManikür pedikür hangi düzenli aralıklarla yapılmalı?

Tırnak bakımı eller için iki haftada bir, ayaklar için ayda bir yapılmalıdır. Ellerdeki tırnaklar hızlı uzadığı ve sürekli kullanıldığı için düzenli bakım ister. İki haftada bir el tırnaklarını kısaltmak, törpülemek, tırnak etlerinden arındırmak ve oje kullanıyorsanız değiştirmek gerekir. Kullandığınız normal oje ise üç günde bir değiştirmek ve tırnaklarınızın sararmaması ve sert kalması için ojenin altına cila sürülmesi gerekir. Kalıcı oje de ise üç haftada bir yeniden manikür yapılır ve isteğe bağlı tekrar kalıcı oje sürülebilir.

Manikür pedikür hangi periyotlarla tekrarlanmalı?

Eğer kalıcı oje veya protez tırnak yaptırıyorsanız süre aralığı değişebilir. Süreyi uzmanla kararlaştırıp, karara uymalısınız. Uymadığınız durumda tırnaklarınız zarar görebilir.

Tırnaklarınızda mantar, nasır veya batık gibi bir sorun varsa normal süreden daha sık gitmeniz gerekebilir. Uzmanla önceden programlamanız gerekir ve bakımınızda bir hata olmaması için süreyi uzatmadan gelmeniz tavsiye edilir.

Manikür pedikür kimler tarafından yapılmalı?

Manikür pedikür kimler tarafından yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?

Bu konuda eğitimli uzmanlardan hizmet almak doğru olacaktır. İyi bir kurumdan eğitim almış ve yaptığı işin sertifikasına sahip olan uzmanlar tercih edilmeli. El ayak bakımı konusunda kendini yetiştirmiş, hijyen standartlarına özen gösteren ve el becerisine sahip profesyonel personelleri olan işletme tercihiniz olmalıdır. Bu şekilde düzenli olarak uzman tarafından belirlenmiş aralıklarla el ve ayak bakımlarını alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Manikür pedikürde gerekli olan hijyen şartları nelerdir?

Elbette tırnak bakımında gerekli olan hijyen şartları, sağlığınız açısından son derece önemlidir. Kullanılan tüm malzemeler, (törpü, makas, havlu vb.) tek kullanımlık olmalı ya da doğru bir şekilde sterilize edilmiş olmalıdır. Sterilize olmamış aletler ve eldiven takmayan personeller ciddi hastalık bulaşmasına yol açabilir. Mümkün ise kendi aletlerinizi kullanmalısınız. Fakat aletleri her kullanımdan önce sterilize etmeniz gerekir, çünkü hava teması dahi aletleri bakterilere maruz bırakır. Eğer evde değil dışarıda el ayak bakımı yaptırıyorsanız, gittiğiniz kurumda masaların temiz ve sterilize edilmiş, ayak için kullanılan lavabo tek kullanımlık poşetle kaplanmış veya iyi sterilize edilmiş olmasına dikkat edin. Çünkü ayak hastalıkları iyi dezenfekte edilmemiş yerlerde çok olay hastalık kapabilir.

Manikür pedikür fiyatları

Tırnak bakımı fiyatları bazı kategorilere göre değişir. Mekanın kira bedeli merkezi yerlerde genelde daha yüksek olduğu için fiyata yansır. Çalışanların profesyonel olması, kullanılan malzemelerin kalitesine göre de fiyat aralığı değişir. Standart bir fiyatı yoktur. Ve tabii herkes kendi bütçesine göre gideceği yeri seçebilir. İnternet üzerinden hizmet öncesi araştırma yapıp, görsellere bakarak veya yazılmış olan makalelere, yorumlara göre ve aynı zamanda konum olarak yakınlığı durumunu göze alarak seçim yapması doğru olur.

WhatsApp
Hemen Ara!